Stylistyka, retoryka

Książka składa się z trzech rozdziałów przejętych z obszernej publikacji pt. Polszczyzna na co dzień, wydanej nakładem PWN. Zawiera podstawowe informacje z zakresu stylistyki i retoryki, m.in. o zasadach dobrego stylu, o środkach stylistycznych, o estetyce i etyce wypowiedzi, o uczciwej (i nieuczciwej) argumentacji, o tym wreszcie, o czym każdy mówca powinien pamiętać, np. jak sobie radzić z tremą przed wystąpieniem. Stanowi poręczne i przystępne kompendium dla studentów kierunków filologicznych. Może zainteresować też osoby zajmujące się pisaniem tekstów zawodowo.

Alexandra | 2016-01-05
AdrianZbrojewski | 2015-02-04