Jaga i stalowy chochoł

Okładka książki Jaga i stalowy chochoł Maciej Rożen
Okładka książki Jaga i stalowy chochoł
Maciej Rożen Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Strażnicy Wrót (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Strażnicy Wrót (tom 2)
Zielona Sowa
2022-09-28
2022-09-28

Godna kontynuacja, cały czas w klimacie. Bogactwo przedstawionego świata może jednak przytłaczać. Trzeba czasami czytać wolniej, żeby pozwolić sobie wchłonąć te wszystkie szczegóły. Przeczytałem z dość długim odstępem od poprzedniej części, ale na szczęście autor przypomniał najważniejsze wątki, przemycając je do fabuły w różnych miejscach i w dość sprytny sposób.

Kto ma ochotę na ponowną wyprawę do magicznego świata Strażników Wrót ?
Pora na drugi tom serii o wyjątkowej, młodej czarownicy. Jaga urosła, jest już starsza niż w pierwszym tomie. Także wyzwania jakie staną przed nią w tej części są zdecydowanie trudniejsze. Ale sprostanie im będzie dawać też zdecydowanie więcej satysfakcji i jej i nam - czytelnikom !
Jeśli macie w domu młodych, zaczytanych fanów smoków i magicznych historii - to zdecydowanie książka dla Was!
A według mnie, bezdyskusyjnie, cała seria zasługuje na uwagę.
Jaga nadal jest złotą rączką u mistrza Jana Twardowskiego. Wciąż u jej boku trwa wierny przyjaciel Cykor ale nie jest już domkiem na kurzej łapce, a wielkim domem na orlich nogach i ma problemy ...rozwojowe ? 😅 Teleportacja nie specjalnie mu wychodzi, a irytacja tym spowodowana odbija się na jego mieszkańcach. Do tego w progach Domu Niespokojnej Starości pojawia potomek Dragonista Wawelskiego. Co z tych powodów, tym razem czeka naszych bohaterów ?
Często zdarza się, że drugie tomy to takie przerywniki pomiędzy świetnym wstępem, a imponującym zakończeniem. Tu tempo akcji jest jednostajne, emocje nie opadają i książka wciąga równie mocno jak poprzednia.
Widać zmiany jakie zachodzą w naszej czarownicy, ale są one adekwatne do jej wieku. Można odczuwać dumę widząc jakie robi postępy. Otaczają ją wierni przyjaciele i autor pięknie pokazuje moc i wartość przyjaźni, a w sumie fakt, że jest ona wręcz bezcenna.
To książka pobudzająca fantazje, przeganiająca nudę. Taka która i bawi, bo nie można nie dostrzec w niej elementów humorystycznych, i uczy nawiązując niezmiennie do tradycji polskich i legend słowiańskich. Piękna seria. Coraz bardziej ją podziwiam i serdecznie polecam ❤️
Dziękujemy ponownie za egzemplarz do recenzji ☺️

Kto ma ochotę na ponowną wyprawę do magicznego świata Strażników Wrót ?
Jeśli macie w domu...

Jako osoba dorosła I mama poszukująca książek swojemu synowi, a przy okazji też je czytająca, (aby sprawdzić czy warte są uwagi) zakochałam się w serii o Jadze. Będąc fanką Harrego Pottera to te książki przypadły mi do gustu. Mój syn (prawie 10 lat) też je uwielbia. Przynajmniej 2 pierwsze tomy. Reszty jeszcze nie znamy.

Już po pierwszej części nie mogliśmy się doczekać kolejnej! Bardzo wciągająca historia z mitologią słowiańską, mnóstwem magii, przyjaźni i przygód w tle. W tej części Jaga jest już nieco starsza, nabiera doświadczenia, ale to co ją spotka? Na to nie da się przygotować. Smoki są potężne i bardzo sprytne. Przekazują sobie wiedzę od pokoleń dzięki zapiskom wykonywanym na smoczych łuskach, Jaga też jedną otrzyma. Bardzo chce się nauczyć jak pomóc swojemu przyjacielowi Cykorowi, który przeszedł zmianę na dom o orlich nogach. Teraz musi nauczyć się kontroli nad swoimi mocami i teleportacją. Mimo tylu wysiłków Jagi i Jana Twardowskiego... Cykor odejdzie... Musicie to przeczytać! Genialna książka! Polecam @z_mama_na_ty

"Jaga i Stalowy Chochoł" to bezpośrednia kontynuacja przygód młodej czarodziejki wśród słowiańskich stworów. Jako złota rączka w Domu Niespokojnej Starości musi sprostać narastającym problemom z nagłymi, niebezpiecznymi wypadkami, a jednocześnie rozwijać swoje umiejętności pod czujnym okiem mistrza Twardowskiego...

Poziom pierwszego tomu został tu zdecydowanie utrzymany. Fabuła zaczarowuje czytelnika mnogością odniesień i postaci wprost z najlepszych elementów mitologii słowiańskiej. Kolejne zdarzenia są pełne tajemnic, których rozwiązanie obserwuje się z niekłamaną przyjemnością i zainteresowaniem.

Podobało mi się, że wyzwania stawiane przed bohaterami są coraz trudniejsze, co umożliwia rozwój zdolności i charakterów. Sporo intrygującej głębi otrzymują zwłaszcza Cykor i Nieustraszony, czyli domy na orlich nogach, które jako ożywione istoty, są jednymi z najciekawszych detali fabuły. No i oczywiście smoki - co jak co, ale tam gdzie są smoki, tam fabuła od razu jest jest dla mnie o poziom wyżej :D

Pasjonujące zdarzenia, wielowymiarowość, tajemnice, niebezpieczne starcia i co nieco humoru - to wszystko tu znajdziecie! Polecam :)

Poziom pierwszego tomu został tu zdecydowanie utrzymany....

W czasie lektury tych książek poczułam się znowu jak dziecko i to dziecko w magicznym świecie.
Pięknie wydana, magiczna i z przesłaniem.
Piękne relacje, dosmaczenie mitami i legendami słowiańskimi i bardzo ciekawa i niezwykła postać Jagi.
Dla mnie bomba ❤️❤️❤️

Pięknie wydana, magiczna i z przesłaniem.
Dla mnie bomba ❤️❤️❤️

Nie wiem, co mam myśleć o tej książce, bo mimo wielokrotnego robienia sobie przerwy i stosowania wszystkich sztuczek w ogóle nie potrafiłam się w nią wciągnąć i nawet przeszło mi w pewnym momencie przez myśl, że kompletnie mi się ten tom nie podoba :O. Gdzie ta zabawa z pierwszego tomu? Gdzie ta frajda i ta magia, którą nam zaserwowano? Jak dla mnie kompletnie nie dorównuje pierwszemu tomowi, jest nieangażujący i nieinteresujący, przez co w ogóle nie chciał zaczepić się w mojej pamięci. Mimo to chętnie przesłucham kolejny tom, przygód Jagi, bo to naprawdę świetna dziewczynka i będę mieć nadzieję, że będzie tylko lepiej!

Niby książka ma "to coś", ale trochę się w pewnych momentach nudziłem.

Niby książka ma "to coś", ale trochę się w pewnych momentach nudziłem.

Super kontynuacja!
Troszeczkę zwolniło tempo w połowie, ale potem akcja przyspieszyła.

Super kontynuacja!
Troszeczkę zwolniło tempo w połowie, ale potem akcja przyspieszyła.

Druga część przygód Jagi już mnie tak nie zachwyciły jak pierwsza. Niestety przez co najmniej połowę książki niewiele się dzieje...

• Dzieci

Dodaj cytat z książki Jaga i stalowy chochoł