Rozmowa z ciałem i duszą. 22 rytuały wyzwolenia emocjonalnego

Okładka książki Rozmowa z ciałem i duszą. 22 rytuały wyzwolenia emocjonalnego Natacha Calestrémé
Okładka książki Rozmowa z ciałem i duszą. 22 rytuały wyzwolenia emocjonalnego
Natacha Calestrémé Wydawnictwo: Feeria poradniki
poradniki
Feeria
2022-11-23
2022-11-23
Angelika Mróz

Nie zachwyciła mnie ta książka.

Nie zachwyciła mnie ta książka.

Lekko sie czyta, wydawac moze banalne, ale nie lekcewaz tematu :)

Dla mnie chyba najlepsza ksiazka o rozwoju duchowym, bo ktos w koncu zebral do kupy to co najwazniejsze i zrobil z tego synteze.
Autorka, na podstawie jej wieloletnich doswiadczen i pracy z roznymi technikami, podsumowuje co w jej mniemaniu jest najskuteczniejsze i dziala. Ma glebokie zrozumienie tego o czym pisze.
Mowi min. o dziedziczeniu losu po przodkach, o nierozwiazanych konfliktach z przeszlosci do ktorych podswiadomie powracamy szukajac uzdrownienia, o tym jak cialo choruje chcac nam cos przekazac, o duchowych przewodnikach

Lekko sie czyta, wydawac moze banalne, ale nie lekcewaz tematu :)

Czytam ją nadal, ale musiałam sobie zapisać pierwsze wrażenia. Dostałam ją na urodziny jako naprawdę szczery prezent mający pomóc i chcę ją skończyć, ale póki co jest BARDZO nierówna i czytając, trochę czuję się jak na rollercoasterze. Jedno zdanie super, kolejne - totalne WTF. Następny paragraf, myślę sobie: "to ma sens, miałam coś takiego na terapii/szkoleniu z zarządzania stresem", po czym rozdział skręca w jakieś szalone strony kompletnie pozbawionych sensu i wręcz absurdalnych teorii. Nie mam pojęcia, jak to ocenić :D czytam dalej, zobaczymy, czy tę opinię zdołam w którąś stronę edytować po skończeniu.

Zero bibliografii, Zero badań czy innych dowodów na głoszone tezy. Autorka prawdopodobnie pisała co jej ślina na język przyniosła.
Szkoda czasu na taka lekturę.

Szkoda czasu na taka lekturę.

Lubicie poradniki? Jak pewnie wiecie ja jestem ich wielka fanką, choć nie każdy jest taki zachwycający.

Tutaj poza piękną okładka, mamy książkę bogata w treści, która ma nam pomóc zrozumieć swoje emocje, wsłuchać się w nasz wewnętrzny głos. Brzmi pięknie, prawda? Ale jak realnie i rzeczywiście tego dokonać?

Ta książka to nie tylko wiedzą i fakty, autorka przedstawiła 22 rytuały umacniania więzi między ciałem I dusza które jej pomogły. Oczywiście każdy z nas jest inny, ale warto je wypróbować i dać sobie sznase na uzdrowienie, uwolnienie wewnętrznej energii i samopoznania, a przez to zmianę swojego życia na lepsze.

Każdy z nas szuka klucza do uzdrowienia i każdy musi znaleźć go sam. Ta książka jest bardzo w tym pomocna, wskazuje drogie, rytuały i daje do myślenia, motywuje do działania.

Świetny, inspirujący poradnik, z ciekawym przesłaniem. Wyróżnia się podejściem do tematu, 22 rytuale są naprawdę świetne polecam.

Ta książka to nie tylko wiedzą i fakty, autorka przedstawiła 22...

„Rozmowa z ciałem i duszą. 22 rytuały wyzwolenia emocjonalnego” to książka napisana przez Natachę Calestrémé. Poradnik ten skupia się na temacie radzenia sobie z emocjami i zarządzania nimi w codziennym życiu. Autorka proponuje 22 rytuały, które mogą umocnić więź pomiędzy ciałem i duszą. Natacha Calestrémé sięga po mądrości uzdrowicieli i szamanów. Dzięki ich pomocy udało jej się odmienić podejście do własnego życia i przede wszystkim siebie samej.

