Mój własny ogród

2023-04-26
2023-04-26

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Kolejna wielkoformatowa propozycja z Wydawnictwa Jedność, która urzeka swoim pięknym wydaniem. Przyciąga wzrok okładką i zachęca by zajrzeć do środka książki. A tam duże, realistyczne ilustracje i spora dawka przystępnie podanej wiedzy. Nienachalnie, w formie ciekawostek, w krótkich zdaniach.

To właśnie "Mój własny ogród. Odkrywamy tajemniczy świat roślin, grzybów i porostów". Książka, która moim zdaniem powinna być w biblioteczce każdego dziecka. Tego młodszego zachęci do odkrywania świata, do poszukiwania dalszych informacji i poszerzania wiedzy. Starszemu z pewnością pomoże w szkole, będąc ciekawą formą lekcji przyrody.

Jest tu podział na rośliny nasienne (zajmujące ponad połowę książki),zarodnikowe, grzyby i porosty. Są te dobrze wszystkim znane, jak sosna zwyczajna, bez czarny, mniszek lekarski, borowik czy chrobotek. A są i takie, o których być może jeszcze nie słyszeliście.

Podane informacje są naprawdę interesujące a to sprawia, że książkę przegląda się z zaciekawieniem.

Wraz z synem bardzo Wam polecamy zarówno tę część jak i tę o zwierzętach. Zajrzyjcie do nich koniecznie!

To właśnie "Mój własny ogród. Odkrywamy tajemniczy świat roślin, grzybów i...

"Mój własny ogród. Odkrywamy tajemniczy świat roślin grzybów i porostów" z serii Życie bez granic, wydawnictwo Jedność, to publikacja, która tak samo jak poprzednia ("Moje własne zoo. Odkrywamy tajemniczy świat zwierząt") zachwyca pełnymi artyzmu, realistycznymi ilustracjami, ogromnym formatem, grubymi, matowymi stronami oraz mnóstwem fascynującej wiedzy, tym razem ze świata botaniki i mykologii. To co niezwykle istotne - naukowa wiedza podana jest w bardzo przystępny sposób, jest jej dużo, ale nie za dużo dla małego odkrywcy. Wakacje to idealny czas na obserwację roślin w ogródkach, parkach, sadach, lasach czy łąkach. Z książki "Mój własny ogród" dowiemy się wielu ciekawych faktów na temat roślin dobrze nam znanych, poznamy także całkiem nowe gatunki i być może odnajdziemy je podczas letnich spacerów.
Obydwie książki sprawdzą się jako wsparcie rozwoju pasji i zainteresowań dzieci, uzupełnienie edukacji domowej oraz jako prezent.

Dziś chciałam Wam pokazać dwa piękne albumy przyrodnicze wydane przez @wydawnictwojednosc w ramach serii "Życie bez granic".

"Moje własne zoo. Odkrywamy tajemniczy świat zwierząt" to przegląd wybranych gatunków królestwa zwierząt w podziale na:
🐾 ssaki (gryzonie, kopytne, naczelne, drapieżniki, walenie),
🐾 ptaki (śpiewające, papugi),
🐾 ryby (ryby chrzęstne),
🐾 płazy,
🐾 gady (węże, żółwie, jaszczurki),
🐾 bezkręgowce (stawonogi, owady, chrząszcze, motyle, mięczaki).

"Mój własny ogród. Odkrywamy tajemniczy świat roślin, grzybów i porostów" prezentuje z kolei przedstawicieli światowej flory w podziale na:
🍃 rośliny nasienne (drzewa iglaste i liściaste, krzewy, palmy, sukulenty, rośliny mięsożerne i pasożytnicze, pnącza, rośliny wodne i bagienne, łąkowe, trujące, lecznicze, zioła i przyprawy, uprawy polowe, warzywa, owoce),
🍃 rośliny zarodnikowe,
🍃 grzyby (jadalne, niejadalne, trujące),
🍃 porosty.

Oba albumy skonstruowane są w prosty sposób. Każda grupa roślin czy zwierząt zawiera krótką i jasną charakterystykę, następnie zwięzłą notatkę dotyczącą danego rodzaju i notki dla konkretnych okazów.

To co jednak najbardziej przyciąga w nich wzrok to obłędnie piękne ilustracje, które nie tylko cieszą oko, ale też dobrze odzwierciedlają prezentowane gatunki.

To chyba pierwsza tego typu seria, którą szczerze mogę polecić już przedszkolakom. Z jednej strony mamy do czynienia z atlasami, z drugiej zawarta w nich treść jest maksymalnie prosta w odbiorze. Dobór prezentowanych gatunków też nie pozostaje tu bez znaczenia. W tych albumach znajdziemy bowiem ich dużą różnorodność. Z jednej storny poznamy bardzo wyróżniające się okazy, z drugiej znajdziemy to co jest nam bardzo dobrze znane.

