Tajemnice historii Europy

Wydawnictwo: Publicat
historyczna

Wśród bohaterów i faktów historycznych przedstawionych w tej barwnie opowiedzianej książce Czytelnik znajdzie wiele znanych postaci i ważnych wydarzeń, które miały decydujący wpływ na kształt kultury europejskiej. Jednak nad Europą wciąż unosi się cień zbrodniczych organizacji, reżimów politycznych i ich dyktatorów. Stąd obecność na kartach Tajemnic.

margoz | 2017-03-25

"Idealna książka dla wszystkich miłośników historii, będąca doskonałym uzupełnieniem wiedzy oraz inspiracją dla uczniów, studentów i nauczycieli."

W odróżnieniu od podobnych, dostępnych na rynku książek, publikacja ta jest w stanie zaskoczyć nas zabawną anegdotą, nieznanym faktem, ciekawą historią, legendą czy interesującym cytatem. Ale najważniejsze jest chyba to, że autorka tak przedstawia opowiadane przez siebie historie, że czytelnik po skończeniu lektury sam chce zgłębiać fascynujące dzieje Europy i poszukiwać pełniejszych informacji na tematy przedstawione w książce. A takie zarażenie pozytywnym, naukowym "wirusem" jest zawsze w cenie i bardzo mi się podoba.

Nie byłabym sobą gdybym nie napisała o przepięknych rysunkach, reprodukcjach obrazów i zdjęciach.Niesamowicie ubolewam nad tym, że zdjęcia w książce są czarno-białe, bo naprawdę nie mogę się na nie napatrzeć.

Dla wszystkich zainteresowanych historią to lektura bardzo dobra (grafika wręcz wspaniała), takie mocne 8/10....

Filip | 2011-06-01
Przeczytana: 17 maja 2011

Ciekawa książka przybliżająca większość najważniejszych faktów z historii naszego kontynentu. Warta przeczytania dla każdego, kto interesuje się historią, zwłaszcza "ciekawostkami".

marianjoure | 2017-10-23
Iza | 2016-09-02