bajkjo

Seria książek objęta patronatem Rady Języka Polskiego prostuje najczęściej popełniane błędy językowe, ukazuje piękno i bogactwo naszego języka, zachęca do posługiwania się bogatym słownictwem. Wybitni polscy językoznawcy opisują pojawianie się nowych języków zamkniętych środowisk, ukazują wpływ zjawisk politycznych i wyróżniających się osób na codzienny język Polaków. Wznowienie książki o współczesnym języku polskim przynosi wiele nowych przykładów niezręczności i błędów językowych spotykanych we współczesnej polszczyźnie. Autor w dowcipny sposób piętnuje obecnie występujące usterki językowe, ukazuje właściwe sposoby użycia nowych zwrotów i słów, zachęca do posługiwania się bogatym słownictwem. Dla wielu czytelników książka będzie znakomitym przewodnikiem po manowcach mowy ojczystej.

źródło opisu: Opis autorski

książek: 11993