Kłopotnik Pauli

Agata Janiszewska
Paulas Sorgenbuch
typ
papier
5,63 (116 ocen i 7 opinii)

Opis książki

Paula ma problemy. W szkole stała się nagle obiektem ataków i drwin. W tym samym czasie Judyta, jej najlepsza przyjaciółka, ląduje w szpitalu ze złamaną nogą, a Maxie wyjeżdża z mamą na rok do Stanów Zjednoczonych. Paula czuje się zupełnie samotna i nie ma odwagi opowiedzieć o tym nawet swojemu chłopakowi.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
blackivy | 2013-07-26
Przeczytana: 2010 rok

Czytałam ją 3 lata temu, mimo tego pamiętam ją bardzo dobrze.
Miałam wtedy 10 lat, więc książka o znęcaniu się po prostu mną wstrząsnęła.
Paula, spokojna dziewczyna, która pada ofiarom znęcania się. Nie pamiętam dokładnie imion tych, powiedzmy, złych dziewczyn było ich chyba trzy. 3:1 ni za bardzo trafnie. Była jeszcze przyjaciółka Pauli Maxie, która w najgorszym momencie musiała wyjechać.

Karolinaa3 | 2010-11-12

Książka dość dobra, dotycząca problemu, o którym często słyszymy. Problem przemocy, znęcania się nad drugą osobą. Możemy się dowiedzieć jak ważna jest przyjaźń, wzajemne zaufanie a nawet pierwsza miłość.

Sysia33 | 2013-12-14

Myślę, że warta przeczytania zwłaszcza dla nastolatek. Napisana prostym językiem, przedstawia coraz częściej spotykany problem jakim jest mobbing w szkole. Polecam !

Rosemarie | 2011-11-19
Przeczytana: 2009 rok

Nie podobała mi się. Była pisana beznadziejnie płytkim językiem. Nie polecam.

Marta | 2012-08-18

Nudzi mnie ta dziewczyna i nudzi mnie wszystko co związane z tą książką...

Madziaa | 2012-05-29

Fajne ale smutne . Ale kończy się Happy End'em .

ewe98 | 2010-11-26

Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Marcin Szczygielski
    43. rocznica
    urodzin
    Bo jak się ludzie kochają, z wzajemnością, to nie mają głowy do podłości i są dobrzy.
  • Richard A. Knaak
    54. rocznica
    - Bądź przeklęty!
    - Dziękuję, już jestem Pójdziemy?
  • Ian Fleming
    107. rocznica
    urodzin
    Jedyny sposób, na to, aby rzucić palenie, to przestać i już nie zaczynać. Jeżeli pani chce udawać przez tydzień czy dwa, że porzuca palenie, to ograniczenie ich nic nie da. Tyle, że zanudza się innych i ciągle o tym myśli. (...) A drugi sposób to mieć papierosy za słabe, albo za mocne
  • Małgorzata Szejnert
    79. rocznica
    urodzin
    Pozwoliła mi zadawać pytania. Sama nie zadała ani jednego. Uznała widocznie, że mam prywatny powód, by pytać. Z kolei, jako osoba, która traktowała dosyć obojętnie nocne transporty, co ją dziś zasmuca i niepokoi, miała prywatny powód, by odpowiadać.
  • Maeve Binchy
    75. rocznica
  • Krystyna Żywulska
    97. rocznica
    urodzin
    A czy kiedyś... jeśli nawet uda się wyjść na prawdziwą wolność, czy potrafię nie kojarzyć najpiękniejszego krajobrazu, najbardziej uroczych zakątków z czarnym dymem, z krwistym płomieniem, z rozpaczliwym ostatnim krzykiem palonych ludzi? Chyba nigdy już, nigdy. Ludzie będą mieli swoje sprawy, a ja b... pokaż więcej
  • Irena Krzywicka
    116. rocznica
    urodzin
    A los, wie pan, to nie jest wcale sumienny księgowy, tylko głupi, bezmyślny dureń, który wszystko mili i plącze i wszystko zawsze nie w porę załatwia. Za późno. Za późno, rozumie pan?
  • Patrick White
    103. rocznica
    urodzin
    Fizyczna miłość wydawała mu się teraz jak gdyby wesołym wyścigiem z przeszkodami, w którym ostatecznie prawie każdy zawodnik zasługuje na dyskwalifikację za mniejsze lub większe oszustwa.
  • Wojciech Karolak
    76. rocznica
  • Jarosław Stukan
    42. rocznica
    urodzin
    W człowieku bowiem piękne jest to, że wie, nawet
    jeśli ze swoją wiedzą się nie zgadza.
  • Michał Piróg
    44. rocznica
  • Miljenko Jergović
    49. rocznica
    urodzin
    (...) czuje, jak rośnie w nim strach. I to nie zwyczajny, paniczny, histeryczny ludzki strach, tylko taki, przed którym nie ma ucieczki. Zaczyna się bać, jak w dzień biblijnego potopu, i nikomu nie potrafi powiedzieć, z czego zrobiony jest jego strach. Do szału doprowadza go niezrozumienie, tępota,... pokaż więcej
  • Frank Schätzing
    58. rocznica
    urodzin
    Im bardziej kogoś lubię, tym mi głupiej mu to powiedzieć. Jeśli chodzi o ciebie, jestem prawdopodobnie największym głupcem wszech czasów.
  • Irena Jurgielewiczowa
    12. rocznica
    śmierci
    Jak komuś życie krzywo się ułożyło (...) i jest sam, to robi się trochę dziwny i nieraz głupie pomysły przychodzą mu do głowy.
  • Anne Brontë
    166. rocznica
    śmierci
    Gdy straciłem panią Graham z oczu, zdało mi się, że wraz z nią odeszła cała radość [...]
  • Stefan Wyszyński
    34. rocznica
    śmierci
    Myśl o Mnie, a Ja już będę myślał o tobie”. – „Uwolnisz się od zbędnego niepokoju, daremnych rozważań, zbędnych myśli. Ile natomiast zyskasz czasu, który możesz poświęcić wyłącznie dla Mnie i dla mojego Kościoła. Chcesz mieć więcej czasu? Myśl tylko o Mnie, a przekonasz się, ile przybędzie ci czasu”... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku