Jason: Coś ci pokażę / Ostatni muszkieter / Wilkołaki z Montpellier

Okładka książki Jason: Coś ci pokażę / Ostatni muszkieter / Wilkołaki z Montpellier Jason
Jason Wydawnictwo: Kurc Cykl: Jason (tom 1) komiksy
komiksy
Jason (tom 1)
Kurc
2023-05-31
2023-05-31
Jakub Syty

Okładka książki Twarz Duncan Fegredo, Peter Milligan
Twarz Duncan Fegredo, Pet...
Okładka książki Łupieżcy Imperiów. Wydanie zbiorcze Jean Dufaux, Martin Jamar
Łupieżcy Imper... Jean Dufaux, Martin...
Okładka książki Wypadek na polowaniu. Prawdziwa opowieść o zbrodni i poezji. Landis Blair, David L. Carlson
Wypadek na pol... Landis Blair, David...
Okładka książki Cygan Enrico Marini, Thierry Smolderen
Cygan Enrico Marini, Thie...

Miałem wrażenie, że komiks coś bardzo usilnie usiłuje zrobić/przekazać/skonstruować, ale nie trafiło to do mnie. Na podstawowym poziomie, czyli w obszarze fabuły, jest po prostu przeciętnie i trochę takie "gdzieś już to widziałem", ale w tej akurat wersji nie rzuca na kolana.

Miło było wrócić do Jasona w takiej konfiguracji. Wprawdzie od dawna znam te historie z wersji anglojęzycznych, ale ulubionych autorów nigdy dość. Miłośnicy szukania popkulturowych tropów i dobrej rozrywki z odrobiną melancholii, z pewnością się nie zawiodą, bo to raczej najlepsze opowiadania z tych, które jeszcze u nas nie wyszły.

PS. "Wilkołaki z Montpellier" są dodatkową atrakcją, bo w wersji Fantagraphics były już dawno niedostępne, a ceny fruwały na granicy rozsądku

PS. "Wilkołaki z Montpellier" są...

Bardzo lubię takie małe perełki. Zabierając się za lekturę, spodziewałem się przyjemnie spędzonego czasu, a otrzymałem jeden z lepszych komiksów tego roku. Tak szczerze, podoba mi się tutaj wszystko.

Zaczynając od za długiego tytułu, który nie zmieści się na żaden hasztag, a tym bardziej nikomu nie będzie się chciało go powtarzać. Po umieszczenie trzech komiksów Jasona w jednym albumie. Dodatkowo w niedużym, bardzo poręcznym wydaniu. Idealnie pasujący dla zawartych w nim historii. Jeśli już jesteśmy przy fabule, to każda z nich zaskakuje w inny sposób. "Coś Ci pokażę" to rozważanie o jakość i ilości interesujących historii, jakie mamy do opowiedzenia. O sobie, na imprezie, obcym ludziom i czy w jakikolwiek sposób to nas definiuje. "Ostatni Muszkieter" to najdłuższa fabuła, która z pozoru łączy ze sobą całkowicie sprzeczne klimaty. Jednak robi to w niezwykle zabawny i wciągający sposób. W "Wilkołaku z Montpellier" natomiast najbardziej urzekło mnie, jak główny wątek jest umiejscowiona na którymś z dalszych planów. Jak swobodnie biegnie sobie w tle całej fabuły. Piękne jest jak zaczynając każdą z tych opowieści, kompletnie nieświadomy byłem czego się mogę po nich spodziewać. Natomiast autor świetnie poradził sobie w każdej z nich.

Lektura tego komiksu przyniosła mi bardzo dużo radości i przyjemności. Choć czasem zahacza o dość poważne tematy i bardzo dobrze. Jason w pełny uroku sposób potrafi opowiadać chyba o wszystkim. Brawo dla @wydawnictwokurc za wydanie tego komiksu w tej formie. Mniejszy format i umieszczenie w nim trzech słusznych rozmiarów komiksów. Oszczędna, czasem pozbawiona tła kreska i tak wiele momentami na kilku poziomach treści. Wszystko w tym wydaniu ma sens i jestem ciekaw, na ile było to przemyślane działanie, a nie tylko cięcie kosztów druku. Marzyłoby mi się, aby w podobnej formie ukazały się pozostałe komiksy tego autora. Więc proszę, zróbcie mi przysługę i zaopatrzcie się również w ten komiks. Obiecuję, będziecie zadowoleni.

Świetne udziwnienia scenariusza w historyjkach ze sztywnymi jak maszt postaciami

• 2023 rok
  • Chcę przeczytać - DZIECI/KOMIKS/ALBUMY
  • Chcę kupić - Komiksy po premierze
  • Komiksy i Mangi
  • Powieści graficzne/Komiksy
  • Kupione w 2023

Dodaj cytat z książki Jason: Coś ci pokażę / Ostatni muszkieter / Wilkołaki z Montpellier