Photoshop CS/CS PL Biblia

83-7361-646-2
fotografia, grafika, komputer
technika
Omnikoron

Photoshop od dawna cieszy się zasłużoną sławą i uznaniem w świecie grafików i projektantów, a ostatnio również fotografów. Bogate możliwości tego potężnego narzędzia docenią wszyscy, którzy wykorzystują komputer do tworzenia i obróbki cyfrowych obrazów, jest ono obecne na rynku od wielu lat. Producent -- firma Adobe -- praktycznie co rok wypuszcza nową wersję. W najnowszej wersji Photoshopa noszącej oznaczenie CS dodano wiele nowych narzędzi i palet i poprawiono działanie tych, które są w nim obecne od dawna.

"Photoshop CS. Biblia" to wyczerpujące omówienie najnowszej wersji Photoshopa. Opisuje wszystko, co może przydać się użytkownikowi Photoshopa w codziennej pracy. Autor opisuje nie tylko narzędzia, funkcje programu i elementy, ale także sposoby ich wykorzystania w codziennej pracy -- podczas obróbki zdjęć i tworzenia własnych projektów. Większości wskazówek znajdujących się w książce nie znajdziesz w dokumentacji -- są wynikiem wieloletniego doświadczenia autora w pracy z kolejnymi wersjami Photoshopa.

Podstawy -- interfejs użytkownika, widoki i preferencje
Zarządzanie obrazami -- przeglądarka plików, praca z plikami i formaty graficzne
Kolory -- modele barw, paleta Color (Kolor)
Malowanie za pomocą narzędzia Brush (Pędzel) i definiowanie własnych pędzli
Wypełnianie obiektów i obrysowywanie ich konturów
Edycja obrazu -- retusz i korekcja
Zaznaczanie, maski i edycja fragmentów obrazu
Filtry i efekty
Korzystanie z warstw i trybów mieszania
Narzędzia tekstowe
Kalibracja kolorów i korekcja barwna obrazów
Druk
Poznaj wszystkie możliwości Photoshopa CS. Stań się ekspertem, tak jak 10 000 polskich użytkowników Photoshopa, którzy poznali jego tajniki z poprzednich wydań tej książki.

Omnikoron | 2010-06-14
Na półkach: Przeczytane, Moje książki

Monumentalna księga - napisana do tego tak zabawnym językiem, że nie da się jej nie czytać. Oczywiście tylko dla zainteresowanych tematyką ;)

Sławomir Borowy | 2012-03-07
paulina | 2014-05-11