Kazik zasypia sam

Media Rodzina
2024-02-28
2024-02-28
32 min.

Dla nas było to pierwsze spotkanie z Kazikiem. W serii ukazały się już książeczki o podtytulach "Czuje złość", "Czuje smutek", które na pewno zakupimy! Tym razem autorka skupiła się na temacie, który dla nas dorosłych może wydawać się błahym, jednak jest niesamowicie istotnym dla małego człowieka, czyli zasypianiu samemu, bez mamy czy taty przy boku. Mój synek mimo swoich sześciu lat nadal ma trudności z zasypianiem samemu, a w tej książeczce znalazłam sprytne sposoby na rozwiązanie tego problemu i wiem, że na pewno nie raz wcielę je w życie. Mam nadzieję, że zadzałają na mojego Janka. W środku znaleźliśmy piękne, barwne, wyraźne ilustracje, które przyciągają uwagę dziecka i krótkie, lecz bardzo interesujące treści obrazujące jak wygląda dzień Kazika, pokazane zostało jak chłopiec uczy mierzyć się z rzeczywistością, z którą muszę zmagać się również mali czytelnicy. Książeczka wzbogacona jest kilkoma słowami od samej autorki, w których podpowiada, że zmiany powinniśmy planować małymi kroczkami, tłumaczy również o co powinniśmy zadbać żeby zasypianie malucha było komfortowe i nie kojarzyło się negatywnie. Jestem pewna, że ta książeczka nie jednego rodzica wywabi z opresji. Polecam!

Czy znacie Kazika? To sympatyczny przedszkolak, z którym może utożsamiać się większość maluchów.

W najnowszej książce "Kazik zasypia sam" chłopiec staje przed wyzwaniem samodzielnego zasypiania. To jeden z tych życiowych momentów, które mogą być zarówno ekscytujące, jak i przerażające dla każdego malucha.

Samodzielne zasypianie to kluczowy etap w rozwoju dzieci, który wiąże się z rosnącą niezależnością oraz rozwijaniem umiejętności radzenia sobie ze stresem i emocjami. To ważny krok w rozwoju dziecka równocześnie stanowiący wyzwanie dla rodziców. Książka skupia się na analizie procesu adaptacji dzieci do nowego etapu, ukazując zarówno wyzwania, jak i możliwości rozwojowe z nim związane.

Poprzez historię Kazika, czytelnik otrzymuje narzędzie do lepszego zrozumienia procesu samodzielnego zasypiania oraz sposoby, w jaki rodzice mogą wspierać swoje dzieci w osiągnięciu samodzielności.

Autorka podkreśla znaczenie bliskości rodzicielskiej oraz spokojnej atmosfery w procesie samodzielnego zasypiania, kładąc nacisk na rolę rodziców w budowaniu poczucia bezpieczeństwa i zaufania. Przedstawia również strategie, które rodzice mogą zastosować, aby uczynić ten proces łagodniejszym i przyjemniejszym zarówno dla siebie, jak i dla swoich maluszków.

Samodzielne zasypianie to kluczowy etap w rozwoju dzieci, który...

Znacie Kazika? 🤔 My doskonale i bardzo go lubimy. 🧡 Dlatego, kiedy zobaczyliśmy najnowszą część jego przygód: "Kazik zasypia sam" @mediarodzina.wydawnictwo byliśmy nie tylko ucieszeni, ale też odczuliśmy jakiś rodzaj ulgi. 👩 Dlaczego? Samodzielne zasypianie wciąż jest na naszej liście rodzicielskich wyzwań. Dzięki tej książce zobaczyliśmy... światełko w tunelu! 💪

Kazik bawi się w najlepsze, ze swoim przyjacielem Stasiem, w przedszkolu. 👦Udawanie strażaka to jedna z jego ulubionych zabaw. Kiedy po chłopca zjawia się mama jest nawet trochę zaskoczony, że czas w placówce tak szybko minął. Mama zabiera Kazika na lody i proponuje, żeby chłopiec dziś wieczorem sam zasnął w swoim łóżku. 🫣 Malec jest trochę zaskoczony i nie do końca podoba mu się ten pomysł, ale nowa pościel w dinozaury przekonuje chłopca. 👌 Czy się udaje? Jak się możecie domyślić, nie tak łatwo. Zajrzyjcie do książki, aby dowiedzieć się więcej. 📙

"Kazik zasypia sam" to książka autorstwa Aleksandry Belty-Iwacz, twórczyni platformy Mamologia, z ilustracjami Ewy Michalskiej. Jest ona opatrzona piękną dedykacją, która skradła moje serce. 🧡 Jak brzmi? "Każdemu dziecku, które spotkałam na swojej drodze w podziękowaniu za cenne lekcje". Czy muszę coś dodawać?

