Historia pieniądz herb

Wydawnictwo: Instytut Historii Nauki PAN
historyczna

Ryszard Kiersnowski (ur. 4 listopada 1925, w metryce styczeń 1926, w Wilnie, zmarł 7 lipca 2006). W 1930 studiował w Gimnazjum zygmunta Augusta w Wilnie. Był żołnierzem AK. Studia historyczne odbył w latach 1945a1948 na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, następnie pracował w Warszawie w zespole Badań nad Początkami Państwa Polskiego, a od 1954 w Instytucie Historii Polskiej Akademii Nauk, gdzie od 1961 jest profesorem i kierownikiem Pracowni Dziejów Polski średniowiecznej. Napisał 11 książek i ok. 200 artykułów i mniejszych prac, przeważnie z zakresu numizmatyki i historii pieniądza w wiekach średnich.

Maciej | 2012-10-26
Bogusław | 2016-08-17