Obcy ptak odlatuje

Tłumaczenie: Iwona Zimnicka
Cykl: Raija ze śnieżnej krainy (tom 40)
Wydawnictwo: Axel Springer Polska
Fremmed fugl flyr

Przejmująca opowieść o wielkiej miłości walczącej z licznymi przeciwnościami losu, rozgrywającej się w XVIII wieku w urzekającej swym surowym pięknem północnej Skandynawii.

źródło opisu: o

książek: 2016
ShyApple | 2015-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2015

Obiecałam sobie kiedyś, że przeczytam wszystkie tomy, no i mi się udało. I szczerze? Jestem zaskoczona. Nie była to saga wybitna, momentami trochę bezsensowna, trochę melodramatyczna, ale nie spodziewałam się, że będzie mimo wszystko tak dojrzała. Nie żałuję, że ją przeczytałam. Podoba mi się, że żeby w pełni zrozumieć pierwsze tomy trzeba dojść do ostatnich. Podoba mi się dojrzałe spojrzenie na życie i związki i konfrontacja tego z bardzo czarno-białymi poglądami z młodości. Podoba mi się tło społeczno-historyczne, zafascynowali mnie Lapończycy ze swoją odrębną kulturą i wiecznymi wędrówkami. I przede wszystkim zafascynowała mnie Norwegia, wiem już na pewno, że chcę zobaczyć Finnmark, zobaczyć Lyngen, stanąć na płaskowyżu i wyobrazić sobie, jak to jest wędrować z reniferami.
Dla wielbicieli sag skandynawskich - jak najbardziej tak.

majeczka26 | 2011-12-29
Przeczytana: 28 grudnia 2011

Czytałam i płakałam, piękne zakończenie cudownej Sagi.
Raija wreszcie znalazła spokój, miłość i zrozumienie.
Wiele przeszła,życie nie szczędziło jej razów,a ona z podniesioną głową żyła dalej starając się znaleźć w każdym dniu coś pozytywnego,choć nie brakowało jej chwil zwątpienia starała się żyć w zgodzie ze swoim sercem.Płakałam jak bóbr,ale jak by to ona powiedziała: to były dobre łzy...

Katarzyna | 2018-07-01
Beatrycza | 2018-02-01