Twarda oprawa, duże ilustracje, prosta historia - to wszystko sprawia, że serię o Kaziku czyta się z przyjemnością. 📖 To jednak nie wszystko, bo przecież to, co najcenniejsze znajduje się w środku. Każda książka jest cenną lekcją dla rodziców, z praktycznymi wskazówkami, które często potrafią uratować trudną sytuację (jeśli też macie 2-latka na pokładzie, wiecie o czym mówię). 👍 W serii ukazały się także "Kazik czuje złość", "Kazik czuje smutek". Polecam wszystkie! 🫶

Kazik...

Rodzice Kazika decydują, że przyszedł odpowiedni czas, by chłopiec podjął próbę samodzielnego zasypiania. Mama zabiera go na ulubione lody i przeprowadza z nim rozmowę na temat spania, nastepnie wspólnie z Kazikiem idzie na zakupy, by chłopiec sam wybrał sobie nową pościel do łóżka. A po wieczornych rytuałach przychodzi w końcu pora na sen.

Samodzielne zasypianie to bardzo ważny proces, wiążący się z dużą zmianą w życiu dziecka, więc nie należy go pospieszać. Oprócz sprytnych sposobów rodziców Kazika na zachęcenie dziecka do spania, w książce znajdziemy także komentarz autorki, która tłumaczy zachowania dzieci w określonych sytuacjach. A dzięki temu nam rodzicom będzie łatwiej zrozumieć malucha i we właściwy sposób odpowiedzieć na jego potrzeby.

Bardzo podoba mi się seria o Kaziku, córka zawsze podczas wspólnego czytania tych książek jest bardzo skupiona i pozniej często sama opowiada o jego przygodach. Tak było również tym razem ❤️

Samodzielne zasypianie to...

Czy Wasze dzieci już zasypiają same? Jeśli jeszcze nie lub przed Wami ta nowa zmiana w życiu malucha to zachęcam do poznania nowej części o Kaziku.

Dla chłopca samodzielne zasypianie jest bardzo trudnym wyzwaniem, ciężko mu zasnąć, gdy nie ma w pobliżu nikogo. Dzięki tej historii poznamy fantastyczne i mądre wskazówki, które stosują rodzice Kazika. Przygotowują chłopca poprzez rozmowę, kreują miłą atmosferę w pokoju synka, kupują nowy komplet pościeli, aby uczcić ten wyjątkowy moment zmian. W pokoju panuje spokojny nastrój, pali się mała lampka w kształcie chmurki, rodzice są na wyciągnięcie ręki, aby odpowiedzieć na pytania dziecka.
Świat wokoło zwalnia, a jednak…jeszcze jest czas na zabawy i wieczorne refleksje. Mama i tata są troskliwi i cierpliwi, mimo że zasypianie samemu od razu nie kończy się sukcesem. Mama czeka na wołanie Kazika i przychodzi, by dodać mu otuchy. Na koniec historii ma bardzo oryginalny sposób na zakończenie misji zasypiania owocnie, ale to już zostawiam do odkrycia Wam, czytelnikom. Szczerze zachęcam do przeczytania tej książki, a także do zajrzenia na blog autorki o nazwie @mamologia

Każdy nowy etap w życiu najmłodszych pełen jest emocji, które pozornie nie powinny stanowić problemu. Jednak dla dzieci odczuwanie złości, smutku czy samodzielne zasypianie to ogromne wyzwania, które wymagają wsparcia rodziców, ich ciepła i miłości. Codzienność to dla dziecka nowe wyzwanie i nawet drobnostka wzbudza w nim niesamowite emocje. Na pewno uzupełnię biblioteczkę o brakujące tytuły tego wartościowego cyklu.

Cenię tę książkę za bliskościowe podejście, pozytywne nastawienie, cierpliwość i dobro wobec małego człowieka. Grafika jest w pięknych stonowanych barwach i widać w niej obraz szczęśliwej rodziny, która darzy się troską.

Nasza kolekcja KAZIKÓW wzbogaciła się dziś o nową pozycję: KAZIK ZASYPIA SAM‼️❤️

🛌 Te terapeutyczne bajki to prawdziwa kopalnia wiedzy zarówno dla dziecka, jak dla i rodziców‼️💪
W najnowszym, trzecim już tomie serii, rodzice chłopca chcą, aby nauczył się samodzielnie zasypiać.

