Okładka książki Kłopotnik Pauli

wydawnictwo
Wydawnictwo Dolnośląskie
typ
papier
5.59 (111 ocen i 7 opinii)

Opis książki

Paula ma problemy. W szkole stała się nagle obiektem ataków i drwin. W tym samym czasie Judyta, jej najlepsza przyjaciółka, ląduje w szpitalu ze złamaną nogą, a Maxie wyjeżdża z mamą na rok do Stanów Zjednoczonych. Paula czuje się zupełnie samotna i nie ma odwagi opowiedzieć o tym nawet swojemu chłopakowi.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
blackivy | 2013-07-26
Przeczytana: 2010 rok

Czytałam ją 3 lata temu, mimo tego pamiętam ją bardzo dobrze.
Miałam wtedy 10 lat, więc książka o znęcaniu się po prostu mną wstrząsnęła.
Paula, spokojna dziewczyna, która pada ofiarom znęcania się. Nie pamiętam dokładnie imion tych, powiedzmy, złych dziewczyn było ich chyba trzy. 3:1 ni za bardzo trafnie. Była jeszcze przyjaciółka Pauli Maxie, która w najgorszym momencie musiała wyjechać.

Karolinaa3 | 2010-11-12

Książka dość dobra, dotycząca problemu, o którym często słyszymy. Problem przemocy, znęcania się nad drugą osobą. Możemy się dowiedzieć jak ważna jest przyjaźń, wzajemne zaufanie a nawet pierwsza miłość.

Sysia33 | 2013-12-14

Myślę, że warta przeczytania zwłaszcza dla nastolatek. Napisana prostym językiem, przedstawia coraz częściej spotykany problem jakim jest mobbing w szkole. Polecam !

Rosemarie | 2011-11-19
Przeczytana: 2009 rok

Nie podobała mi się. Była pisana beznadziejnie płytkim językiem. Nie polecam.

Marta | 2012-08-18

Nudzi mnie ta dziewczyna i nudzi mnie wszystko co związane z tą książką...

Madziaa | 2012-05-29

Fajne ale smutne . Ale kończy się Happy End'em .

ewe98 | 2010-11-26

Kalendarium literackie
  • James Baldwin
    90. rocznica
    urodzin
    - Mówiąc, że jestem kobietą, mam na myśli to, że mogę wyjść za ciebie za mąż i żyć z tobą pięćdziesiąt lat, i przez cały czas mogę być dla ciebie obca, a ty nawet możesz tego nigdy nie widzieć. - A gdybym ja był obcy... wiedziałabyś o tym? - Dla kobiety - odparła - mężczyzna pozostanie chyba zawsze... pokaż więcej
  • Isabel Allende
    72. rocznica
    urodzin
    Szczęście polega na zdobywaniu tego, na co od dawna się czekało
  • Robert Holdstock
    66. rocznica
  • Stanisław Baliński
    116. rocznica
  • Jussi Adler-Olsen
    64. rocznica
    urodzin
    Bałagan nie był przecież tylko zjawiskiem zewnętrznym. Wewnątrz czuł się wyjątkowo dobrze zorganizowany.
  • Raymond Carver
    26. rocznica
    śmierci
    Chciałbym być taki jak wszyscy w naszej dzielnicy- być skromnym, normalnym, niewyróżniającym się niczym miernotą- wrócić na górę do sypialni, położyć się w łóżku i zasnąć.
    (Str 64).
  • William Seward Burroughs
    17. rocznica
    śmierci
    Życie to szkoła, w której każdy uczy się innej lekcji.
  • Leslie Esdaile Banks
    3. rocznica