Wojny Dusz

2023-08-23
2023-08-23
9788382320305
Jolanta Luźniak

Okładka książki The Great Devourer: The Leviathan Omnibus Branden Campbell, L J Goulding, Guy Haley, Nick Kyme, Joe Parrino, Joshua Reynolds
The Great Devo... Branden Campbell, L...

Po upadku świata który był, erze bogów oraz zamętu, czas wyruszyć na wojnę po najcenniejszy surowiec wymiarów - dusze. Sigmar zmierzy się ze swym wrogiem-przyjacielm-arcywrogiem Nagashem o kontrolę nad ostatnim skrawkiem Azyru w wymiarze Shyish - Kuźnią Glymma.

Jak przystało na czarną bibiotekę, dostajemy książkę na średnim(co jest dobrym wynikiem) poziomie. Patos oraz oddanie wylewa się z pancerzy gromowładnych na każdym kroku. Zło jest złe do szpiku kości i nie da się z nim sympatyzować. Trup ściele się gęsto, a finał pewnie znacie.

Jest to dobry wstęp do poznawania historii Age of Sigmar, choć mnogośc nazw własnych jednostek może trochę człowieka zgubić.

Nagash powstaje i w końcu postanawia zmierzyć się z Sigmarem. Wzywa swoje armie i kieruje je na Kuźnie Glymma, gdzie znajduje się pilnowany przez Gromowładnych grobowiec który musi zostać otwarty by Nagash zyskał jeszcze większą potęgę.
Nadchodzi bitwa która zmiecie śmiertelnych a nawet sami wybrańcy Sigmara mogą jej nie przeżyć.
Dobra książka pokazująca, że dusza raz przekuta nie zawsze musi służyć pierwotnemu panu a czasami poświecenie jednostek jest tym co może wygrać wojnę.

Dobra książka pokazująca, że dusza raz...

• Age of Sigmar
  • Maj preszys (Posiadam)