Nie ma innej opcji

Okładka książki Nie ma innej opcji Marcus Emerson
Okładka książki Nie ma innej opcji
Marcus Emerson Wydawnictwo: Muza Cykl: Dziennik Youtubera (tom 4) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Dziennik Youtubera (tom 4)
Because Obviously
Muza
2022-10-26
2022-10-26
Wojtek Cajgner

Bardzo zabawna książka, krótkie rozdziały, dużo obrazków. Polecam!

Bardzo zabawna książka, krótkie rozdziały, dużo obrazków. Polecam!

Niedawno dostałam kolejny tom Dziennika Youtubera do recenzji. Marcus Emerson zabiera nas do świata nastoletniego Daviego Spencera, który z całych sił próbuje rozwinąć swój kanał na YT. Chłopak postanawia odtworzyć viralowy filmik siostry. Do tego przedsięwzięcia potrzebuje szkolnej kury Pomponiary. Problem pojawia się kiedy rzeczona kura daje nogę.

Co myślę o tej pozycji?
Tak jak przy poprzednich trzech tomach świetnie się bawiłam. Mimo że to książka dla dzieci to dorosły też może ją docenić. Rozdziały w formie odcinków na kanale głównego bohatera z ilustracjami pomagają sobie wyobrazić jak to wszystko wygląda. Niecałe dwieście stron przedstawia pięć dni z życia głównego bohatera. Wartka akcja, ciekawe pomysły i pełno dobrego humoru to coś czego można się spodziewać po tej opowieści.

Dodatkowo autor, głosem głównego bohatera prosi o podrzucanie pomysłów na kolejne tomy. Dopóki będą pomysły, będą też kolejne sezony.

Polecam i czekam na więcej

Co myślę o tej...

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

No dobra, troche tęskniłam za przygodami Dave'a. Niezmiennie przypomina mi to czasy, kiedy zaczytywałam się Dziennikiem Cwaniaczka. Raczej już wyrosłam z takich książek, ale wciąż chętnie sięgam dla tej nostalgii :)

Kolejny tomik przygód młodego youtubera znalazł się w moich rękach. Choć zazwyczaj tego typu książki przeznaczone są dla młodszych odbiorców, to przecież nie przeszkadza to w niczym aby i starsi sprawdzili co tak naprawdę trafia w ręce naszych dzieci. A przyznam szczerze, że ta seria książek jest naprawdę interesująca!

Davy Spencer wpada na pomysł, by odtworzyć filmik nagrany przez młodszą siostrę, który okazał się hitem internetu. W tym celu obmyśla następujący scenariusz: przebierze się za kowboja i urządzi herbatkę ze zwierzęciem. I to nie byle jakim! Gwiazdą będzie najprawdziwszy na świecie żywy KURCZAK! Czadowo, no nie? Co mogłoby pójść nie tak? Ano okazuje się, że WSZYSTKO!
Ku zaskoczeniu chłopca i jego ekipy maskotka Wood Intermediate, kura o imieniu Pomponiara, postanawia nawiać z planu zdjęciowego. I to na oczach całej szkoły!
Na polecenie dyrektora Hawkinsa Davy dołącza do zespołu uczniów dyżurujących szkolne
korytarze. Zamierza bohatersko złapać przerażonego, a może i wnerwionego ptaka, który na
pełnym gazie przemierza teren Wood Intermediate. Zadania nie ułatwia mu Patrol Uczniowski, któremu chłopiec zachodzi za skórę.

To jednak zaledwie przedsmak tego, co czeka fanów Davy’ego Spencera w najnowszym sezonie! W chwilach wolnych od poszukiwania Pomponiary młody youtuber z pomocą Fergusa, zapalonego gracza gier wideo, oraz całego słoja – o zgrozo! – sosu grzybowego zamierza nagrać swój debiutancki filmik gamingowy. Chuck zaś planuje przeobrazić prowadzony przez jego rodziców motel w wesołe miasteczko. Co z tego wszystkiego wyniknie? Ile wyświetleń zdobędzie kanał Davy’ego na YouTubie?

