Hundertwasser: Malarz-król o pięciu skórach

Hundertwasser: The Painter-King with the Five Skins
83-89192-20-9
sztuka
Raincloud

Sztuka zawsze była świadectwem swoich czasów. w XX wieku sztuka przeżyła dwie wojny światowe oraz zmianę w globalnym systemie produkcji. Sztuka była świadkiem upadku dwóch totalitarnych ideologii, które zapoznały ją z możliwościami i ograniczeniami, perspektywami i sprzecznościami tego świata stale przyspieszającego na orbicie kultury globalnej.

MsSurrealist | 2011-01-02
Przeczytana: 09 września 2010

Hundertwasser przed przeczytaniem tej książki był dla mnie "panem od tego kolorowego budynku"... Nie miałam najmniejszego pojęcia o jego malarstwie, charakterze i nawet nie przypuszczałam, że istnieje filozofia Pięciu Skór. Początkowo miałam pewne problemy z opanowaniem tej teorii, ale z czasem wszystko ułożyło się w dość ekscentryczną, aczkolwiek frapującą całość. Hundertwasser utwierdził się w moich oczach jako zwariowany człowiek, ale myślę, że zarówno jego malarstwo, projekty ubrań, mieszkań oraz system myślowy otwierają umysł zwykłego czytelnika na rzeczy, które często są pomijane. Są dwa wyjścia: albo zachwycić się tym mężczyzną albo odrzucić jego twórczość. Kiedy tylko się ją pozna, ciężko przejść wobec niej obojętnie.

Książka zawiera wiele zdjęć, których nie sposób znaleźć w sieci a także liczne reprodukcję plakatów i obrazów, znajdujące się niemalże na każdej stronie. Całość podzielona jest na siedem rozdziałów, rozpoczynamy wprowadzeniem o "Sile sztuki", i akcentem tym...

alicelov | 2011-07-21

alicedesiretagro24@yahoo.co.uk

Witaj drogi
Jak się masz nadzieję, że wszystko jest dobrze z tobą, jak moje nazwisko jest Miss Alice Pragnienie Tagro jest moja przyjemność kontaktu z Tobą po obejrzeniu Twojego profilu, które naprawdę interesują mnie w konieczności komunikacji z Tobą jeśli masz chęć ze mną, abyśmy mogli dostać się do znają się nawzajem lepiej i zobaczyć, co dzieje się w przyszłości. Będę bardzo szczęśliwy jeśli możesz napisać do mnie z powrotem na mój osobisty e-mail (alicedesiretagro24@yahoo.co.uk) do najłatwiejszych komunikacji i dowiedzieć się więcej o każdej other.i wyśle ​​Ci moje zdjęcie po otrzymaniu odpowiedzi, to będzie czekają, aby usłyszeć od ciebie i życzę wszystkiego najlepszego dnia. nowy przyjaciel
Pani Alicja Pragnienie Tagrokiwarka

GabrielL Kamiński | 2011-02-07
Przeczytana: 10 listopada 2003

Genialny malarz, architekt, projektant...Ten bajkowy kolorowy świat można porównać tylko do wizji Gaudiego. Obaj należą do najbardziej twórczych osób XX wieku

Magdalena | 2012-12-12
Kali | 2012-07-19