Darwin. A Life in Science
Darwin, Na ścieżkach nauki
czupirek

Karol Darwin - wielki biolog, zoolog, botanik, ale wcześniej także uznany geolog - to nie tylko postać pomnikowa. To także człowiek prowadzący po powrocie z wyprawy dookoła świata spokojne życie na wsi w otoczeniu najbliższej rodziny. Dzięki książce White'a i Gribbina poznajemy jego niezwykłą pracowitość, ogromnie życzliwy stosunek do świata i bliskich oraz wielką wewnętrzną odwagę. Twórca...

Dzięki książce White'a i Gribbina poznajemy jego niezwykłą pracowitość, ogromnie życzliwy stosunek do świata i bliskich oraz wielką wewnętrzną odwagę. Twórca najważniejszej w biologii teorii ewolucji potrafił - ryzykując utratę reputacji znakomitego uczonego - zdobyć się na jej opublikowanie jeszcze za życia i obronę przed potężnymi przeciwnikami. Jego biografom udało się pokazać go jako nękanego licznymi chorobami, zwykłego, a zarazem wspaniałego człowieka.

źródło opisu: Prószyński i S-ka, 1998

źródło okładki: Prószyński i S-ka, 1998