Zaczarowany Świat Sary. 52 lifehacki

literatura dziecięca
Sine Qua Non
2022-01-01
2022-01-01

Mamy tu książek w sam raz dla młodszych czytelników. Przystępnie przygotowana, pełna kolor I rysunków. Bardzo pozytywną.

A co najważniejsze z tą książką nie da się nudzić. Znajdziemy tu aż 52 lifehacki. Są one podzielone na różne poziomy trudności i opatrzone ilustracjami. A do tego znajdziemy tu ciekawostki o Sarze, twórczyni kanały zwariowany świat Sary.

Bardzo ciekawa książka.

Bardzo ciekawa...

Zamówiłam tę książkę z myślą o dorastającej dwunastolatce, która jest bardzo kreatywna i ciekawa wszystkim dookoła. Lubi majsterkować, sprawdzać, różne ciekawostki i wykonywać je samodzielnie. Pomyślałam, że ta książka będzie czymś super dla niej.

Ja stara, a książka mnie oczarowała i nie mogłam jej przestać przeglądać. Jest cudownie wydana w twardej oprawie z pięknie nabłyszczanymi, dobrej jakości kartkami. Na każdej stronie zdjęcie ilustrowane, pokazujące daną radę lub eksperyment. Wyszczególnione są rady, opis co trzeba przygotować i osobno rubryka jak to wykonać. Nawet na samym dole jest pokazany stopień trudności 😍

Książka podzielona jest na osiem bardzo ciekawych podgatunków, w których jest po kilka rozdziału. Na koniec jest miejsce na notatki, swoje spostrzeżenia, myśli, wspomnienia, uwagi czy wskazówki na przyszłość.

Tematów cała masa, bo aż 52 pomysły. Np. Dla dziewczynek ważna sprawa jak zrobić awaryjną gumkę do włosów lub jak zrobić samemu sukienkę. Ciekawostką jest jak podczas pakowania na wycieczkę szamponu do włosów, jak go zabezpieczyć, żeby się nie wylał. Gdzie chować pieniądze na plaży? Jak pozbyć się gumy z dywanu.

Zobaczymy również jak samemu pięknie ozdobić zeszyt czy pamiętnik.

A może troszkę od kuchni i samemu zrobić lody z ciastek oraz mleka. W trakcie zabawy w kuchni można zabrać się za lepienie bałwanków ze smacznych pianek.

Jak samemu zrobić sorbet z sezonowych owoców? Co zrobić jak się ma ochotę kakao, a jego właśnie brakło?

Mogłabym wymieniać bez końca, bo tego jest naprawdę wiele. Przy tej książce, małe podróżniczki przygód, nie będą się nudzić i w naturalny sposób, będą się uczyć wiele mądrych rad, które wykorzystają w życiu codziennym, nie tylko jako dzieci. Ja sama z kilku już skorzystam.

Książka ta to pierwsza część cyklu i jestem pewna, że zdobędę, każdą mojej dwunastoletniej pasjonatki przygód.

Jakim geniuszem trzeba być, by znaleźć aż tyle prostych sposobów na ułatwienie sobie życia? Z pewnością nie wiedzieliście, że wystarczy płyn micelarny, by plama po ketchupie całkowicie zniknęła:-) Bohaterka pokazuje też w jak prosty sposób pozbierać pinezki, choć ja mam talent do wysypywania igieł i też można bardzo szybko je pozbierać. Wystarczy włożyć magnez do torebki, kiedy wszystko szybko przylegnie, wystarczy wywrócić torebkę do góry nogami i gotowe! To książka dla dzieci nawet od szóstego roku życia, dlatego niektóre triki są bardzo proste, lecz i bywają takie, kiedy będzie potrzebna pomoc dorosłego. Na dole każdego lifehacka będzie zaznaczony kropeczkami stopień ich trudności. Sara pokaże wam jak szybko i sprawnie nauczyć dziecko składania koszulek. Jak szybko usunąć gumę do żucia z dywanu przy minimalnym wysiłku. Dodatkowo po kilku świetnych radach na końcu działu znajdziecie miejsce, gdzie można opisać swoje poczynania. To strona tylko dla nas, więc nawet jeśli z pomocą książki przyszedł wam do głowy jakiś lifehack, to możecie go tu zapisać. Ich działy to: porządkowy, świąteczny (tutaj znajdziecie przepis na proste bałwanki świąteczne, które pokochają wasze dzieci, gdyż same będą mogły je zrobić). Kolejny dział jest opisany jako prezentowy, czyli jak na przykład zrobić samemu szklaną kulę, bądź ramkę na zdjęcie ze słomek. W sposobach na nudę przekonamy się jak zrobić tęczowy mazak, lub jak poprzez zabawę dzieci mogą nam zrobić relaksujący masarz:-) W dziale smakowitości zobaczymy jak szybko zrobić awaryjne kakao, bądź sorbet z sezonowych owoców. W dziale wakacyjnym dowiemy się jak w bezpieczny sposób korzystać z telefonu w basenie bez obawy zalania. Jest jeszcze dział awaryjny oraz rzeczy, które zrobicie wraz z rodzicami. To druga książka Sary, która jest youtuberką gdzie znalazły się pięćdziesiąt dwa pomysły naprawdę przydatne w życiu. Jest to tom drugi, więc tym bardziej ciekawi mnie pierwszy. Przy każdym pomyśle jest opis wykonania, rzeczy do przygotowania i efekt końcowy. Masa zdjęć i kolorów:-) Naprawdę przydatna:-)