✔️ ,,Kazik zasypia sam” to idealna książka dla tych dzieci, które już niebawem zmierzą się z nauką samodzielnego zasypiania‼️
Uwielbiamy takie książki, które ułatwiają rozmowy na temat emocji czy trudnych sytuacji/wyzwań, przed którymi stają nasze dzieci

Opinia przygotowana przez zespół Www.edukreatywne.pl

Etap samodzielnego zasypiania to nie łatwa sprawa. Jednym przychodzi naturalnie, dla innych z kolei to spore wyzwanie.

Mały rezolutny przedszkolak Kazik stał przed takim właśnie wyzwaniem samodzielnego zasypiania w swoim łóżeczku. Mama pewnego dnia zaproponowała synkowi podjęcie tej próby i choć chłopiec miał pewne obawy, czy uda mu się zasnąć bez rodzica u boku postanowił spróbować. Razem z rodzicielką w przyjaznej atmosferze spędzili dzień, zakupili wymarzoną dodającą mocy pościel w dinozaury, powygłupiali się wraz z tatą, a kiedy nadszedł czas wieczornych rytuałów, po serii buziaków-usypiaków mama jak co dzień przeczytała chłopcu książkę, głaskała do momentu wyciszenia, włączyła cichutko audiobooka i wyszła z pokoju. Jednak Kazik mimo towarzystwa ukochanej przytulanki, za nic w świecie nie mógł zasnąć.

Czy mama znajdzie sposób na wsparcie synka w jego samodzielnym usypianiu? Czy Kaziowi uda się zmrużyć oczka i odpłynąć do krainy snów bez rodziców? Jak myślicie?

Muszę przyznać, że autorka książki podeszła do tematu z dużą dozą zrozumienia i mądrości. Cała historia opiera się mocno na bliskościowych relacjach, rozmowie i wsparciu, mając na względzie przede wszystkim zapewnienie maluchowi poczucia bezpieczeństwa oraz sprzyjającej miłej atmosfery, która jest niezwykle pomocna w osiąganiu kolejnych życiowych etapów.

Opowieść jest spokojna, z powodzeniem można czytać ją przed snem, bądź wykorzystać, jako punkt wyjścia do przygotowawczych rozmów z pociechą o samodzielnym zasypianiu, pokonywaniu lęku i ulubionych wieczornych rytuałach. Ilustracje również pozostają w łagodnym tonie, pełne są czułości i emocji są cudowne!

Na końcu dorośli przeczytają kilka pokrzepiających słów od autorki - psycholożki, która podpowiada, co należy wziąć pod uwagę, rozpoczynając naukę samodzielnego zasypiania oraz jak zadbać o spokojną atmosferę bez poczucia presji.

Szczerze polecam!

Niebo już zasnuła ciemność delikatnie upstrzona drobinkami gwiazd. Księżyc coraz śmielej zagląda w okna i sprawdza, kto już mości się w łóżku i odlatuje do krainy marzeń sennych. Zmęczeni po całodziennej gonitwie i zmaganiach chętnie odesłalibyśmy nasze szkraby do łóżek, by w ciszy i spokoju oddali się samodzielnemu procesowi zasypiania. Jednak nie zawsze jest to takie proste…

Samodzielne zasypianie do kolejny stopień wtajemniczenia w procesie dorastania naszych dzieci. Przez rodziców umiejętność wyczekiwana, dla dzieci często podszyta obawami. Aleksandra Belta-Iwacz rozwiała wiele związanych z nią niepokojów poprzez przyjemną historię o przedszkolaku Kaziku. Podeszła do tematu kompleksowo – nazwała towarzyszące dziecku emocje, pokazała gotowe rozwiązania, które można zastosować, aby wspomóc dziecko, ukierunkowała rodzica na jego istotną, wspierającą rolę w tym procesie, a nawet pokazała, że nic nie przychodzi łatwo i od razu, a to co jest wszystkim potrzebne to cierpliwość i zrozumienie.

„Kazik zasypia sam” to urocza, pełna nienachalnej mądrości książeczka, która wspiera zarówno dziecko, jak i rodziców. Głównym bohaterem jest chłopiec, który śmiało mógłby zostać kolegą z grupy każdego przedszkolaka, przez co dzieciom łatwiej przenosić jego doświadczenia na swój grunt. Książka jest lekka i przyjemna, niedługa, ładnie zilustrowana przez Ewę Michalską. Poza sympatyczną historią zawiera także informacje dla rodziców.

Szczególnie doceniam podkreślenie przez autorkę mocy i istotności wieczornych rytuałów i ich powtarzalności. Muszę przyznać, że w naszym przypadku rytuały działają cuda. I choć proces samodzielnego zasypiania przyszedł u nas naturalnie, to wierzę, że dla dzieci (i rodziców),które mają z tym trudności ta książka wesprze.

