Mikołajek. Klub zaginionych traperów

Okładka książki Mikołajek. Klub zaginionych traperów Marjorie Demaria
Okładka książki Mikołajek. Klub zaginionych traperów
Marjorie Demaria Wydawnictwo: Znak emotikon Cykl: Mikołajek (komiks) (tom 1) Seria: Mikołajek literatura dziecięca
48 str. 48 min.
literatura dziecięca
Mikołajek (komiks) (tom 1)
Mikołajek
Znak emotikon
2023-04-17
2023-04-17
48 min.
Natalia Zmaczyńska
komiks

Okładka książki Zwierzęta miast, czyli 22 portrety naszych nieudomowionych sąsiadów Diana Karpowicz, Dorota Suwalska
Zwierzęta mias... Diana Karpowicz, Do...
Okładka książki Mapa skarbów Joanna Kencka, Ewelina Włodarczyk
Mapa skarbów Joanna Kencka, Ewel...
Okładka książki Cioci buzi Agata Komosa-Styczeń, Anna Oparkowska
Cioci buzi Agata Komosa-Stycze...

Gdzie można wybrać się na wakacje? Od razu wpadają mi do głowy: góry, morze, jezioro, las. Mikołajek, popularny bohater bajek dla dzieci, wybrał się z rodzicami nad morze, gdzie dołączył do klubu traperów. Czyli właściwe będzie przeżywał przygodę leśna, a nie nadmorską. Dobra, już nie kręcę i opowiadam wam o komiksie „Mikołajek. Klub zaginionych traperów” przygotowanego na podstawie kreskówki „Fantastyczne lato Mikołajka”.

Podczas wakacji dzieciaki mają okazje uczyć się sztuki przetrwania. Wraz z instruktorem wyruszają do lasu, a ten próbuje tłumaczyć im, jak zorientować się w terenie, jak czytać mapę, co można zjeść, gdyby musieli spędzić noc w głuszy itp. „Próbuje” jest tu istotnym określeniem, bo młodzi adepci są umiarkowanie zainteresowani tym, o czym opowiada przewodnik. Jedni snują fantastyczne wizje starcia z niedźwiedziem, inni się boją otaczającej przyrody, a jeszcze inni są kompletnie znudzeni tą aktywnością. Prowadzi to do wielu zabawnych sytuacji.

Przednio bawiłam się przy czytaniu tego komiksu. Co prawda mam wątpliwości, co do pedagogicznego wydźwięku ostatniej sceny, kiedy dzieciaki porzucają instruktora, ale fakt jest taki, że publikacja jest przezabawna. Być może pojęcie „traper” będzie obce dzieciom. Możecie mnie poprawić, jeśli się mylę, ale chyba u nas mówi się po prostu myśliwy, bo traperzy kojarzą mi się z Kanadą i USA. Widzę panów odzianych w skóry i czapki z ogonami. Trochę czepiam się tego pojęcia, bo na stronach komiku zostaje przywołany Davy Crockett i młodzi czytelnicy mogą nie zrozumieć, czym i kim bohaterowie się tak ekscytują. Jeżeli to doprecyzujecie, będziecie mieli całkiem fajna opowieść o przygodzie w lesie.

Wydawca określił wiek docelowy jako 6+. Myślę, że to rozsądna granica. Jest to taki wiek, gdzie rozpoczyna się przygodę z samodzielnym czytaniem, a „Mikołajek. Klub zganionych traperów” może skutecznie do tego zachęcać. Krótkie kwestie w tzw. dymkach plus duża rola grafiki – ta komiksowa formuła jest naprawdę wdzięczna. Co do rysunków, to prezentują się bardzo przyjemnie i spełniają swoją rolę, czyli można łatwo z nich odczytać nastroje, emocje bohaterów.

„Mikołajek” to książka chętnie wybiera do czytania dzieciom. Włożenie przygód tego bohatera w ramy komiksu pozwala już „raczkującym” w sferze czytania odbiorcom spotkać się sam na sam z sympatycznym chłopcem. Publikacja „Mikołajek. Klub zaginionych traperów” ładnie się prezentuje. Co prawda sami traperzy to nie jest element naszej kultury, jednak można potraktować książkę jako poznanie nowego tematu lub po prostu skupić się na lekcji przetrwania, jaką odbywają bohaterowie książki.

Mikołajek to klasyka literatury dziecięcej, a każde jego nowe wydanie cieszy zarówno zagorzałych fanów jak i osoby, które dopiero poznały tego rezolutnego chłopca.

Bardzo zaskoczył mnie pomysł wydania komiksów o znanym dziecięcym bohaterze, ale kiedy przyjrzałam się bliżej okazało się, że to strzał w 10!

Czasami tak mały twist pomoże zachęcić do czytania nawet dziecko, które nie przepada za dłuższymi tekstami. Kolorowe i bardzo ładne ilustracje również przemawiają na korzyść tej wersji 🙂.

