Krawcy zaklęć

Świetlik
2023-05-31
2023-05-31
Joanna Jagiełło

Bardzo ciekawa opowieść o wielopokoleniowej rodzinie krawców, którzy mają zdolność wszywania w ubrania zaklęć. Jednak w świecie pojawiają się problemy, dyskredytacja głównego bohatera, który mimo zakazu wstępu do pracowni szyję ze skrawków materiału i projektuje swoje ubrania.
Książka w magiczny sposób pokazuje siłę przyjaźni, ale też nieporozumień i wybaczania sobie wśród przyjaciół, wspieranie się, ale też zaskoczenie wynikające z odmiennej decyzji przyjaciela, ale wszystko prowadzi do wspólnemu stawieniu czoła zagrożeniu, które pojawią się przed utrzymaniem rodzinnej fabryki, a także zagrożeniu ograniczenia rozwoju swoich zdolności.
Bardzo polecam już 10+, a bardziej rozczytanym- nawet młodszym.

Głębokie marzenia… Talent… Pasja… Rodzina… Relacje… Poświęcenie. CZY NIE BRZMI ZNAJOMO? Czy serce włożone w to, co się robi, wystarczy? Ile siły i wiary trzeba zachować, dążąc do celu? Jaka jest moc ściegu, który potrafi wszyć wspomnienia w ubrania – i czy może być to właśnie rzecz, która uratuje rodzinny biznes? Czy ta magia jest zła? Czy to tylko złożona intencja? O tym wszystkim dowiecie się sięgając po książkę @jamesenicol w tłumaczeniu @joanna_jagiello_w_trasie. Zarówno dzieci i dorośli znajdą w niej coś dla siebie. Książki @wydawnictwo.swietlik nie zawiodą nikogo!

#współpracareklamowa z @wydawnictwo.swietlik

#krawcyzaklęć #thespelltailors #jamesnicol #joannajagiełło #bookreviewer #magia #viralvideos #booklover #mybookphoto #bookstagrampl #bookblogger #książka #czytambolubie #bookinspiration #książkadlaciebie #ksiazkadladzieci #wydawnictwoświetlik #krawiec #marzenia #thisislife

Do fantastyki stworzonej z myślą o najmłodszym czytelniku możemy z pewnością zaliczyć książkę autorstwa Jamesa Nicola pt. "Krawcy zaklęć".

Główny bohater, Hen - marzy o zostaniu krawcem zaklęć, wszywającym magię w ubrania, jak jego babcia. Wystarczy nadać ubraniu odpowiedni ścieg, żeby zmienić chociażby zwykły sweter w sweter z funkcją ogrzewania i uzdrawiania. Niestety w mieście powstaje coraz więcej wielkich fabryk krawieckich i przez to mniejsze firmy zaczynają borykać się z ogromnymi problemami. Dochodzi do sytuacji, w której wujek chłopca musi zamknąć niezwykły sklep, a rodzinna katastrofa jest coraz bliżej.

Czy chłopcu uda się odkryć nowy rodzaj ściegu i ocali rodzinę od bankructwa?

Książka "Krawcy zaklęć" zaprasza czytelnika do magicznego świata pełnego uroku i niezwykłych tajemnic. Będziecie świadkami niezwykłej odwagi i uporu głównego bohatera.

Jeżeli jesteście fanami fantasy i chcielibyście przekazać tego bakcyla swoim dzieciom - to ta książka będzie idealnym pomysłem!

Magię odnaleźć można dosłownie wszędzie, jeżeli tylko potrafi się szukać głębiej i dostrzec to, co dla innych pozostaje ukryte...
Magia ukrywa się w delikatnym szumie wiatru, w pastelowej tęczy, w puszystych płatkach śniegu, w zjawiskowym zapachu i w pięknej muzyce... W kolorowym obrazie, w majestatycznej budowli, w romantycznym wierszu, a czasami nawet zostaje wszyta magicznym ściegiem w zupełnie zwyczajnie wyglądające ubrania.

Hen wraz z babcią i wujkiem prowadzą od lat rodzinny warsztat krawiecki, który wszywa własną, dobrą magię w ubrania. Dzięki magii ubranie wedle życzenia klienta może być nieprzemakalne, przynosić szczęście, poprawiać wygląd, chłodzić w czasie upału lub ogrzewać w mroźne dni, a nawet poprawiać samopoczucie.
Niestety przez problemy finansowe i szybko rozwijającą się konkurencyjną firmę, los rodzinnego zakładu Danellich wisi na włosku, a kłopoty finansowe okazują się być zaledwie wstępem do dużo poważniejszych problemów.

