Psychologia dla bystrzaków

Seria: Dla Bystrzaków
Wydawnictwo: Septem
psychologia, poradnik, nauka
MsSurrealist

Psy Pawłowa i koty Thorndike’a oraz dziesiątki innych emocjonujących zagadnień: * zagadki pamięci i sztuka zapominania; * symptomy chorób psychicznych; * znaczenie marzeń sennych; * profilaktyka oraz metody terapeutyczne; * psychologia w walce z przestępczością; * wskazówki pomagające zachować zdrowie psychiczne. Napisany przyjaznym językiem, w obrazowy sposób...

Psy Pawłowa i koty Thorndike’a oraz dziesiątki innych emocjonujących zagadnień:

* zagadki pamięci i sztuka zapominania;
* symptomy chorób psychicznych;
* znaczenie marzeń sennych;
* profilaktyka oraz metody terapeutyczne;
* psychologia w walce z przestępczością;
* wskazówki pomagające zachować zdrowie psychiczne.

Napisany przyjaznym językiem, w obrazowy sposób wyjaśnia wszystkie zagadnienia kluczowe dla omawianej gałęzi nauki. Przedstawia fascynujące przypadki i wydarzenia oraz przybliża sylwetki naukowców, którzy wnieśli istotny wkład w rozwój psychologii. Jeśli ta dziedzina wydaje Ci się interesująca, teraz może stać się przygodą Twojego życia. Jeśli natomiast uważasz, że to nauka dla sztywniaków - zdaje się, że Zygmunt Freud uznałby Cię za bardzo ciekawy przypadek…
W książce jest mowa o zagadkach pamięci i sztuce zapominania, o symptomach chorób psychicznych, o znaczeniach marzeń sennych, o metodach terapeutycznych, o walce z przestępczością oraz o wielu innych ciekawostkach psychologicznych, które możemy wykorzystać w codziennym życiu.
"Psychologia dla bystrzaków" zawiera dodatek specjalny: profesjonaliści zajmujący się psychologią, popularne zaburzenia psychiczne, co robić w przypadku kryzysu psychicznego, skuteczne sposoby radzenia sobie ze stresem, oznaki potencjalnego samobójstwa.

Ewusia Paliga | 2016-06-27

Gdybym miała polecić komuś, kto kompletnie nie zna się nawet na podstawowych pojęciach psychologicznych, książkę, która przystępnie przekaże mu elementarne wiadomości z tej dziedziny wiedzy, byłaby to właśnie "Psychologia dla bystrzaków". Miałam już do czynienia z inną pozycją z tej serii, mianowicie "Ekonomią dla bystrzaków", kiedy uczyłam się do wiadomego egzaminu, ale wydała mi się ona napisana mniej przystępnym językiem. Co prawda jeśli ktoś już jest po X(XX :P) tytułach z cyklu "Wstęp/Wprowadzenie do psychologii", po książce Casha może spodziewać się co najwyżej porcji ogólników, jednak tak jak pisałam na początku czytelnik kompletnie zielony powinien być zadowolony (aż mi się zrymowało!).

Tricksofmind | 2015-05-19

Każdy człowiek myśli, że zna się na psychologii, jednak wiadomo, że 99% nie przeczytała ani jednej książki poświęconej temu zagadnieniu. Właśnie dlatego ciesze się z tej książki, bo mogę powiedzieć każdemu właśnie takiemu ekspertowi, żeby ją przeczytał, a potem pytam się ile z tego wiedział już wcześniej i wiadomo jaka może być odpowiedź :)

Przy okazji zachęcam na odwiedzenie mojego bloga, na którym znajdziecie kilka ciekawych tematów z dziedziny psychologii i nie tylko :)

Dama_Karo | 2015-09-20
Przeczytana: 20 września 2015

Recenzja również na blogu: kto-czyta-nie-pyta.blog.pl oraz fb.com/ktoczytaniepyta ZAPRASZAM! :)

Wiele razy, kiedy odwiedzałam księgarnie, napotykałam różnego rodzaju książki z serii "dla bystrzaków", jednak dopiero teraz bliżej przyjrzałam się jednej z nich i zostałam pozytywnie zaskoczona!

Jestem pedagogiem, a pedagogika jest nierozerwalnie związana z takimi dziedzinami wiedzy, jak socjologia czy psychologia... Przyznam Wam szczerze, że kocham ten pedagogiczno-psychologiczny świat, więc z dużym zapałem zabrałam się do lektury Psychologii dla bystrzaków!

Po 5 latach studiów i wielu godzinach spędzonych nie tylko na zajęciach, ale również nad różnego rodzaju książkami bałam się, że wiele informacji z tej pozycji nie będzie dla mnie niczym nowym... Na szczęście byłam w błędzie! Okazuje się, że w książce znajdziemy naprawdę dużo wiedzy! Moim zdaniem jest ona swoistym vademecum psychologicznym, gdyż opowiada o wszystkim tym, co najistotniejsze. Dzięki Psychologii dla bystrzaków...

Darklic | 2014-07-17
Przeczytana: 2014 rok

Prosty język, proste słowa, a po przeczytaniu książki w głowie pozostaje wiele ciekawych i wartościowych wiadomości, które przydają się w normalnym życiu.

medziks1 | 2014-08-31
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 28 sierpnia 2014

"Psychologia dla bystrzaków" jest idealna dla osób ciekawych psychologii, nie wiedzących od czego zacząć. Książka dalej możliwość poznania podstaw wielu działów tej nauki, co pozwala wybrać ten interesujący nas najbardziej. Osoby, które miały wcześniej kontakt z innymi pozycjami na ten temat, raczej nie dowiedzą się wielu nowych rzeczy, choć humor, dodatki i lekkość z jaką czyta się ten tytuł sprawia, że jest odpowiedni dla każdego. Po lekturze warto sięgnąć po bardziej naukowe, specjalistyczne książki, - autor wymienia kilka tytułów w tekście - żeby dogłębniej poznać wybrane zagadnienia i kontynuować swoją przygodę z psychologią.

MsSurrealist | 2010-04-22

Polecam osobom interesującym się psychologią - książka przydatna i napisana jasnym, zrozumiałym dla każdego językiem.

Agatiusz | 2015-09-20

I chociaż sam tytuł szczerze mnie odpychał, to możliwość zdobycia podstawowej wiedzy z zakresu psychologii zwyciężyła.
Od czegoś przecież trzeba było zacząć i cieszę się, że jako gimnazjalistka zainteresowana tematem sięgnęłam właśnie po tę książkę. Nie zniechęciła mnie, ba, pokazała, że psychologia może być bardziej fascynująca, niż przypuszczałam.

kld94 | 2014-08-15
Przeczytana: 2013 rok

Napisana w prosty i ciekawy sposób. Książka, która w ciekawy sposób przyswaja człowiekowi podstawy psychologii.

art3 | 2012-12-18
Przeczytana: 31 grudnia 2012

Dobra książka z podstaw psychologii, obowiązkowa literatura każdego kto interesuje się tym tematem.

Ania | 2015-02-25

Moja pierwsza książka z dziedziny psychologii. Świetnie napisana, czyta się przyjemnie i z zaciekawieniem. Co najważniejsze przedstawia ogólny pogląd i podstawy psychologii, bardzo wartościowa.