Przyjaźń to skarbca zgłębianie

83-7168-471-1
Przyjaźń
Inne
Kamulka84

Drogi Przyjacielu! Są różne skarbce na świecie, kryją one w sobie drogocenne kamienie, kunsztowne wyroby ze srebra i złota. Z pewnością w swoim życiu zwiedziłeś ich wiele. Jest też inny skarbiec, bez krat w oknach i pancernych zamków, w którym skarb jest zawsze bezpieczny. Zapraszam Cię do zwiedzenia tego skarbca - to przyjaźń. Przyjaciel jest drogocennym klejnotem. Gdy z wielką uwagą podejdziesz do swojego skarbu, stwierdzisz, że tak subtelnego dzieła sztuki jeszcze nie widziałeś. To, co w przyjacielu najsubtelniejsze, jest natury duchowej. Dlatego, zwiedzając swój skarbiec, trzeba mieć czas, wyostrzoną uwagę i przenikające spojrzenie serca. Zobaczysz, jak piękna jest jego zdolność do kochania, ofiary, radości i cierpienia. To są najdelikatniejsze ornamenty, zdobiące Twój skarb i stanowiące o jego bezcennej wartości. Nie bój się posiadania tego skarbu, nie będzie on powodem obawy i niepokoju - przeciwnie, wzmoże poczucie bezpieczeństwa i pewności... I jeszcze jedno, chciałbym Cię prosić, byś przekonał innych, że nie wystarczy skarbca tego zwiedzanie, koniecznie jeszcze potrzebne jest jego zgłębianie.

Agnieszka | 2011-12-09
Przeczytana: 2005 rok

"Przyjaźń jest jak most przerzucony przez rzekę dzielącą dwa brzegi.
Owe dwie linie - rzeka i most - tworzą figurę krzyża
- najwznioślejsze miejsce spotkania."
/R. Mleczko/

Przepiękne, niezwykle głębokie rozważania o przyjaźni. Moje ulubione.

Kamulka84 | 2010-04-24
Przeczytana: 24 października 2001