Okładka książki Kłopotnik Pauli

wydawnictwo
Wydawnictwo Dolnośląskie
typ
papier
5,61 (114 ocen i 7 opinii)

Opis książki

Paula ma problemy. W szkole stała się nagle obiektem ataków i drwin. W tym samym czasie Judyta, jej najlepsza przyjaciółka, ląduje w szpitalu ze złamaną nogą, a Maxie wyjeżdża z mamą na rok do Stanów Zjednoczonych. Paula czuje się zupełnie samotna i nie ma odwagi opowiedzieć o tym nawet swojemu chłopakowi.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
blackivy | 2013-07-26
Przeczytana: 2010 rok

Czytałam ją 3 lata temu, mimo tego pamiętam ją bardzo dobrze.
Miałam wtedy 10 lat, więc książka o znęcaniu się po prostu mną wstrząsnęła.
Paula, spokojna dziewczyna, która pada ofiarom znęcania się. Nie pamiętam dokładnie imion tych, powiedzmy, złych dziewczyn było ich chyba trzy. 3:1 ni za bardzo trafnie. Była jeszcze przyjaciółka Pauli Maxie, która w najgorszym momencie musiała wyjechać.

Karolinaa3 | 2010-11-12

Książka dość dobra, dotycząca problemu, o którym często słyszymy. Problem przemocy, znęcania się nad drugą osobą. Możemy się dowiedzieć jak ważna jest przyjaźń, wzajemne zaufanie a nawet pierwsza miłość.

Sysia33 | 2013-12-14

Myślę, że warta przeczytania zwłaszcza dla nastolatek. Napisana prostym językiem, przedstawia coraz częściej spotykany problem jakim jest mobbing w szkole. Polecam !

Rosemarie | 2011-11-19
Przeczytana: 2009 rok

Nie podobała mi się. Była pisana beznadziejnie płytkim językiem. Nie polecam.

Marta | 2012-08-18

Nudzi mnie ta dziewczyna i nudzi mnie wszystko co związane z tą książką...

Madziaa | 2012-05-29

Fajne ale smutne . Ale kończy się Happy End'em .

ewe98 | 2010-11-26

Kalendarium literackie
  • Victor Hugo
    213. rocznica
    urodzin
    - Nicponiu! Skradłeś mojej żonie całusa! - Ja? Niech mnie pan zrewiduje!
  • Michel Houellebecq
    57. rocznica
    urodzin
    Życie bez czytania jest niebezpieczne, trzeba zadowolić się samym życiem, a to niesie ze sobą pewne ryzyko
  • José Mauro de Vasconcelos
    95. rocznica
    urodzin
    Wreszcie zrozumiałem, co to znaczy ból. Ból to wcale nie znaczy dostać lanie, aż się mdleje. Ani nie znaczy rozciąć sobie stopę odłamkiem szkła tak, że lekarz musi ją zszywać. Ból zaczyna się dopiero wtedy, kiedy boli nas calutkie serce i zdaje się nam, że zaraz przez to umrzemy, i na dodatek nie mo... pokaż więcej
  • Stefan Grabiński
    128. rocznica
    urodzin
    Wyrósł z głębin na wodach kwiat piękny jak smutek, cichy jak westchnienie. Biały był i twarde miał pąki, kręgiem po brzegach w zieleń liści dłoniastych ujęty.
  • Theodore Sturgeon
    97. rocznica
  • Elizabeth George
    66. rocznica
    urodzin
    Sęk w tym, że nie da się komuś odebrać drugiego człowieka, jeśli on sam tego nie chce.

Znajdź nas na Facebooku