"Krawcy zaklęć" autorstwa Jamesa Nicola to bardzo przyjemna, fantastyczna książka dla dzieci od wydawnictwa świetlik, która opowiada o pasji, miłości, przyjaźni i rodzinie, przy okazji oplatając wszystko szczyptą niesamowitej magii i dreszczykiem emocjonującej przygody.

Bardzo podoba mi się całe tło tej historii, czyli motyw szycia i krawiectwa, ponieważ jeszcze nie spotkałam się z czymś takim w fantastycznej literaturze dziecięcej, a tutaj od samego początku wszystko jest uszyte na miarę i świetnie ze sobą współgra. Na uwagę zasługuje też fakt, że głównym bohaterem jest chłopiec, chociaż krawiectwo nie jest typowym zajęciem dla młodzieńca.

Oryginalne okoliczności, ciekawi bohaterowie, groźne intrygi, podstępy i tajemnice z przeszłości, a do tego pięknie podkreślone więzy rodzinne.
To była świetna, niesamowicie wciągająca przygoda! Ja zdecydowanie mam ochotę na więcej, więc już z niecierpliwością wypatruję kontynuacji.

Na wszystkie supły świata... a niech mnie, ale to się dobrze czytało!
Podziwiam w pisarzach umiejętność kreowania tak niezwykłych światów, wyrazistych postaci i intrygującej fabuły, która sprawia, że stajesz się częstą tej historii.

A jest ona zaskakująco wciągająca, pełna zwrotów akcji i wywołująca całą paletę emocji. Ale pomysł na nią jest nietuzinkowy. Wystarczyła szczypta magii i pewien wyjątkowy talent do wszywania w ubrania ściegów, które nadawały im szczególnych cech.

Głównym trzonem tej powieści są perypetie członków rodu Danellich, znanych jako krawcy zaklęć. Nastoletni Hen wraz z babcią prowadzą małą manufakturę, a wuj Berti wraz z rodziną pilnuje interesu w dużym mieście. Wszystko działało perfekcyjnie, ale nad zakłady małych rzemieślników nadciągnęły czarne chmury rewolucji przemysłowej i masowej produkcji. Wuj Berti, pod pretekstem ratowania biznesu wprowadza się wraz z rodziną do domu Hena. Chłopiec ma jednak wrażenie, że to początek końca. Końca jego dotychczasowego życia, planów, marzeń, a kto wie czy i nie rodziny. Mimo, że ma ogromny talent, bo umie wszywać sekretne zaklęcia wspomnień, odsuwa się go od dotychczasowej pracy. Hen jest jednak wytrwały w swych marzeniach i nie poddaje się tak łatwo. Z pomocą Connie, córki wuja, rusza na najbardziej niebezpieczną wyprawę życia, dzięki której rozwikła niejedną tajemnicę i rodzinny sekret.

---
Wielowymiarowa i wielowątkowa powieść autorstwa James'a Nicol to prawdziwa uczta literacka. Ile tu się dzieje. Autor trzyma w napięciu do ostatnich stron. Tu nic nie jest pewne, ani oczywiste. Czytasz i złościsz się w duchu na figle jakie płata los bohaterom i niesprawiedliwość, która aż kuje w oczy. Ale dobro, dziecięca determinacja i prawda zwycięża. Bo tak to już jest w bajkach, że muszą mieć happy end. W końcu Hestia czuwa ;).

Na wszystkie supły świata... a niech mnie, ale to się dobrze czytało!

James Nicol
⚜️ KRAWCY ZAKLĘĆ ⚜️

Opowieść pełna magii, rodzinnych relacji, oraz odwadze w dążeniu do celu. Tak w kilku słowach mogę opisać książkę "Krawcy zaklęć".

