Mam przyjaciółkę farmaceutkę

Okładka książki Mam przyjaciółkę farmaceutkę Bolesław Ludwiczak
Okładka książki Mam przyjaciółkę farmaceutkę
Bolesław Ludwiczak Wydawnictwo: Media Rodzina Seria: Mądra Mysz. Zawody literatura dziecięca
24 str. 24 min.
literatura dziecięca
Mądra Mysz. Zawody
Media Rodzina
2022-09-28
2022-09-28
24 min.

"Mądra Mysz. Mam przyjaciela..." to seria krótkich, edukacyjnych książeczek przybliżających fascynujące tajniki poszczególnych zawodów. Nie brak w nich technicznych szczegółów objaśniających nieznane obszary oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane przez dzieci pytania.

Apteka to niezmiernie ciekawe miejsce. Pełne lekarstw o tajemniczo brzmiących nazwach zamkniętych w kolorowych opakowaniach o przeróżnych formach i kształtach. Pani farmaceutka, ubrana w śnieżnobiały fartuch zawsze wie czego nam potrzeba, bezbłędnie odczytuje recepty wypisane lekarskim pismem, odróżnia kaszel suchy od mokrego oraz potrafi doradzić w sprawach nie wymagających konsultacji z lekarzem. Jednak to co widzimy na codzień odwiedzając aptekę to tylko niewielki ułamek pracy farmaceuty. Jesteście ciekawi jak wygląda ona od zaplecza?

Bohaterką książki "Mądra Mysz. Mam przyjaciółkę farmaceutkę" jest Pani Kamila, farmaceutka z krwi i kości znajaca na wylot tajniki zawodu. To ona oprowadzi was po meandrach pracy w aptece zaczynając od wizyty w hurtowni farmaceutycznej i sposobu dostawy leków do miejsca docelowego, poprzez zasady przygotowania leków recepturowych oraz specjalistyczne sprzęty znajdujące się na zapleczu. Dowiecie się czym są towary OTC, co oznacza symbol Eskalupa oraz po co na opakowaniach leków wypukłe

Książka niczym nie odbiega od innych tytułów z serii. Pełno tu technicznych szczegółów i fachowego słownictwa przekazanego w przystępny i zrozumiały sposób. Ja czytam razem z 3,5 latkiem, który świetnie się bawi podczas lektury za każdym razem wychwytując nowe szczegóły.

Niewielkie rozmiary, miękka oprawa oraz poręczny format sprawiają, że jest to książka idealna do zapakowania w plecak i zabrania w podróż.

Jesli szukacie mądrych książek dla Waszych pociech, dzięki którym poznają ciekawostki, a także dokładniejsze informacje o różnych zawodach sprawdźcie książeczki z serii Mądra mysz. Mam przyjaciółkę/ przyjaciela.

U nas już kilka części z tej serii jest, a niedawno dotarła do nas kolejna:
Mam przyjaciółkę farmaceutę- Bolesława Ludwiczaka

Cała seria jest świetna. Opisy są dość dokładne na wymagania naszych dzieci. Znajduje się tu również dużo ilustracji. W tej części poznajmy Kamilę, przyjaciółkę naszej bohaterki, która jest farmaceutką. Kamila opowiada jaką drogę muszą przebyć leki zanim trafią do pacjenta, dlaczego leki dzielą się na różne grupy i jak wygląda praca w aptece. Wszystkiemu towarzyszą piękne ilustracje które są pomocne przy czytaniu z młodymi dziećmi.

Jak dla mnie te książeczki są super wartościowe. Wiadomo na tych kilku stronach nie da się opisać całego zawodu ze wszystkimi szczegółami, ale myślę, że jest to dobry wstęp do rozeznania się w temacie i zaciekawienia dzieci.

Lubicie takie propozycje czytelnicze?

U nas już kilka części z tej serii jest, a niedawno dotarła do nas kolejna:
Mam przyjaciółkę farmaceutę- Bolesława Ludwiczaka

Cała seria jest świetna. Opisy są...

„Mam przyjaciółkę farmaceutkę” z serii Mądra mysz przybliży nieco bardziej szczegółowo jak działają apteki. Przeczytacie tutaj o transporcie leków, wykształceniu farmaceutów, przechowywaniu leków a także przygotowywaniu leków na zamówienie czy tez o receptach. Bardzo ciekawa pozycja, Nikodemowi się podoba i chętnie ją czytamy.

Przystępnie, ciekawie i życiowo. Świetna.

Przystępnie, ciekawie i życiowo. Świetna.

• Dziecionkowe
  • Dla dzieci

Dodaj cytat z książki Mam przyjaciółkę farmaceutkę