Ciężkie norwidy

Okładka książki Ciężkie norwidy Stanisław Fałkowski, Paweł Stępień
Okładka książki Ciężkie norwidy
Stanisław FałkowskiPaweł Stępień Wydawnictwo: Świat Książki językoznawstwo, nauka o literaturze
językoznawstwo, nauka o literaturze
Świat Książki
2009-03-16
2009-03-16
historia literatury popularnonaukowe eseje

Książka w trzydziestu jeden rozdziałach przybliża twórczość różnych poetów i pisarzy polskich. Od anonimowego tłumacza średniowiecznej "Legendy o świętym Aleksym" do Zbigniewa Herberta.

Każdy rozdział omawia jedno lub kilka (jeśli to krótkie wiersze) dzieł wybranego twórcy. Pokazuje, co w tym utworze jest wyjątkowego, wyjaśnia znaczenie wiersza, analizuje przytaczane cytaty... Jeśli trzeba, to linijka po linijce. Dość dokładnie — te opisy zajmują ponad sześćset stron (B5). Ale są skuteczne. Jeśli nawet ja dałam się przekonać do poezji, to Autorzy muszą być geniuszami perswazji.

Więcej zachwytów tutaj: https://finklaczyta.blogspot.com/2018/11/ciezkie-norwidy-poezja-wyjasniona.html

• Eseje
  • Popularnonaukowe
  • Never again
  • Polska
  • Kultura/Wokół literatury

Dodaj cytat z książki Ciężkie norwidy