„Dziennik Youtubera. Nie ma innej opcji. Sezon 4” jest pełen humoru i wielu anegdot. To ilustrowana opowieść o przygodach chłopca, który marzy o zostaniu gwiazdą internetu. Ale i nie tylko. To ciekawa opowieść o swojej pasji, o spełnianiu własnych marzeń oraz dążeniu do wybranego przez siebie celu. Praca jaką chłopiec wkłada w to co kocha, trudności jakie ma oraz problemy pokazują nam i naszym dzieciom, że nie wszystko przychodzi tak łatwo. Długo na niektóre rzeczy trzeba sobie zapracować. Autor w swojej książce pokazuje też dzieciom ile warte są przyjaźnie i to, że w życiu na kogoś można liczyć. A najważniejsze : czy nasz mały bohater wyciągnie jakiekolwiek wnioski z tej lekcji?

Ogólnie polecam Wam sięgnąć po tę serię książek, tę książkę. Nie tylko wraz z naszymi dziećmi, dla dorosłych też by się ona przydała. Może w końcu zaczęli by inaczej trochę patrzeć na świat?
Książka skierowana jest do dzieci w wieku między 8. a 14. rokiem życia, ale myślę, że z pewnością można je czytać i z mniejszymi pociechami. Gorąco polecam!

Davy Spencer wpada na pomysł, by odtworzyć filmik...

„Pożyczenie” czyjegoś pomysłu to przecież nic złego, szczególnie jeśli się ma zamiar wspomnieć o osobie, której to był pomysł. Przynajmniej tak myśli Davy i ma zamiar wybić się na pomyśle własnej siostry. Ona na filmiku wraz z psem piją herbatkę w strojach kowbojskich, on zamierza, zamiast psa użyć maskotkę szkoły – KURĘ Pomponiarę. Czy to aby dobry pomysł? Czy jego realizacja się uda? Czy Davy osiągnie upragnioną sławę?

To kolejny, już czwarty tom serii, która obecnie stała się ulubioną mojego syna. Oczekiwania miał nie małe, w końcu za coś uwielbia te książki, a po przeczytaniu stwierdził, że nie zawiódł się ani troszkę.
W książce znajdziemy kolejne przygody chłopca, który pragnie zostać sławnym Youtuberem. Jest to historia o pasji, spełnianiu marzeń, ale też ciężkiej pracy, jaką w to trzeba włożyć, o codzienności, problemach, smutkach i radościach. Książkę czyta się dość szybko, jest wciągająca, a momentami dość zabawna.

Rysunki w książce są ciekawe, przyciągają wzrok i umilają czytanie.

Głównym bohaterem jest sympatyczny chłopiec, którego syn polubił.

„Dziennik Youtubera. Nie ma innej opcji” to ciekawa propozycja dla dzieci 8-14 lat. My polecamy.

Recenzja książki pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2022/12/wydawnictwo-muza-ksiazka-pt-dziennik.html

Muszę przyznać że ja i moje dzieci bardzo lubimy przygody tego chłopca i jego przyjaciół. Jest to czwarta część serii "Dziennik YouTubera. Nie ma innej opcji" Marcusa Emersona od @wydawnictwomuza Dave Spencer nadal realizuje swoje największe marzenie jakim jest zostanie światowej sławy YouTuberem. Jednak nie jest to prosta droga, bo ciągle coś krzyżuje jego plany. Tym razem chłopak postanawia odtworzyć hitowy filmik swojej siostry a partnerować mu będzie maskotka szkoły, uwielbiana przez wszystkich kura Pomponiara. Jednak ten genialny plan to pasmo katastrof, które spadły po raz kolejny na chłopca. Ale czy będzie miał na kogo liczyć I czy wyciągnie wnioski z kolejnej lekcji jakie daje mu życie? Jest to świetna książka dla dużych i małych, okraszona świetnymi grafikami. Czyta się ją szybko z uśmiechem na twarzy. Ale tak jak w poprzednich częściach autor między wierszami zawarł kolejne wartościowe przesłania dla naszych dzieci. Polecam jak najbardziej.

Zapraszam Was dziś do świata niezwykłego chłopca Davy’ego Spencera z którym zabawa gwarantowana.
Autor już cudowną okładką przyciąga czytelnika a połączenie tekstu z komiksem jest świetnym pomysłem. Do tego wszystkiego dołożyć gwiazdę youtuba i już świetnie spędzony czas przy książce gwarantowany.

Chcąc zabłysnąć w szkole i zdobyć zaszczytne miejsce w kronice szkolnej Dave postanawia stworzyć viralowy filmik. Potrzebuje do tego filmiku swojej siostry Krissy, który będzie modyfikował.
Przebranie kowboja i herbatka ze szkolną maskotką... Czyli żywą kurą Pomponiarą.
Czy to był dobry pomysł?
Davy wpada w tarapaty, ponieważ niesforna kura postanawia uciec z planu zdjęciowego.

