Ciężkie norwidy

Wydawnictwo: Świat Książki
978-83-247-0618-1
Inne
MsSurrealist

Oryginalny "subiektywny przewodnik po literaturze polskiej". Pełen pasjonujących spostrzeżeń przegląd dzieł, często znajdujących się w kanonie lektur szkolnych i z konieczności upraszczanych, choć - jak przekonują autorzy - "wielcy twórcy nie piszą przecież po to, żeby ilustrować twierdzenia podręczników literatury, ale żeby swych czytelników czymś zachwycić". Od "Legendy o św. Aleksym" i fraszki Kochanowskiego przez "Faraona" Prusa i "Chłopów" Reymonta, po Szymborską i Herberta.

bartek4c | 2016-10-12
Na półkach: Polska, Przeczytane, Posiadam