Trybun

Wydawnictwo: Bellona
historyczna

Powieść autorstwa amerykańskiego pisarza specjalizującego się w literaturze historycznej i militarnej, znanego w Polsce ze świetnie przyjętych przez krytykę i czytelników Dzień Gniewu , Wir oraz Kocioł . Trybun stanowi pasjonującą mieszankę sensacji, przygody i romansu przyprawioną odrobiną sił nadprzyrodzonych. Akcja toczy się w czasach wielkiego zła i jednocześnie wielkiego dobra imperium rzymskiego za panowania Tyberiusza oraz Judei roku 19 n.e. Autor znakomicie przedstawia panujące wówczas zwyczaje, charakteryzuje istniejące realia, sposób życia grup społecznych oraz ich wzajemne relacje. Wielbicielom militariów funduje prezent w postaci szczegółowych informacji na temat struktury legionów rzymskich oraz ich uzbrojenia, zaś badaczom natury ludzkiej interesujące przedstawienie odwiecznego problemu wyboru pomiędzy idealizmem a koniunkturalizmem.

Morgana1976 | 2012-11-06

2006