✨️ Hen — chłopak pragnący zostać krawcem, ale nie takim zwykłym...jego rodzina od pokoleń wszywa w ubrania magiczne ściegi. Każdy z nich jest niezwykły, mogą ogrzewać, chłodzić, chronić przed deszczem, a nawet uśmierzać objawy choroby. Dodajmy jednak, że Hen ma wyjątkowy dar, a mianowicie — potrafi wszywać wspomnienia 🥰

✨️ Przyznaje, że jestem zauroczona tą książką. Zaczynam czytać i wpadam w baśniowy klimat, nie wszystko idzie po myśli naszego bohatera, ale każda kolejna akcja wprowadza nas coraz głębiej w zaczarowany świat. Opowieść zawarta na kartach książki jest pełna ciepła, miłości, oraz rodzinnych więzi — tych dobrych i tych złych, choć te mają w sobie drugie dno, na końcu zrozumiemy cały ten ambaras.
Sami bohaterowie są bardzo, że tak napisze ludzcy. Hen to taki pełen marzeń chłopiec, które dziecko nie marzy?
Bunia to taka pełna ciepła troskliwą babcią, natomiast wuj Bertrand, choć lubiący wszelkie możliwe zakazy i nakazy, to tak naprawdę dbający o rodzinę człowiek, który gdzieś tam się pogubił.

✨️Jeśli nie znacie się na szyciu tak jak ja, to nic, nie znajdziecie tu krawieckiego bełkotu.
Mimo że książka jest dzieci, mi czytało się ją przyjemnie, a sama historia bardzo mnie wciągnęła. A pierwsze skojarzenie, które miałam to: taki sklepik mógłby być na ulicy Pokątnej!

James Nicol
⚜️ KRAWCY ZAKLĘĆ ⚜️

Napiszę krótko: czytajcie “Krawców Zaklęć” od @wydawnictwo.swietlik! Dziękuję za uwagę 😁

“Krawcy Zaklęć” to pozycja, którą pokochałam od pierwszych stron. Ma niesamowity klimat, kojarzy mi się z wakacjami, słońcem i dawnymi czasami. Ma wspaniały, lekki ton, ale kilka postaci rozszarpałabym na dzień dobry. Trochę sprzeczne te moje emocje, ale niektórych nie da się po prostu w tej książce polubić, przynajmniej przez jej ogromną większość.

Młody Hen marzy o tym, aby zostać krawcem zaklęć, czyli chce wszywać magię w ubrania. (Świetny magiczny system, bardzo nieoczywisty i wyjątkowy! Nigdy się z takim nie spotkałam i jestem nim zauroczona). Choć babcia kibicuje wnukowi jak może i wspiera go na każdej płaszczyźnie, to w rodzinie pojawiają się problemy i nieoczekiwanie spokojne życie Hena zmienia się z dnia na dzień. I wcale nie na lepsze.

Do ich rodzinnego domu wprowadza się syn babci z żoną i córką, a problemy piętrzą się z sekundy na sekundę. Wujek wywraca wszystko do góry nogami i zakazuje Henowi tego co kocha najbardziej. W ogóle nie liczy się z jego zdaniem, a tym bardziej z uczuciami. Babcia podupada na zdrowiu, problemy dorosłych pogrążają biznes, a dzieci jak zwykle nikt nie słucha i nie dopuszcza do głosu.

Pokochałam w tej książce wszystko - magiczne postacie, zaklęcia, magię, tajemnice, cudowne ściegi i sam pomysł - jest cudowny! Dla mnie to coś zdecydowanie nowego i chcę czytać tego więcej. Zastanawiam się czy autor to krawiec, brzmi jakby znał się na robocie. Kiedyś sama trochę szyłam, dlatego książkę czytało mi się jeszcze lepiej, ale lektura nie wymaga żadnej znajomości krawiectwa.

Choć jest to książka typowo młodzieżowa, polecam ją z czystym sumieniem każdemu. Jest lekka, przyjemna, ciepła i momentami mocno irytująca, denerwująca, bohaterzy doprowadzają do pasji, ale wszystko tutaj gra. No naprawdę świetna książka!

Dziś o świetnej książce pełnej magii i przygód, którą musiałam sobie dawkować. Dlaczego? Posłuchajcie 👇

Hen mieszka wraz z Bunią w kamienicy, połączonej z zakładem krawieckim. Oboje należą do słynnego rodu Danellich, krawców zaklęć, którzy swoje misternie szyte ubrania okraszają ściegami, zawierającymi najróżniejsze zaklęcia. Hen powoli uczy się fachu pod czujnym okiem babci, nie brakuje mu talentu, postanawia więc wziąć udział w konkursie dla młodych talentów krawieckich.

Wszystko jednak zmienia się w dniu, kiedy wprowadza się do nich wuj Hena, Bertrand, wraz z ciocią Lucią i córka Connie. Zakłady krawieckie wujka upadły, musieli sprzedać dom, stracili wszystko. Jedynym wyjściem był dla nich powrót do domu rodzinnego Bertranda.

