5 (8 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
978-83-61081-38-8
komiksy
klara

Bostońskie małżeństwa - to pierwsza w Polsce inicjatywa dotycząca komiksu rodzimych autorów, skupiającego się na queerowej tematyce - to pierwsza w Polsce kompilacja lesbijskich komiksów - to zbiór, w którym mimo założonego motywu przewodniego, swoje prace zaprezentowały nie tylko twórczynie, ale i twórcy - to publikacja, która zwycięsko wyszła z boju z jej licznymi przeciwnikami Nabór do Bostońskich małżeństw trwał od czerwca do września. Z kilkunastu nadesłanych prac, w zbiorze znalazło się dziewięć, których tytuły oraz nazwiska twórców znajdziecie poniżej: Agnieszka Weseli, Beata Sosnowska - Martwe ptaszki Katarzyna Szaulińska - Coming out czy scrubbing in Marta Zabłocka - bez tytułu Marta Zabłocka - Stałość w uczuciach Przemysław Szymczak - Listy Marcin Podolec - Kapitan Sheer i przystań Agata Łaguniak - Para Anna Czerwińska, Soizick Jaffre - PL Szczepan Atroszko - Przegląd

TrollBobic | 2013-08-01
Przeczytana: grudzień 2009

darmowa wersja elektroniczna do pobrania zupełnie legalnie na stronie: http://dolnapolka.pl/e-komiksy/

(ściągamy klikając prawym klawiszem myszy i wybieramy opcję "zapisz element docelowy jako". plik "Dolna_Polka_ComixGrrrlz_Bostonskie_malzenstwa.cbz" można otworzyć darmowym programem CDisplay. można też podmienić rozszerzenie "cbz" na "rar" i zwyczajnie rozpakować.)

Tytuł zaczerpnięty od powieści Henry'ego Jamesa "Bostończycy. Ponieważ mało jest komiksów o tej tematyce w Polsce, to ze wszech miar warto go zobaczyć.

deszczowypies | 2014-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2014