Nie będzie łatwo i dzięki niezawodnym przyjaciołom Davy przekona się, że wszystko jest możliwe.
Trafi do szkolnych dyżurnych, aby nauczyć się odpowiedzialności.
Czy tym razem Davy Spencer odniesie sukces i zostanie gwiazdą youtuba?

Autor w bardzo sprytny sposób przemyca nauki co jest ważne. Zabawana, ciekawa, przyciągająca nie tylko młodego czytelnika.

Moja córka zafascynowana jest światem youtuberów, co ma swoje plusy i minusy. Sądzę, że autor poprzez książkę daje czytelnikowi dużo do myślenia. To nie tylko zwariowane przygody, ale również plusy i minusy tego wirtualnego świata, który miesza się z tym rzeczywistym. Lekcja dla wszystkich czytających. Zdecydowanie polecam zarówno na lekturę dla dziecka, jak i do wspólnego czytania.

#dziennikyoutuberaniemainnejopcjisezon4 #MarcusEmerson #wydawnictwomuza #bookstagram #instagram #czytam #yoloczytam #book #booktok #zabawa

Chcąc zabłysnąć w szkole i zdobyć zaszczytne miejsce w kronice szkolnej Dave...

Kolejny sezon przygód przebojowego Davy’ego Spencera !
Wiecie co sprawdza mój syn gdy bierze kolejny tom do ręki ? Czy będzie ciąg dalszy :) tylko to się liczy - żeby było tego więcej ! On to kocha, a ja się cieszę, że mamy wspólną pasję.

A tym razem nie tylko Davy skupia na sobie uwagę, nie tylko on robi show. A kto z nim ? Kura 😂 jak spytałam mojego młodego czytelnika co spodobało mu się najbardziej w tej części to właśnie pościg za tym pierzastym stworzeniem.

Tym razem Davy chce odtworzyć dzieło swojej siostry z pierwszej części tej serii - filmik którym zdobyła popularność. A jak już wiadomo , nasz bohater wciąż dąży do jak największej popularności. Ale aby nie było tak samo, psa zastępuje właśnie wspomniana już kura. Jak mu to wyjdzie ? Czy zdobędzie kolejną falę obserwujących i zaszczytne miejsce szkolnej kronice ?

Nie będzie łatwo, bo kura nie chce współpracować. Davy standardowo już chyba, wpada w tarapaty ale nie wiem czy nie są one gorsze niż te wcześniejsze… Książka wg mnie po raz kolejny uczy, tym razem, że kariera ma także swoje złe strony ale też pokazuje jak ważne w życiu jest wsparcie przyjaciół.

Bardzo lubię tę wesołą serię. Ten uśmiech, a w sumie donośny śmiech jaki towarzyszy mojemu dziecku podczas czytania każdego sezonu. Czego chcieć więcej ?

To książka, która wciąga, uczy, bawi i pokazuje różne aspekty życia takiej młodej gwiazdy internetu. A przecież wielu naszych dzieciaków, właśnie o tym marzy. Może zbyt wielu, może ten internet odgrywa zbyt ważną rolę w ich życiu ale tym bardziej warto rozsądnie do niego podchodzić i sądzę, że ta książka to jeden z ciekawych sposobów na swego rodzaju lekcję.

Po raz kolejny dziękuję Wydawnictwu Muza za egzemplarz do recenzji o gorąco polecam nie tylko młodym czytelnikom :)

Kolejny sezon przygód przebojowego Davy’ego Spencera !

Tym razem mam propozycję książki dla dzieci , ale dorosłym też umili czas ta lektura.
Poznajemy kolejne przygody Davy'ego Spencera. Chłopiec wciąż marzy o podbiciu internetu i zostaniu znanym YouTuberem. Już czwarty raz towarzyszymy Davy'emu przy jego zwariowanych i ekscytujących przygodach. Dave chce odtworzyć filmik nagrany przez jego młodszą siostrę, który okazał się hitem internetu.
Co wyniknie z tego zwariowanego pomysłu Davy'ego? I ile zdobędzie wyświetleń na YouTubie?
Przekonajcie się sami.
Kolejny raz uśmiałam się do łez. Uwielbiam wszystkie cztery części. Jeśli chcecie poprawić sobie humor to koniecznie zaopatrzcie się w te książki. Dzieciakom też przypadną do gustu. Zawierają mnóstwo ciekawych ilustracji więc dzieci nie będą nudzić się ani przez chwilę. