Psychologia dla bystrzaków

Wydawnictwo: Septem
psychologia, poradnik, nauka
popularnonaukowa
MsSurrealist

Psy Pawłowa i koty Thorndike’a oraz dziesiątki innych emocjonujących zagadnień: * zagadki pamięci i sztuka zapominania; * symptomy chorób psychicznych; * znaczenie marzeń sennych; * profilaktyka oraz metody terapeutyczne; * psychologia w walce z przestępczością; * wskazówki pomagające zachować zdrowie psychiczne. Napisany przyjaznym językiem, w obrazowy sposób...

Psy Pawłowa i koty Thorndike’a oraz dziesiątki innych emocjonujących zagadnień:

* zagadki pamięci i sztuka zapominania;
* symptomy chorób psychicznych;
* znaczenie marzeń sennych;
* profilaktyka oraz metody terapeutyczne;
* psychologia w walce z przestępczością;
* wskazówki pomagające zachować zdrowie psychiczne.

Napisany przyjaznym językiem, w obrazowy sposób wyjaśnia wszystkie zagadnienia kluczowe dla omawianej gałęzi nauki. Przedstawia fascynujące przypadki i wydarzenia oraz przybliża sylwetki naukowców, którzy wnieśli istotny wkład w rozwój psychologii. Jeśli ta dziedzina wydaje Ci się interesująca, teraz może stać się przygodą Twojego życia. Jeśli natomiast uważasz, że to nauka dla sztywniaków - zdaje się, że Zygmunt Freud uznałby Cię za bardzo ciekawy przypadek…
W książce jest mowa o zagadkach pamięci i sztuce zapominania, o symptomach chorób psychicznych, o znaczeniach marzeń sennych, o metodach terapeutycznych, o walce z przestępczością oraz o wielu innych ciekawostkach psychologicznych, które możemy wykorzystać w codziennym życiu.
"Psychologia dla bystrzaków" zawiera dodatek specjalny: profesjonaliści zajmujący się psychologią, popularne zaburzenia psychiczne, co robić w przypadku kryzysu psychicznego, skuteczne sposoby radzenia sobie ze stresem, oznaki potencjalnego samobójstwa.

trelemorele | 2018-05-11

Przecudna książka, może nie idealna, ale na pewno warta przeczytania przez osoby zainteresowane szeroką dziedziną jaką jest psychologia, bądź przez ludzi pragnących zrozumieć "podstawowe" psychologiczne aspekty. Książka ta nie jest jednak pozbawiona błędów gramatycznych, ale rekompensuje to osoba samego autora, który ma specyficze, intrygujące poczucie humoru potrafiące wywołać uśmiech u czytelnika. Pozycja podzielona jest na części, a te z kolei na rozdziały, co bardzo ułatwia znalezienie interesującej nas kwestii, ponieważ książki nie trzeba czytać od deski do deski, o czym wspomina sam autor. Myślę jednak, że ktoś kto pokusił się o przeczytanie całości nie powinien żałować.

Mag | 2017-11-14

Przystępnie i w ciekawy sposób napisane kompedium podstaw psychologii.

| 2017-04-23

Godna polecenia dla każdej osoby zainteresowanej psychologią, chcącej zgłębić jej tajniki lub uporządkować posiadaną już wiedzę. Książka napisana jak typowy poradnik dzięki czemu czytelnik może szybko przyswoić z pozoru skomplikowane informacje, w czym pomagają także liczne przykłady sytuacji, które znamy z życia codziennego lub możemy je sobie w prosty sposób wyobrazić.

