Król Prerii

Re della prateria
838513090X
przygoda, przyroda,
megiddovl

Najsilniejszy i najzuchwalszy z niedźwiedzi wetknął paszczę przez otwór, a rozszerzywszy go dwoma uderzeniami łapy, wślizgnął się do pieczary i wydał ryk tak potężny, że aż krew ścięła się w żyłach.

amazur83 | 2015-09-21
Przeczytana: 19 września 2015

Są książki, które znamy od najmłodszych lat. I nie chodzi mi tutaj o te, który nam czytano, gdy byliśmy mali, ani które sami czytaliśmy, gdy już opanowaliśmy tę umiejętność. Chodzi mi o książki, które, jak tylko sięgniemy pamięcią, były na naszych półkach. Często nawet nie wiemy, skąd się tam wzięły. Tak właśnie jest z "Królem prerii". Kupiła go najprawdopodobniej moja mama ponad dwadzieścia lat temu. Tata ją zapewne przeczytał i wylądowała na półce. Przez te wszystkie lata miałem ją kilka razy w ręce, przeczytałem nawet kilka stron, ale nigdy całości. Z perspektywy dziecka jawiła się jako opasłe tomisko liczące sobie prawie dwieście stron. Wraz z upływem czasu szczuplała, a teraz, z perspektywy trzydziestolatka, wydaje się wręcz krótką powiastką na dwa wieczory. Postanowiłem ją w końcu przeczytać. Nie zawiodłem się! Ciekawa historia rozgrywająca się na przestrzeni dziesięciu lat. Składa się z dwóch części. Akcja pierwszej rozgrywa się w roku 1842. Tajemniczy Francuz, barona de...

Kamil | 2013-02-13
Arkadiusz Józefowicz | 2012-08-27