Elżbieta I. Królowa piratów

Wydawnictwo: Bellona
historyczna

Elżbieta I, nazwana przez Watykan i Filipa II, "królową piratów", była ekstrawagancka, kapryśna i wybuchowa. Stanowiła uosobienie siły. Autorka książki, opierając się na źródłach historycznych i tysiącach listów napisanych przez Elżbietę, jej awanturników i królewskich "kuzynów", ukazuje inny, nieznany dotychczas obraz Elżbiety I. Koncentruje się na niezwykłym instynkcie królowej, pozwalającym przetrwać zawieruchy finansowe oraz intelekcie, który popychał ją do rozwoju i pozwolił utrzymać się na szczycie.

źródło opisu: http://www.empik.com/elzbieta-i-krolowa-piratow-ro...(?)

źródło okładki: http://empikmedia.pl/c/elzbieta-i-krolowa-piratow-bprod9550094.jpg

Vemona | 2017-09-22
Przeczytana: 20 września 2017

Prawdę mówiąc, liczyłam na coś ciekawszego. Owszem, autorka opisuje wyprawy królewskich piratów, owszem, jest trochę polityki, owszem, dowiadujemy się, jaką wartość w przeliczeniu na obecne pieniądze miały zdobyte łupy - ale jakoś nie jest to porywające.
Mam wrażenie, że autorka skacze po tematach, zaczyna o czymś mówić i nagle urywa wątek. W pewnej chwili wspomniała o konfliktach między Anglią i Irlandią, które ciągnęły się od lat, a właściwie od bulli papieskiej. I tyle. Nie dowiadujemy się ani kiedy dokładnie bulla została wydana, ani czego dotyczyła, ani dlaczego wywołała ów konflikt, gdyż kolejne zdanie nie ma związku z poprzednim.
Nie przemawia to do mnie, czytałam zdecydowanie lepiej napisane teksty o historii.

Pyrka2503 | 2013-04-25
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 25 kwietnia 2013

Napisana w bardzo przystępny i ciekawy sposób. Szybko wciąga, a dzięki interesującej narracji i przytaczanym cytatom czytelnika nie przytłaczają podawane dane liczbowe.
Szczerze polecam :)

Nikodem | 2017-09-29