Biała książka

978-83-7516-168-7
religia
poezja
mantra

Najnowsza książka artystki nagrodzonej w tym roku medalem Młodej Sztuki. „Biała książka” to poemat o śmierci i zaświatach, o przejściu w nieznane. Mówi o miłosierdziu i potępieniu odwołując się do tradycji i jednocześnie kreując całkowicie nowe literackie pejzaże odpowiadające kondycji człowieka żyjącego w trzecim tysiącleciu. Do książki dołączony jest audiobook z nagraniem jej fragmentów czytanych przez Macieja Stuhra. Książka została wydana w serii „Wyobraźnia dialogu”.

„W »Białej książce« Bianka Rolando porywa się na rzeczy niepopularne i ponoć niemożliwe. Ryzykuje i więzi uwagę czytelnika. To wspaniałe”.
Piotr Śliwiński

„Bianka Rolando proponuje książkę tym, którzy się nie godzą. Którzy chcą od sztuki więcej. Bianka Rolando uczy nas czytać na nowo”.
Maciej Stuhr

(Wydawnictwo Święty Wojciech, 2007)

Monika | 2010-11-15
ouvee | 2016-05-09