To nie tylko komiksy- na końcu każdego tytułu mamy aż 4 strony z zagadkami i zabawami. Jeśli nie jesteście pewni odpowiedzi, to nic- z tyłu znajdziemy prawidłowe rozwiązania 🙂.

Wraz z Mikołajkiem i jego przyjaciółmi spędzamy słoneczny dzień na plaży. Dzieci wpadają na pomysł aby zagrać w krokieta, ale nie mają pieniędzy aby kupić grę. Są to jednak dość przedsiębiorcze maluchy, więc wpadają na pomysł sprzedawania lodów.

W kolejnej części dzieci wybierają się na wycieczkę do lasu- czy spotkają tam niedźwiedzia?

Komiksy są podzielone na rozdziały, tekstu jest niewiele. Dzięki temu bez problemu przeczytałam oba razem z moim 3,5 latkiem 🙂.

Czasami tak mały twist pomoże zachęcić do czytania nawet dziecko,...

⚜️ MIKOŁAJEK ⚜️

Kto z nas nie zna książek o Mikołajku? Rezolutny chłopiec, wpadający w kłopoty, tak można go podumowac.
Tym razem wydawnictwo Znak emotikon serwuje nam jego przygody w formie komiksu, na podstawie kreskówki " Fantsatyczne lato Mikołajka".
Dzięki uprzejmości wydawnictwa mogliśmy przeczytać dwie z czterech dostępnych książeczek - "Sprzedawcy lodów" oraz "Klub zaginionych traperów".

Historyjki są kolorowo i zabawnie zilustrowane. Rozmówki bohaterów bywają humorystyczne, a same ich przygody są nie tylko rozrywkowe, ale też pouczające. Teksty nie ma dużo, przez co dziecku nie będzie się nudzić przy czytaniu.
Historyjki obrazują jak dzieci potrafią wyjść na swoje w różnych sytuacjach, a dorośli niestety zostają przez nich wplatani w różne głupie sytuację, ale czy to tylko z winy dzieci?

Na końcu każdego z komiksów znajdziemy strony z zadaniami do wykonania. Labirynty i zagadki to ciekawy sposób na zakończenie danej historii dla dzieci.
W nakładzie dostępne są również części pod tytułem:
"Western" oraz "Zdjęcia z wakacji". Książeczki są dla dzieci w wieku 6+, ale myślę że młodszym dzieciom również mogą się spodobać.

⚜️ MIKOŁAJEK ⚜️

Dzieci są zaradniejsze niż nam się wydaje, zwłaszcza jeśli chodzi o inteligentna grę 🤣

A z czym smacznym można pomylić zabawę dla ważniaków? Tego dowiecie się z najnowszych części o przygodach Mikołajka i jego przyjaciół od wydawnictwa wydawnictwoznak.pl :
Klub zaginionych traperów
Sprzedawcy lodów

Obie części napisane na podstawie kreskówki "Fantastyczne lato Mikołajka" i przełożone przez Natalie Zmaczyńską.
Są to zdecydowanie książki dla fanów zabawnego Mikołajka jak i komiksów. Pięknie zilustrowane historię, kolorowe, barwne i oczywiście zabawne. Napisane w komiczny, ale i nieco pouczający sposób, który zawsze towarzyszy znanym nam już bohaterom.
A oprócz sowetnej opowieści i zabawnych dialogów na końcu każdej części znajdziecie gry i zadania do wykonania, ktore są ciekawym dodatkiem do tematu przewodniego danej książki.

Zapraszam do czytania 🥰

Klub zaginionych traperów
Sprzedawcy lodów

Obie części napisane na podstawie kreskówki "Fantastyczne lato Mikołajka"...

Mikołajek Klub zaginionych traperów to historyjka, w której Druh Gerard wyrusza wraz z ekipą Mikołajka do lasu w okolicy Morskich Skałek, gdzie mają nauczyć się sztuki przetrwania. Nie obędzie się przy tym bez niemałych kłopotów, zniszczenia mapy, zagubienia kompasui spotkania z niedźwiedziem!

Bardzo ciekawa przygodowa historyjka. Idealna dla dzieci 6+. Ma bardzo ładne duże ilustracje, które przykuwają uwagę. Dodatkowym plusem są zamieszczone zadania na końcu książki!

Bardzo ciekawa przygodowa historyjka. Idealna dla dzieci 6+. Ma bardzo ładne...

