PTSD. Co każdy powinien wiedzieć

Okładka książki PTSD. Co każdy powinien wiedzieć Sheila A. M. Rauch, Barbara O. Rothbaum
Okładka książki PTSD. Co każdy powinien wiedzieć
Sheila A. M. RauchBarbara O. Rothbaum Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Ptsd: What Everyone Needs to Know
Wydawnictwo Naukowe PWN
2023-11-30
2023-11-30
Jolanta Bartosik
PTSD zespół stresu pourazowego

PTSD. Co każdy powinien wiedzieć” to książka napisana przez Sheilę A. M. Rauch i Barbarę O. Rothbaum, które są ekspertkami w dziedzinie psychologii klinicznej1. Książka ta jest skierowana do każdego, kto chciałby zrozumieć, czym jest zespół stresu pourazowego (PTSD),jakie są jego objawy, czynniki rozwoju, metody leczenia i konsekwencje12.

Książka ta jest napisana w przystępny sposób, który pozwala oswoić temat traumy. Autorki zastanawiają się nad tym, co nas chroni przed rozwojem PTSD, a także co sprawia, że dla niektórych osób doświadczenie traumatyczne może być impulsem do tzw. potraumatycznego wzrostu12.

Oprócz zagadnień dotyczących zespołu stresu pourazowego u osób dorosłych, książka wyjaśnia problematykę PTSD u dzieci. Czytelnik dowie się, czym charakteryzuje się trauma dziecięca oraz jak na nią reagować12.

Podsumowując, “PTSD. Co każdy powinien wiedzieć” to książka, która dostarcza czytelnikowi wiedzę, która jest podstawą właściwego reagowania w sytuacji trudnej12. Jest to ważne źródło informacji dla każdego, kto chce zrozumieć, jak radzić sobie z traumą i jej konsekwencjami.

Książka ta jest napisana w...

• Psychologia i rozwój osobisty (książki które posiadam)
  • 🎁 chciałabym papierową
  • PILNE