Złota Młodzież PRL

Wydawnictwo: Bellona
PRL, historia, obyczajowość
historia
Kutak

Po upadku stalinizmu w elitarnych kręgach młodzieżowych w Polsce zaczął się kształtować specyficzny styl bycia. Barwne życie towarzyskie znanych playboyów, swoboda obyczajowa, burdy, często pijaństwo nałożyły się na marzenia o lepszym, wolnym świecie. Takim, jaki był pokazywany na kolorowych zachodnich filmach i pocztówkach. Jednocześnie nie sposób było nie zauważyć, że ci ludzie zabawy, głównie młodzi chłopcy, jak Marek Hłasko, Roman Polański, Krzysztof Komeda, a później Czesław Niemen, Janusz Głowacki czy nawet Marek Karewicz wywarli znaczący wpływ na kształt naszej kultury.

agpela | 2013-11-05
Przeczytana: październik 2013

Zbiór felietonów ciekawie ilustrujących czasy złotej, polskiej młodzieży, kiedy nie było plotkarskiej prasy ani internetu. Garść ciekawostek, ploteczek o ludziach tamtych czasów (Hłasko, Komeda, Mazurówna, itd), które teraz zamieściłyby tabloidy czy portale internetowe. Inna sprawa, że nie było tu nic co by mnie zaskoczyło.

Mariola | 2017-12-19
KissWillKillYou | 2017-07-01