Mikołajek, kultowy bohater serii, której autorem jest René Goscinny i Jean-Jacques Sempé, od 64 lat bawi młodych czytelników na całym świecie.
Dzięki Wydawnictwu Znak ukazały się komiksowe historyjki, w których możemy poznać nowe przygody tego sympatycznego chłopca. W komiksie pt. "Mikołajek. Klub zaginionych traperów" chłopiec razem z rodziną spędza wakacje w Bretanii. Morskie Skałki to urokliwa miejscowość, gdzie Mikołaj wraz z przyjaciółmi, pod opieką druha Gerarda, uczy się sztuki przetrwania w klubie traperów. Razem z pozostałymi uczestnikami wyrusza na wyprawę do Przylądka Wiatrów. Czy dotrze na miejsce? Jakie wyzwania czekają go po drodze? Sprawdźcie koniecznie!
Świetnie grafiki oraz mała ilość tekstu mobilizują do podjęcia prób samodzielnego czytania. Zamieszczone na końcu każdego komiksu zadania i zagadki zachęcają do główkowania

Znacie Mikołajka ? Ja muszę przyznać, że ta lektura była mi obca 🙈 w moje ręce trafiły dwie z czterech części najnowszego Mikołajka, ale w nowej odsłonie bo w postaci komiksu !

To krótkie historyjki o przygodach Mikołajka i jego znajomych. Na końcu komiksu znajdziemy do rozwiązania kilka zagadek co z pewnością uszczęśliwi dzieci. Przedstawione w komiksie ilustracje i napisy są naprawdę duże i przejrzyste 😊

Klub traperów, do którego należy Mikołajek i jego przyjaciele, pod opieką druha Gerarda ruszają do lasu w okolicy Morskich Skałek. Podczas wędrówki zostaje zabrudzona mapa, a kompas się gubi. Jak wrócić do domu kiedy nikt nie zna drogi powrotnej ? Może taksówką ?

Myślę, że przynajmniej większość z Was kojarzy tego rezolutnego chłopca i jego przyjaciół.

Dzięki uprzejmości @znakemotikon miałam okazję poznać komiksową wersję przygód naszych bohaterów. I uważam, że książeczki są strzałem w dziesiątkę!

Piękne, kolorowe, wyraźne ilustracje, łatwa i niewielka ilość treści, a zarazem mnóstwo ciekawych zadań i zagadek do rozwiązania na końcu. Mnóstwo świetnej zabawy.

Mikołajek jest na wakacjach wraz z rodzicami.
W tej serii ukazały się 4 tomy przygód przyjaciół.
Miałam okazję poznać Tom 1 „Klub zaginionych traperów” oraz Tom 3 „Sprzedawcy lodów”.

„Klub zaginionych traperów” to nic innego jak pełna emocji wyprawa do lasu, której sprosta tylko odważna ekipa Mikołajka ;) Czy spotkają niedźwiedzia? Czy w lesie jeżdżą taksówki? Na pewno odpowiedzi będą mocno zaskakujące!

„Sprzedawcy lodów” to przygoda prosto z pięknej, piaszczystej plaży. Czym są inteligentne zabawy? I w jaki sposób dzieci mają zdobyć pieniążki na wymarzoną zabawkę?
Sprawdźcie sami!

Gwarantuję jedno – w wersji komiksowej również nie będziecie się nudzić 😎

„Mikołajek” jest klasykiem literatury dziecięcej. Jego przygody mamy już w domu w innym wydaniu. Tym razem jednak wydawnictwo Znak Emotikon zaskoczył nas i wydało tę popularną książeczkę w postaci komiksu. Dla nas jest to ostatnio ulubiona forma czytanych książek. Posiadają one wiele, dużych i kolorowych ilustracji, dzięki czemu dziecko nie nudzi się patrząc wciąż na jeden i ten sam obrazek. Historią w nich zawarta jest zarazem ciekawa jak i zabawna.

Mikołajek i jego koledzy pod opieką druha Gerarda uczą się sztuki przetrawia w lesie. Chcą być jak prawdziwi traperzy. Jak się okazuję nie jest to łatwe zadanie. Prawdziwy traperzy nie boją się wyzwań, mają mapę i kompas, nie hałasują i idą o własnych siłach. W lesie bowiem nie ma taksówek. Ale czy na pewno? I jak sobie poradzą w momencie zgubienia kompasu i zniszczenia mapy?
Oprócz krótkiej opowieści, na końcu każdego komiksu znajduje się parę zadań do rozwiązania. Są to szarady, kody, labirynty, wykreślanki i zagadki. Znajdą się tutaj również kawały Mikołajka i ciekawostki. A na ostatniej stronie dzieci mogą sprawdzić swoją rozwiązania.
W serii ukazały się również: „Mikołajek. Western” i „Mikołajek. Zdjęcia z wakacji”
Książeczki są przeznaczone dla dzieci od sześciu lat, ale myślę, że i młodsze spędzą miło czas z Mikołajkiem i jego kolegami. Bardzo polecam!
[współpraca reklamowa] Wydawnictwo ZnakEmotikon

To kolejna świetna części przygód Mikołajka. Mikołajek i jego koledzy pod opieką druga Gerarda naucza się sztuki przetrwania, jak prawdziwi traperzy. Czy oby na pewno?

Moja uwagę oprócz błyskotliwych dialogów zwróciła duża czcionka, świetne ilustracje oraz zagadki umieszczone na końcu książki

• Dla szkrabów
  • Komiksy
  • 2023 dzieci

Dodaj cytat z książki Mikołajek. Klub zaginionych traperów