Najjaśniejsza Rzeczpospolita. Szkice z czasów Zygmunta III i Władysława IV Wazy

Wydawnictwo: Neriton
historia
Wilczek

Niniejszy zbiór szkiców ma na celu wykazać złożoność i sposób działania społeczeństwa szlacheckiego Rzeczypospolitej, a jednocześnie obywateli Korony i Litwy. Autor skupił się jedynie na paru wybranych problemach, przede wszystkim na funkcjonowaniu sejmików i sejmu, choć wspomniał również o losach kobiet i kwestii wyznaniowej. Jest to drugie, dojrzalsze wydanie tej pozycji, z którego pięć szkiców zostało usuniętych, dwa przybyły, większość z pozostałych jest w istocie napisana od nowa.

Jakub | 2016-07-12
Jazir | 2016-06-09