Fullmetal Alchemist t. 10

Tłumaczenie: Paweł Dybała
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Fullmetal Alchemist". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
Hagane no Renkinjutsushi
manga, FMA, Edward Elric, alchemia
komiksy
Oceansoul

Dwaj bracia, Edward i Alphonse Elric, za pomocą tajemnej sztuki alchemii podejmują rozpaczliwą próbę przywrócenia życia zmarłej matce. Niestety, transmutacja kończy się niepowodzeniem. Ostatkiem sił Edwardowi udaje się przywołać z zaświatów duszę Alphonsa i zamknąć ją w metalowej zbroi, jednak cena, jaką musiał za to zapłacić, jest wysoka - Edward musi poświęcić w zamian swoją prawą rękę. Bracia składają przysięgę, że pewnego dnia odzyskają wszystko to, co utracili...

lullaby96 | 2015-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2015

Na daną chwilę to ostatni tomik, który posiadam w kolekcji. Pochłonęłam trzy tomiki pod rząd. Nie sądziłam, że aż tak mnie wciągnie!
Były momenty, w których naprawdę się wzruszyłam, ponieważ słowa Ed'a i Al'a aż tak łapały za serducho. Hiromu tłumaczyła w jednym tomiku, że chce ukazać dorastanie Edwarda i udaje jej się to w bardzo niezwykły sposób. Jestem pełna podziwu, że przy pomocy wyobraźni i ołówka jest w stanie stworzyć coś tak pięknego i okrutnego zarazem.
Nie brakuje też momentów przy, których nie da się nie śmiać! Połączenie grozy, tajemnicy, humoru oraz przygody w jedną mangę to naprawdę wyczyn. Są momenty, kiedy nie mogę się powstrzymać od głośnego śmiechu, ale są też i takie, kiedy czuję się częścią przygody i przeżywam wraz z Ed'em i Al'em śmierć każdego bliskiego im człowieka.
Teraz tylko czekać na wzrost w budżecie i lecieć po kolejny tomik!

Aleksandra | 2013-11-02

Uważam, że jest to jedna z lepiej dopracowanych mang fantasy. Postacie może i są przewidywalne, ale w tym wszystkim zabawne i łatwo się z nimi utożsamić.
Zdaje mi się, że ta manga spełnia wszystkie wymogi gatunku i to w pięknym stylu.

Aiwlys | 2013-01-24
Na półkach: Przeczytane, Na półce, Mangi
Przeczytana: 2008 rok

Niesamowicie spodobała mi się postawa Mustanga. Ach, uwielbiam tego człowieka. Jak zwykle mnóstwo akcji, tajemnic i zagadek.

| 2012-02-23

Kocham to!!!!