Siergiej Korolow. O krok od zwycięstwa w wyścigu na Księżyc

Korolev.How One Man Masterminded The Soviet Drive to Beat America on the Moon
83-7469-165-4
Siergiej Korolow, kosmos
Pistacia

James Harford, wieloletni sekretarz Amerykańskiego Towarzystwa Rakietowego, dyrektor Amerykańskiego Instytutu Aeronautyki i Astronautyki, historyk i znawca zarówno amerykańskiego, jak i radzieckiego programy kosmicznego. Fascynująca biografia Siergieja Korolowa (1907-1966), jednego z pionierów epoki kosmicznej, który kierował między innymi wprowadzeniem na orbitę pierwszego sztucznego...

Fascynująca biografia Siergieja Korolowa (1907-1966), jednego z pionierów epoki kosmicznej, który kierował między innymi wprowadzeniem na orbitę pierwszego sztucznego satelity Ziemi, konstruowaniem międzykontynentalnych rakiet balistycznych, lotem w kosmos pierwszego człowieka - Jurija Gagarina. To opowieść nie tylko o genialnym inżynierze i znakomitym organizatorze, ale także o człowieku, którego życie i działalność przez długie lata owiane były tajemnicą. Wykorzystując zapisy wspomnień o Korolowie i rozmów z członkami jego rodziny, przyjaciółmi i współpracownikami, autor zarysowuje niezwykle złożoną i niejednoznaczną sylwetkę człowieka, który - mimo iż więziony w Gułagu na podstawie sfabrykowanych przez władzę zarzutów - poświęcił wszystkie swe zdolności i siły służbie na rzecz sowieckiego państwa. W tle tej biografii jawi się nieznany świat intryg, ukryty za wydarzeniami, które stanowią znaczną część historii XX wieku.

[opis wydawcy]

Carlitos | 2016-01-03