Jeśli wciąż jesteście na etapie gromadzenia prezentów świątecznych, to mam dziś dla Was propozycję prezentu książkowego, który z pewnością spodoba się starszym dzieciom i młodszym nastolatkom.

Być może kojarzycycie kanał na YouTube "Zaczarowany Świat Sary"? Jego autorka pokazuje tam kreatywne sposoby na spędzanie czasu, różne projekty, eksperymenty i chellenge.

Tym razem jednak przychodzi do nas w publikacji, w której prezentuje 52 lifehacki, mówiąc "naszym" językiem - patenty na różne rzeczy😉

Książka podzielona jest na 8 działów tematycznych:
👉 lifehacki porządkowe,
👉 lifehacki świąteczne (idealnie na teraz!),
👉 lifehacki prezentowe,
👉 lifehacki na nudę,
👉 lifehacki smakowite,
👉 lifehacki na wakacje,
👉 lifehacki awaryjne i
👉 lifehacki do zrobienia wspólnie z rodzicem.

I tak znajdziemy tam pomysły jak wywabić plamę za pomocą płynu micelarnego (dla mnie to sztos!),jak wykonać sprytny sejf plażowy, jak zrobić bransoletkę ze słomki czy co może zastąpić myjkę i płyn do naczyń.

Jak sami widzicie pomysły te są bardzo wszechstronne i z wielu dziedzin. Każdy z nich jest dokładnie opisany i towarzyszą mu zdjęcia i porady.

Przyznam szczerze, że ta książka bardo pozytywnie mnie zaskoczyła i sama mam ochotę wykorzystać kilka z proponowanych lifehacków.

Zdecydowanie Wam ją polecam, naprawdę warto dać jej szansę. My zabieramy się za testowanie zawartych w niej pomysłów ❤️

Tym razem...

„Zaczarowany świat Sary. 52 lifehacki” od @wydawnictwosqn to druga książka stworzona przez Julię (mamę) i Sarę Żyrackie. Sara razem z rodzinką na kanale Youtube przedstawia różne wyzwania, przygody i ciekawe podróże. Moja córka bardzo lubi oglądać program Sary, przyznam że i ja zerkam na niego uśmiechem na twarzy.

Z radością więc powitałyśmy najpierw pierwszą książkę „52 challange”, a teraz nowość „52 lifehavki”. Lifehack, czyli trik ułatwiający życie, awaryjnie ratujący sytuację lub po prostu je urozmaicający. W książce znajdziemy lifehacki porządkowe - jak wywabić szybko plamę lub sprzątnąć przyjklejoną do dywanu gumę do żucia, świąteczne pomysły na dekoracje i kreatywne prezenty, sposoby na nudę, ciekawe pomysły kulinarne, triki umilające wakacje, a także te awaryjne i do zrobienia wspólnie z rodzicami.

Jest tu dużo zdjęć, każdy lifehack ma określony poziom trudności i podpowiedzi, jakie można zastosować warianty. Sara opowiada też, kiedy te triki jej się przydały. W książce dzieci znajdą też miejsce na zapisanie lub narysowanie własnych pomysłów. U nas książki Sary są chętnie czytanie i oglądane, tym bardziej tak książka była strzałem w dziesiątkę.

Wiek dzieci: 6+
Liczba stron: 272

@wydawnictwosqn
@zaczarowanyswiatsary
@booki_dzieci

Z radością więc powitałyśmy najpierw pierwszą książkę „52...

• Egzemplarz recenzencki
  • Sprawdzane