Piraci. Galeria łotrów

Wydawnictwo: Arkady
Pirates Rouges Gallery
978-83-213-4488-1
piraci

To niezwykła książka pozwalająca czytelnikowi wkroczyć w owiany legendą świat morskich rabusiów. W "Galerii łotrów" znaleźć można informacje o najbardziej krwiożerczych korsarzach, którzy przemierzali oceany w poszukiwaniu przygód i nieopisanych bogactw. Opisano tu losy Henry'ego Morgana, awanturnika tak okrutnego, że jak wieść niesie, morze upomniało się o jego grób, nieustraszonego badacza i podróżnika Williama Dampiera, Edwarda Teacha, zwanego Czarnobrodym, który przerażał nawet swoich podkomendnych, Charlotty de Berry, która w przebraniu mężczyzny wzięła udział w sześciu bitwach oraz wyczyny wielu innych rzezimieszków, mężczyzn i kobiet żyjących z piractwa. Książki w efektowny sposób odtwarzają prawdziwe dokumenty i przedmioty związane z pirackim rzemiosłem: afisz rekrutacyjny, list kaperski, mapę wskazującą miejsce ukrycia skarbów, list gończy, talię kart, relacje naocznych świadków.

Mateusz Szymański | 2014-05-06
| 2011-05-22