To nasze pierwsze spotkanie z Kazikiem. Bardzo udane!

Uczenie małego dziecka samodzielnego zasypiania jest ważnym etapem rozwoju. Wymaga to jednak cierpliwości, konsekwencji i zrozumienia ze strony rodziców. A do tego należy uwzględnić potrzeby dziecka takie jak dobry sen, czy bliskość rodzica, dlatego nauka samodzielnego zasypiania wcale nie jest prosta. Jak to zrobić?

Jakiś czas temu @mediarodzinawydawnictwo, wzięło pod swoje skrzydła serię książek dla małych czytelników, które skupiają się przede wszystkim na emocjach naszych milusińskich.

Autorką tych świetnych publikacji jest Aleksandra Belta-Iwacz - psycholożka, terapeutka pedagogiczna, trenerka umiejętności społecznych oraz twórczyni platformy Mamologia.

Poznajemy Kazika, który jak każde dziecko przeżywa małe i duże przygody. Codzienne sytuacje jakie go spotykają wzbudzają u chłopca rożne uczucia, z którymi musi sobie radzić. Tym razem przychodzi czas na naukę samodzielnego zasypiania. Jak dla większości dzieci, także dla Kazika to zadanie staje się bardzo trudne, szczególnie jak wieczorem nikogo nie ma obok, a pokój wydaje się taki przerażający. Na szczęście rodzice chłopca znają świetne sposoby na rozwiązanie tego problemu. Wspólnie podejmują próbę. Razem z mamą kupują nawet pościel w dinozaury, które synek tak bardzo lubi. Nie było to łatwe zadanie, ale dzięki ogromnemu wsparciu rodziców i kilku innym tajnym sposobom Kazikowi udaje się dzielnie zasnąć.

Poprzez historie Kazika autorka pokazuje dzieciom, że zasypianie samemu to świetna sprawa i każdemu może się to udać, trzeba tylko spróbować.

Gorąco was zachęcam żebyście sięgnęli po tę książkę. Jest w niej tyle spokoju i mądrości. Wszystkie książki o Kaziku (a jest ich łącznie trzy) mają właściwości terapeutyczne. Dodatkowo na końcu każdej publikacji znajdziemy komentarz autorki, skierowany bezpośrednio do rodziców, który pięknie wyjaśnia dlaczego obserwujemy takie a nie inne zachowanie dziecka i jak w danej sytuacji możemy mu pomóc.

Polecam ją każdemu bez wyjątku. Dla nas rodziców to ogromne wsparcie!

@bajkowy.zawrot.glowy

Jakiś czas temu @mediarodzinawydawnictwo, wzięło pod...

Zasypianie dzieci i sen to niełatwy temat. Przychodzi jednak moment,kiedy dziecko jest na tyle duże,że może zasypiać samo. Tylko jak do tego podejść? Co zrobić by samodzielne zaśnięcie było miłą czynnością a nie przymusem?

Z odpowiedzią na te pytania przychodzi psycholożka Aleksandra Belta-Iwacz znana jako @mamologia . Seria o Kaziku wzbogaciła się o kolejny tytuł. Tym razem nasz bohater próbuje zasnąć sam. Mama przygotowuje go na to wydarzenie odpowiednio wcześnie,dużo rozmawiają i kupują nawet kołdrę w dinozaury! Tylko czy Kazik faktycznie zaśnie sam?

Książka napisana jest prostym językiem dostosowanym do małego odbiorcy. Czuć tu też ducha rodzicielstwa bliskości,czyli dużo rozmowy,szacunku do dziecka,łagodności i brania pod uwagę jego emocji. Książeczka będzie na pewno dobrą wskazówką jak próbować nauczyć dziecko samodzielnie zasnąć,na co zwrócić uwagę, jak zachęcić i uatrakcyjnić tą czynność. Ulubiona kołdra,audiobook,dużo przytulania,zapewnienie o bliskości i "ratunku" w razie potrzeby😉 wcześniej oczywiście dużo rozmow,przygotowania do sytuacji i nakreślenie krok po kroku jak taki wieczór będzie wyglądał.Myślę,że te wskazówki są bardzo dobre i mogą pomóc wielu rodzicom i dzieciom.

Na końcu znajdziemy kilka zdań od autorki o gotowości dziecka do samodzielnego zasypiania oraz o co warto zadbać. Chłopcy polubili Kazika,bo jest chłopcem bardzo podobnym do nich,choć pomysł zasypiania samemu na razie nie bardzo im się podoba🤭

Kolejna bardzo udana część!

Dodaj cytat z książki Kazik zasypia sam