Trzy małe czarodziejki

Tłumaczenie: Liliana Fabisińska
Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski
The three little witches storybook
978-83-7250-311-4
czarodziejki, dla dzieci
Indyviduum

Szurum-burrum, Żabum-kocurrum! Hu hu hu, młody Czytelniku! A także mamo, tato, babciu... czy kimkolwiek jesteś Ty, śmiałku, stojący przed Domkiem Kociołkiem! Macie przed sobą niezwykłą historię, którą świetnie czyta się na głos (żeby słyszała cała rodzina, i żeby troszkę mniej się bać?). Kiedy ją przeczytacie, przekonacie się, że życie w Magicznym Lesie bywa naprawdę niebezpieczne. Można byłoby się przerazić nie na żarty, gdyby nie zabawne rysunki i mnóstwo niesamowitych postaci, zaludniających tę książkę: wirujący Drogowskaz, Magiczna Szkoła, przenosząca się co dnia w inne miejsce, trzy trolle, poszukujące złota, gadająca Książka Kucharska i goblin sprzedający latające miotły. A do tego zaklęcia, eliksiry, czarodziejskie różdżki. No i trzy małe czarodziejki, które organizują wielki bal. Takiej mieszance nie oprze się żaden młody Czytelnik (i żaden dorosły)!

Basia_Pelc | 2015-06-12

Która z małych dziewczynek nie chciałaby zostać czarodziejką i móc używać magii? Wspaniała mapa rozrysowana w książce przedstawia cały "świat" naszych bohaterek i ich przyjaciół. Dziewczynki chodzą do szkoły, ale oczywiście nie takiej zwyczajnej, urządzają przyjęcie, ale mamy pewność, że będzie ono jedyne w swoim rodzaju. Zazdrościmy bohaterkom ich codzienności i razem z nimi z niesamowitą swobodą, chęcią i energią przeżywamy ich rozterki. Wspaniała publikacja.

actagaudi | 2014-03-04
Przeczytana: 05 lutego 2014

Trzy małe czarodziejki przygotowują wielki bal halloweenowy dla mieszkańców Magicznego Lasu; wysyłają magiczne zaproszenia, sprzątają swój Domek Kociołek, robią zakupy i organizują poczęstunek. Czy wszystko się uda? Czy współpraca przyniesie zamierzony efekt?

Więcej na:http://actagaudi.wix.com/bezsennadladzieci#!trzy-male-czarodziejki/c1oph

Julia | 2016-02-13
Kalais | 2015-08-24