Biedroneczko leć do nieba

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Lekcja Literatury". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
83-08-02870-5
zbiór wierszy
poezja
kamk

Nowy wybór wierszy księdza Twardowskiego zawiera najważniejsze liryki poety-kapłana z ostatnich lat oraz kilkanaście utworów przeznaczonych specjalnie dla tej edycji. Wybór poprzedza kompetentny wstęp pt. Trzcina czująca badaczki literatury i cenionej eseistki, ukazujący zalety i zadziwiające właściwości tej niezwykle popularnej w Polsce liryki.

Alicja | 2014-11-18

Uwielbiam Księdza Twardowskiego za to, że jest bardzo ludzki. W dobrym tego słowa znaczeniu. Jest przy tym mądry. I skromny, bo się z tą mądrością nie obnosi. Jego pisanie jest całkowicie pozbawione patosu. Zwykłe słowa, zwykłe codzienne przedmioty, proste odczucia... Tyle w nich ciepła, że człowiek chce się przy nich grzać wciąż od nowa ;)
9/10

aura131 | 2013-01-31
Przeczytana: 20 marca 2010

Kiedy chcę być w niebie....
A.

kartka | 2016-11-20