Te książki wręcz proszę się, by je przeglądać, wertować jeszcze i jeszcze. Są świetne!

🐾 ssaki (gryzonie, kopytne, naczelne, drapieżniki, walenie),
🐾 ptaki (śpiewające, papugi),
🐾 ryby (ryby chrzęstne),
🐾 płazy,
🐾...

Książki z serii "Życie bez granic" raz za razem mnie zachwycają. Kiedy tylko myślę, że poprzednia pozycja w tym cyklu była najpiękniejsza, to zaraz pojawia się coś nowego i co istotne- równie olśniewającego.

"Moje własne zoo" i "Mój własny ogród" to książki, które przykuwają uwagę od pierwszego spojrzenia i nie pozwalają przejść obok siebie obojętnie.

Zwróciliście uwagę na ich format? Nie bez powodu na zdjęciu znalazł się mój 3,5 latek, który ma opinię dość wysokiego jak na swój wiek 🙂

Te wielkoformatowe książki kryją na swoich stronicach przepiękne ilustracje opatrzone interesującymi faktami na temat świata zwierząt i roślin.

Każda rozkładówka odkrywa przed nami kolejne tajemnice, a ich podział jest bardzo logiczny, co sprawia, że dziecko nie czuje się w żaden sposób zagubione.

Przyznam, że zdjęcia w zupełności nie oddają piękna tych pozycji. Sama przewidywałam, że książki mi się spodobają, ale dopiero biorąc je w ręce przekonałam się, że da się w nich wprost zakochać.

Każdy z przedstawionych obrazków został opatrzony krótkim opisem naładowanym ciekawostkami. Właśnie taką formę uważam za idealna dla najmłodszych, którym przecież dość ciężko skupić się przy długich tekstach.

Prócz standardowych gatunków zwierząt czy roślin znajdą się także przedstawiciele, którzy nie są tak dobrze znani nawet dorosłym, co z pewnością podnosi atrakcyjność 🙂

Dla mnie jest to przyrodniczy "must have" dziecięcej biblioteczki

Zwróciliście uwagę...

Ogród we własnym domu?
Fascynujacy, barwny, pełen nowatorstwa?

Wyobraź sobie, że to możliwe!

A to za sprawą nowości, która łamie wyobrażenia o konieczności posiadania ogromnego zaplecza roślinnego do pełni szczęścia: "Mój własny ogród ", wydanej nakładem @wydawnictwojednosc przy wykorzystaniu najlepszego wydawniczego kunsztu!🤩

Dlaczego?
Wystarczy spojrzeć na wielkoformatową formę, pełną jasnych i czytelnych ilustracji. Dotknąć grubych, matowych stron i przesunac wzrokiem między edukacyjnymi treściami.
Już wiesz?
Po raz kolejny się nie zawiodłam!🥰

Wydanie prowadzi przez bogaty świat flory- od roślin nasiennych jak drzewa czy rośliny łąkowe, przez zarodnikowe, grzyby i porosty.
Dla najbardziej wymagających znajdzie się tutaj szczegółowo poprowadzona narracja dla której uzupełnieniem będą ilustracje pełne minimalizmu i jednoczesnego nowatorstwa.
Zróżnicowanie, które niewatpliwie cechuje zawartość tej serii to klucz do jej perfekcyjnego odbioru przez dzieci w różnym wieku.
Najmłodsi mają szansę skupić się na barwach, kształtach i widocznych owocach lub kwiatach, z kolei starsi mogą chłonąć ogrom ciekawostek o które zadbali autorzy.

Czy potrafisz wskazać najwyzsze na świecie Drzewo?
A może znasz to, które posiada pień i konary w kolorach tęczy? 😱
Czy wiesz, że krzew bawełny wytwarza owoce, które dopiero po pęknięciu odkrywaja kępki z którego wytwarzana jest znana nam z tekstyliów bawełna?
A może znasz żywe kamienie, które mienia się różnymi barwami? Czy wiesz, że one także kwitną?

Z pełną świadomością zaliczam również to wydanie do kanonu naszych ulubionych przyrodniczych publikacji. Jednocześnie wyczekuję kolejnych!
Tak dobrze skonstruowana książka zdecydowanie jest warta kolejnych odsłon i kolejnych ujętych tematów. 🥰

Ogród we własnym domu?
Fascynujacy, barwny, pełen nowatorstwa?

Wyobraź sobie, że to możliwe!

Dlaczego?
Wystarczy spojrzeć na...

• Do kupienia do BG URK
  • Alonka do kupienia 5+
  • Alonka do kupienia, ale NIE W JEJ STYLU

Dodaj cytat z książki Mój własny ogród