Arkadiusz | 2016-12-12

Ta książka jest napisana takim językiem, że każda kolejna strona to męczarnia. Autor na samym starcie twierdzi, że będzie starał się korzystać z prostego słownictwa i na staraniach kończy. Zdania są układane w taki sposób, że nie tworzą żadnego wyobrażenia o tym co czytamy. Dobra książka dla tych co lubią czytać encyklopedię.

| 2016-06-27

Gdybym miała polecić komuś, kto kompletnie nie zna się nawet na podstawowych pojęciach psychologicznych, książkę, która przystępnie przekaże mu elementarne wiadomości z tej dziedziny wiedzy, byłaby to właśnie "Psychologia dla bystrzaków". Miałam już do czynienia z inną pozycją z tej serii, mianowicie "Ekonomią dla bystrzaków", kiedy uczyłam się do wiadomego egzaminu, ale wydała mi się ona napisana mniej przystępnym językiem. Co prawda jeśli ktoś już jest po X(XX :P) tytułach z cyklu "Wstęp/Wprowadzenie do psychologii", po książce Casha może spodziewać się co najwyżej porcji ogólników, jednak tak jak pisałam na początku czytelnik kompletnie zielony powinien być zadowolony (aż mi się zrymowało!).

theseventhblackstar | 2016-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2016

Mimo różnych opinii, dość często negatywnych, na temat książek z cyklu: "... dla bystrzaków" uważam, że jest to jedna z lepszych lektur o psychologii, jaką miałam możliwość posiąść. Wszystkie podstawy tej tajemniczej dziedziny nauki zostały opisane w prosty i ciekawy sposób, przez co książka wciąga i nie chce się przestać jej czytać, mimo że to dzieło naukowe. Najbardziej urzekł mnie prosty i zrozumiały język, ciekawe przykłady z życia oraz właściwie dołączone ciekawostki do każdego tematu. Myślę, że jest to idealna lektura dla wszystkich, którzy zaczynają swoją przygodę z psychologią, jak i dla tych którzy chcą pogłębić swoją wiedzę w tym temacie.

Dama_Karo | 2015-09-20
Przeczytana: 20 września 2015

Recenzja również na blogu: kto-czyta-nie-pyta.blog.pl oraz fb.com/ktoczytaniepyta ZAPRASZAM! :)

Wiele razy, kiedy odwiedzałam księgarnie, napotykałam różnego rodzaju książki z serii "dla bystrzaków", jednak dopiero teraz bliżej przyjrzałam się jednej z nich i zostałam pozytywnie zaskoczona!

Jestem pedagogiem, a pedagogika jest nierozerwalnie związana z takimi dziedzinami wiedzy, jak socjologia czy psychologia... Przyznam Wam szczerze, że kocham ten pedagogiczno-psychologiczny świat, więc z dużym zapałem zabrałam się do lektury Psychologii dla bystrzaków!

Po 5 latach studiów i wielu godzinach spędzonych nie tylko na zajęciach, ale również nad różnego rodzaju książkami bałam się, że wiele informacji z tej pozycji nie będzie dla mnie niczym nowym... Na szczęście byłam w błędzie! Okazuje się, że w książce znajdziemy naprawdę dużo wiedzy! Moim zdaniem jest ona swoistym vademecum psychologicznym, gdyż opowiada o wszystkim tym, co najistotniejsze. Dzięki Psychologii dla bystrzaków...

Agatiusz | 2015-09-20

I chociaż sam tytuł szczerze mnie odpychał, to możliwość zdobycia podstawowej wiedzy z zakresu psychologii zwyciężyła.
Od czegoś przecież trzeba było zacząć i cieszę się, że jako gimnazjalistka zainteresowana tematem sięgnęłam właśnie po tę książkę. Nie zniechęciła mnie, ba, pokazała, że psychologia może być bardziej fascynująca, niż przypuszczałam.

Tricksofmind | 2015-05-19

Każdy człowiek myśli, że zna się na psychologii, jednak wiadomo, że 99% nie przeczytała ani jednej książki poświęconej temu zagadnieniu. Właśnie dlatego ciesze się z tej książki, bo mogę powiedzieć każdemu właśnie takiemu ekspertowi, żeby ją przeczytał, a potem pytam się ile z tego wiedział już wcześniej i wiadomo jaka może być odpowiedź :)

Przy okazji zachęcam na odwiedzenie mojego bloga, na którym znajdziecie kilka ciekawych tematów z dziedziny psychologii i nie tylko :)

Ania | 2015-02-25

Moja pierwsza książka z dziedziny psychologii. Świetnie napisana, czyta się przyjemnie i z zaciekawieniem. Co najważniejsze przedstawia ogólny pogląd i podstawy psychologii, bardzo wartościowa.