Rękopisy, O miłości, za którą tęskni świat

Okładka książki Rękopisy, O miłości, za którą tęskni świat Jerzy Popiełuszko (bł.)
Okładka książki Rękopisy, O miłości, za którą tęskni świat
Jerzy Popiełuszko (bł.) Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rafael religia
religia
Dom Wydawniczy Rafael
2023-11-01
2023-11-01
9788367719346

Okładka książki Zawsze głosiłem prawdę. Nauczanie społeczne w wypowiedziach księdza Jerzego Popiełuszki. Wybór źródeł Paweł Kęska, Jerzy Popiełuszko (bł.)
Zawsze głosiłe... Paweł Kęska, Jerzy ...
Okładka książki ks. Jerzy Popiełuszko. Zapiski 1980-1984 Piotr Litka, Jerzy Małkowski, Jerzy Popiełuszko (bł.)
ks. Jerzy Popi... Piotr Litka, Jerzy ...

1944

"Czekamy teraz na mocarzy myśli, woli, serca, cnoty... Tylko tych zdolni jesteśmy szanować. Tylko ci są godni stanąć w szranki walki - o lepsze" kard. Stefan Wyszyński

Powyższe słowa mogą odnosić się do błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, kapłana Solidarności. Niezwykle ważne słowa kierowane były przez niego na pamiętnych Mszach za Ojczyznę. W tej książce mamy okazję przeczytać kazania niedzielne i świąteczne, "zwykle jak chleb", a jednak również bardzo ważne, mimo że odnoszące się do ówczesnej sytuacji, to wciąż aktualne.
Ukazujące "miłość, za którą tęskni świat".

Ksiądz Popiełuszko do tej pory kojarzył mi się jedynie z walką i Solidarnością. Ta książka to zupełnie nowe spojrzenie! Piękna, wzruszająca mądra...i co najważniejsze dla mnie, bo nie mam na co dzień czasu na dłuższą lekturę, jest podzielona na krótkie rozdziały. Motywująca do działania, myślenia i zatrzymania się w dzisiejszym pędzącym świecie!

Dodaj cytat z książki Rękopisy, O miłości, za którą tęskni świat