Wszystko stanęło na głowie, wuj wprowadził własne, koszmarne zasady w zakładzie, a Hena traktował niczym zło konieczne. Zabronił mu szyć i w ogóle pokazywać się w pracowni. Poczucie krzywdy nie opuszczało chłopaka. Jednak wraz z Connie postanowili pomóc ratować rodzinny biznes i przyjrzeć się bliżej konkurencji, która zdawała się korzystać z paskudnych praktyk.

Czy uda im się uratować rodzinny zakład? Czy rodzina przetrwa trudności i dzielące ich różnice? Tego już musicie dowiedzieć się sami 😉

"Krawcy zaklęć" to absolutnie fascynująca lektura 😍 Czytałam ją z przejęciem (momentami aż za dużym 😂) i pasją. Dlaczego musiałam robić sobie przerwy? Bo do szału doprowadzała mnie postać Bertranda. Słowo daję, ten człowiek obudził we mnie potwora, który miał ochotę rozszarpać go na strzępy 🙈 Prawda jest jednak taka, że świadczy to tylko o tym jak wciągająca jest to książka i jak bardzo autor potrafił sprawić, że utożsamiamy się z bohaterami tej historii. Polecam ją Wam z całego serca ❤️

"Krawcy zaklęć" to fantastyczna opowieść, w której marzenia, magia i rzemiosło splatają się w jedną całość. Ta literacka kreacja przenosi nas w urokliwy świat, gdzie tchnienie czarów tkwi w szwach ubrań, sprawiając, że każdy, kto je założy odczuwa magię na własnej skórze.

W blasku magicznych ściegów, Hen, młody poszukiwacz wiedzy, skrywa w swoim sercu pragnienie kontynuowania rodzinnego dziedzictwa jako krawiec zaklęć, a w szczególności jako godny spadkobierca swej babci. Oddaje swe siły, żmudnie pracując, ucząc się i nieustannie doskonaląc swoje umiejętności. Jednakże, wraz z pojawianiem się wujka, którego uprzednio odnoszący sukcesy interes popadł w ruinę, Hen zostaje zepchnięty na drugi plan.

Opowieść rysuje zręby przemian społecznych, gdzie wzrastające ilości fabryk zagrażają małym rzemieślnikom. Wnikliwie ukazuje słabe warunki panujące w zakładach przemysłowych, a także niewzruszoną walkę małych przedsiębiorców przeciwko gigantom korporacyjnym, którym zależy jedynie na zysku. Jest to opowieść o empatii, zanurzona w tajemniczym klimacie przeszłości i magii.

Książka wciąga czytelnika w ciepły i urzekający świat, w którym Hen odkrywa nowy rodzaj magicznego ściegu. Czy za jego pomocą uda mu się uratować rodzinny biznes? Powieść zaskakuje tajemnicą, a relacje między Henem i babcią wzruszają czytelnika. Rodzina Danellich wkłada w szycie całe serce, tworząc idealnie dopasowane ubrania z odpowiednio dobranymi materiałami i nieskazitelnymi ściegami.

Jest to powieść, w której dominuje siła rodzinnego wsparcia i walka o dobro najbliższych. Zręcznie tkany magiczny klimat wprowadza w świat, w którym fantastyczne stworzenia - owłóczki i zakleciojadki wyłaniają się z marzeń.

Wielobarwna paleta postaci tworzy niezwykłą układankę, pełną wyrazistych konturów. Ta czarodziejska powieść niesie ze sobą zalążki przygody, zaskakuje i urzeka, odkrywając przed nami inny świat, gdzie magia jest wszechobecna. Od pierwszych stron zaplątuje nas w swe czary, wzywając do nieustannego chłonięcia kolejnych kart.

Bardzo fajna historia. Przyjemnie się ją czytało. Fajna, niebanalna tematyka. Przygoda w świecie magii, gdzie wszystko jest możliwe. Urzekła mnie Bunia - rewelacyjna postać. To jedna z tych książek, które naprawdę fajnie się czytało. Krawcy zaklęć walczą o to, co stworzyli na przestrzeni wieków - o swoje dziedzictwo. Zaskoczyć może też końcówka tej historii, którą polecam.

• Dla dzieci
  • Młodzieżowe/Dziecięce
  • Moja biblioteczka:)
  • Nie ma w bibliotece

Dodaj cytat z książki Krawcy zaklęć