The Savior

Okładka książki The Savior J.R. Ward
Okładka książki The Savior
J.R. Ward Wydawnictwo: Piatkus Cykl: Bractwo Czarnego Sztyletu (tom 17) fantasy, science fiction
Bractwo Czarnego Sztyletu (tom 17)
The Savior
Piatkus
2019-04-02
2019-04-02
9780349420455
wampiry romans paranormalny

Na półkach: , , , , , , ,

W siedemnastym tomie z cyklu “Bractwo Czarnego Sztyletu” autorka skupia się głównie na potrzebie przynależności. Zarówno Murhder, wykluczony z Bractwa dwadzieścia lat wcześniej za czyny popełnione pod wpływem szaleństwa, jak i John Matthew, jeden z najmłodszych członków społeczności skupionej wokół króla rasy, mają problem z zakotwiczeniem się z rzeczywistości, choć radzą sobie z tym w zupełnie innych sposób. Xhex, ukochana Johna, wraca do trudnej i pełnej cierpienia przeszłości, którą dzieli z Murhderem. Równocześnie młoda naukowczyni zatrudniona w firmie biomedycznej natrafia na ślad tajnych medycznych eksperymentów przeprowadzanych na ludziach z anomaliami genetycznymi...

Jest to jeden z moich ulubionych tomów tego cyklu. Mamy tu przepiękny romans wampira i zwykłej kobiety, wyjaśnienie i rozwinięcie wątków, które pojawiają się w poprzednich powieściach (zwłaszcza dotyczący tajemniczej postaci Eliahu Rathboone’a),a także konkluzja dotycząca kolejnego niebezpieczeństwa, jakie zagraża wszystkim bohaterom. Dużą rolę w tej powieści odgrywa postrzeganie wszystkich bohaterów, członków Bractwa, ich rodzin i przyjaciół, jako wspólnoty połączonej głęboki więziami. Cały cykl jest logiczny, przemyślany, ze skrupulatnie rozpisanymi szczegółami, które okazują się mieć znaczenie i są eksplorowane długo po tym, jak pojawiły się po raz pierwszy wiele książek wcześniej. Dużo przestrzeni zajmują przemyślenia bohaterów, rozterki, wątpliwości co do siebie i najbliższych oraz podejmowanie niełatwych decyzji.

Polecam zdecydowanie, choć tylko pełnoletnim czytelni(cz)kom oraz, ze względu na kolejność książek w cyklu i masę zazębiających się wątków, mocno zalecam rozpocząć czytanie od pierwszego tomu.

2056

Ta książka zalewa umysł tak wieloma emocjami. Napięcie, oczekiwanie, szczęście, smutek. Twoje serce poczuje się jak na kolejce górskiej. Wyjdziesz trochę poobijany, ale z uśmiechem na twarzy. Ale naprawdę zrozumiesz, co naprawdę oznacza Bractwo, kiedy przeczytasz tę historię!
Rhezun jest znany jako jedyny wojownik, który został wyrzucony z BCzSz – decyzja podjęta z powodu jego szaleństwa. Słyszeliśmy plotki i widzieliśmy przebłyski, ale teraz wreszcie poznaliśmy jego historię. Rhezun ma bardzo wiele tajemnic, a zna je tylko jedna osoba, Xhex.
Rhezun chociaż walczy ze swoim umysłem, kieruje nim również zemsta na laboratorium naukowym, które przeprowadza przerażające eksperymenty na wampirach, a konkretnie na kobiecie i jej młodym, których jest zdeterminowany uratować .
Dr Sarah Watkins pracuje dla tego właśnie medycznego laboratorium badawczego. Jej narzeczony również tam pracował aż do jego śmierci dwa lata wcześniej, a kiedy FBI zaczyna kwestionować jego śmierć, zaczyna kopać i odkrywa straszne rzeczy, które sa praktykowane od lat w BioMed Zdesperowana, by dowiedzieć się prawdy, wyrusza na poszukiwanie odpowiedzi i to sprowadza ją prosto na ścieżkę Rhezuna.
Jest to szybkie wprowadzenie do nadprzyrodzonego świata dla Sarah, ale szybko się wciąga i wykorzystuje swoje umiejętności, pomagając jednemu z członków Bractwa.
Rhezun doświadcza spokoju z Sarą, jakiego nigdy wcześniej nie zaznał. I rozpoznając ją jako osobę ważną dla jego życia, podąża za swoim sercem.
Ich związek jest gorący, parny i szybko się porusza, ale jest pełen emocji, gdy Rhezun i Sarah odnajdują się nawzajem, i pięknie się to ogląda. Uwielbiałam patrzeć, jak dwie osoby, które tak wiele straciły, otrzymują coś wyjątkowego, na co zasługują.
Wraz z historią Rhezuna i Sary, wracamy do Johna Matthew. Cichy wojownik, którego śledziliśmy od czasu jego przemiany, obserwowaliśmy, jak rośnie i trenuje, by stać się twardzielem, którym jest. Widzieliśmy, jak odkrywa rodzinę, opłakuje utratę bliskich, znajduje dom, miejsce i swojego partnera, a teraz jest na granicy utraty wszystkiego. To poruszająca fabuła, która naprawdę budzi emocje i przypomina nam, jak ogromną częścią serii jest on. I czy to dziwne, że płakałam, gdy jego historia osiągnęła swój wielki moment? To chwila, na którą czekałam i czułam wszystkie odczucia razem z nim, wiwatowałam i pompowałam pięścią, a łzy szczęścia spływały mi po twarzy.
Specjalną niespodzianką było zobaczenie dynamiki Johna Matthew z Rhezunem. Ta dwójka nawiązuje cudowną więź i uwielbiam oglądać ich razem z resztę Braci i Lassiterem, który idealnie wpasował się w miejsce Pani Kronik. Ten upadły anioł, którego uwielbiam, wie co robić i jest niedoceniany przez Braci.
Pojawia się nowe niebezpieczeństwo, a przyczynił się do tego Dholor i przy okazji dostał to na co zasłużył.

Absolutnie rewelacyjna część cyklu, zupełnie jak powrót do początkowych historii. Tak dobrze było wrócić do Braci Czarnego Sztyletu, Grohma, Lassitera i poznać nowych bohaterów. Tom poświęcony Rhezunowi, jedynemu samcowi wyrzuconemu z Bractwa. Jednak ten szalony wojownik ma wielkie serce i potrzebuje uleczenia duszy. Jego lekarstwem staje się Sarah, człowiek, który niechcący trafia w sam środek świata Rasy. Tom opowiada też o perypetiach w związku Xhex i Johna Matthew. Oni też muszą wiele przejść, by utrwalić swą miłość. Przepiękna ceremonia przyjmowania nowego członka do Bractwa jest ukoronowaniem tomu.
Powieść gwarantuje dużo wzruszeń, miłości, gniewu i wybaczenia.
Jeden z najlepszych tomów cyklu.

Ta książka to jak powrót do pierwszych tomów Bractwa. Pełna akcji, niewiadomych, nowa dwójka bohaterów, których musimy poznawać wraz z rozwojem sytuacji. Im dalej się czyta, tym trudniej się oderwać.
Właśnie tego brakowało w ostatnich tomach Bractwa, a teraz tutaj się znalazło - powiew świeżości.

Tom godny polecenia, gdyż opowiada zupełnie nową historię wspaniałej pary oraz kontynuuje losy dwóch dobrze nam już znanych!
Must read! :)

Tom godny polecenia, gdyż opowiada zupełnie nową historię wspaniałej pary...

• Spice - 4
  • Wampiry/Czarownice/Kosmici/Fantastyka