Życie doświadcza wszystkich nas bez względu na wiek, pochodzenie, rasę czy np. płeć. Często jesteśmy wręcz pewni, że uodporniliśmy się na zadawane nam przez życie rany. Kiedy po jednej się podnosimy, kolejna nas spycha ponownie na dno. Jest ich ogrom: żałoba, rozstanie, choroba, problemy rodzinne lub zawodowe – nie sposób wyliczyć co może zachwiać nasze emocje.

Naszym celem jest zmienić podejście do przeciwności losu. Z czasem zauważamy, że każda trudność, która nas spotyka, staje się dla nas cenną lekcją. Autorka pomaga nam z każdego doświadczenia, które często nazywamy atakami innych osób wyciągnąć coś pozytywnego.

Każdy z nas nosi rany. Jest ich pięć: rana odrzucenia, porzucenia, upokorzenia, zdrady oraz niesprawiedliwości. Dwie lub trzy są dominujące w naszym życiu.

Natacha Calestrémé każdą z tych ran, dokładnie nam opisuje, przedstawia, w jaki sposób ona wpływa na nasze życie oraz co możemy zrobić, aby nad nią popracować.

Życie jest tak skonfigurowane, że przez nie całe będziemy przyciągali do siebie ludzi i sytuacje, które każą nam doświadczyć naszych ran. Każde takie przyciąganie danych ran będzie miało na celu uleczanie ich.

Zapewne wiele osób zgodzi się z autorką, ze wielu z nas lepiej dba o samochód niż o własne ciała, przykład: w samochodzie wymienimy np. klocki hamulcowe, a w naszych ciałach jedynie objawy łagodzimy. Rzadko, kiedy przejmujemy się źródłem danego problemu, zazwyczaj łagodzimy objawy. Często, zamiast rozwiązywać problemy, uciekamy od nich. Nie przynosi to nic dobrego.

Autorka w „Rozmowie z ciałem i duszą. 22 rytuały wyzwolenia emocjonalnego” przedstawiam nam w jednym z rozdziałów emocjonalną symbolikę chorób. Rzadko szukamy źródła danej choroby w naszych emocjach, ale czytając je trudno się z autorką nie zgodzić. Przykład:

Autorka podkreśla, że dopóki nie przepracujemy naszych emocji i relacji z innymi, dopóty nasze ciało będzie dawało nam znać poprzez różne schorzenia. Zaczniemy dostrzegać związek pomiędzy objawami chorobowymi a naszymi emocjami.

Jednym z głównych atutów książki jest jej prosty i przystępny język. Natacha Calestrémé, stara się przedstawić swoje pomysły w sposób zrozumiały dla szerokiego grona odbiorców, co czyni tę książkę łatwą do zrozumienia nawet dla osób, które nie mają wiedzy z zakresu psychologii czy terapii. Książka zawiera też wiele praktycznych wskazówek i ćwiczeń, które pomogą czytelnikom wdrożyć proponowane rytuały w codziennym życiu.

Ogólnie rzecz biorąc, „Rozmowa z ciałem i duszą. 22 rytuały wyzwolenia emocjonalnego” to interesująca i przydatna książka dla osób, które chcą lepiej radzić sobie z emocjami i poprawić swoje samopoczucie. Połączyć ciało z duszą. Autorka przedstawia czytelnikom skuteczne narzędzia i techniki, które mogą pomóc im osiągnąć emocjonalne wyzwolenie i lepsze funkcjonowanie w codziennym życiu. Jeśli szukasz praktycznych wskazówek i narzędzi do radzenia sobie z emocjami, to ta książka na pewno Cię zainteresuje.

Zapraszam na blog https://zaczytanyksiazkoholik.pl/ lub FP: https://www.facebook.com/Zaczytanyksiazkoholik/

• Poradniki
  • Popularnonaukowe
  • Rozwojowe
  • Psychologia

Dodaj cytat z książki Rozmowa z ciałem i duszą. 22 rytuały wyzwolenia emocjonalnego