Nowojorski dziennik Pauli

Tłumaczenie: Agata Janiszewska
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Paulas New-York-Buch
Paula, pamiętnik, nastolatki

Paula ma niebywałe szczęście: wyrusza z ojcem do Nowego Jorku! Tata weźmie tu udział w maratonie, a Paula będzie mogła zobaczyć miasto znane dotąd tylko z filmów. W dodatku Maxie, jej przyjaciółka, która od czterech miesięcy mieszka z mamą w Arizonie, postanawia do niej dołączyć. Będzie fantastycznie! Na miejscu jednak okazuje się, że Maxie jest jakaś dziwna: obca, milcząca, nieobecna. A przede wszystkim nic nie je, choć wcale się do tego nie przyznaje, nawet przed sobą. Czy wspólnie spędzony tydzień wystarczy, żeby Paula znalazła sposób na kłopoty przyjaciółki?.

Jucia58542 | 2014-07-24

Ooo superowa książka. Też chciałabym tak jak Paula pojechać za granice z jedną z moich ulubionych koleżanek?przyjaciółek, tyle tylko, że ona pojechała tam za granice ze swoim tatą gdzie przeprowadziła się ta jej koleżanka(nie pamiętam imienia) i jej mama prosiła ich(tatę Pauli i ją) żeby coś zrobili bo ona (koleżanka)dziwnie się zachowywała: mało jadła (bo nic jej nie smakowało)i przez to często mdlała.Naprawdę polecam tę książkę, co rzadko mi się zdarza.

Julia | 2013-08-27
Na półkach: Przeczytane, Wakacje 2013
Przeczytana: sierpień 2013

Bardzo fajna,lekka książka :).

alina228 | 2011-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2011

Publikacja Ulrike Kuckero nazwana "Nowojorski dziennik Pauli" ukazuje ciekawe wydarzenia spotykające tytułowa bohaterkę . Początkowo przed wyjazdem do wielkiego miasta, a potem tydzień w nim. Ta książka to już trzecia o tej trzynastolatce, ale nie przeszkadza to w czytaniu.
Paula nie ma zaplanowanego żadnego wyjazdu na jesienne ferie do czasu kiedy tata mówi jej, że może jechać z nim do Nowego Yorku zamiast jego znajomego, ponieważ jest kontuzjowany,więc nie może pobiec w długodystansowym biegu maratońskim. Jedzie tam i spotyka się ze swoja przyjaciółką Maxie, która nie dawno wyjechała do Arizony .Ona przyjeżdża tylko po to by spotkać się z Paulą. Dziewczyny spotykają się i główna bohaterka zauważa, iż koleżanka bardzo schudła. Co będzie się działo w Nowym Yorku? Czym spodoba jej się wielkie miasto Ameryki? Spotkają jakiegoś fajnego chłopaka?
Książkę czyta się szybko i miło. Wybrałam ją , dlatego że miała kolorową okładkę, a opis na odwrocie mi się...

Bakteryjaa | 2010-12-13

Książka chociaż łatwa, szybka i prosta- spodobała mi się. Miło się czyta.

przezroczysta | 2010-06-29
Przeczytana: 23 lipca 2009

Czytałam rok temu. Lekka, na jesienne wieczory albo plaże.

Madziaa | 2012-05-29

Fajne, ale lepsza była pierwsza część .

natttalusss | 2011-11-28
Przeczytana: listopad 2011