Wstęp do nauki o komunikowaniu

Wydawnictwo: Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne
978-83-60501-14-6
Ula

Przychodząc na świat, człowiek przynosi otrzymaną od organizmów rodzicielskich informację genetyczną tak samo jak muszka owocówka ponadto korzysta z umiejętności komunikowania się z otoczeniem, właściwej kotu czy szympansowi. A jednocześnie z całej przyrody wyróżnia się chyba najważniejszą z posiadanych przez niego cech, a mianowicie zdolnością posługiwania się znakami. Ta umiejętność to bodaj największe osiągnięcie w ewolucji człowieka, otwierające mu drogę rozwoju i kumulacji wiedzy, dzięki możliwości komunikowania tego, co było, i tego, co będzie, a w późniejszym czasie - możliwości rejestrowania tego, co było, i przygotowywania tego, co powinno nadejść. Komunikacja rozumiana jako przekazywanie informacji to tajemnica samego życia. Komunikacja rozumiana jako przekazywanie informacji za pomocą znaków to tajemnica naszego człowieczeństwa. Jej właśnie poświęcona jest ta książka.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: wydawca