Solilokwia i inne dialogi o duszy

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wielcy filozofowie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Soliloquia
978-83-01-16204-7
filozofia i etyka
Herostrates

Solilokwia. O nieśmiertelności duszy. O wielkości duszy.
Dialogi świętego Augustyna poświęcone zagadnieniu duszy. W jednym z najbardziej znanych tekstów biskupa Hippony, Solilokwiach (łac. rozmowy z samym sobą), Augustyn prowadzi wewnętrzny dialog mający doprowadzić go do pełni zrozumienia własnej wiary.

Herostrates | 2010-08-05

Moim zdaniem najpiękniejsze z dzieł świętego Augustyna, przejmujące swym emocjonalnym stosunkiem i treścią. Biorąc nawet pod uwagę burzliwy żywot doktora z Hippony i jego nie zawsze moralnie jednoznaczne decyzje - obok tej książki nie sposób przejść obojętnie. Mimo upływu półtora tysiąca lat, utwór wciąż potrafi poruszyć i skłonić do refleksji nad aktualnymi dla każdego z nas tematami. Koniecznie!

Antagonista Esklaważu | 2015-01-30
Na półkach: Religia, Filozofia, Przeczytane

Moja ocena dotyczy "solilokwiów". Ciekawy, krótki tekst w którym Augustyn używa bardzo fajnych metafor. Zastanawiam się co się stało, że się zesrało, bo ostatnią 1/3 czyta się zdecydowanie gorzej niż wcześniejszą część (stąd obniżona ocena).

callisto00 | 2017-02-05
Na półkach: Filozofia, Przeczytane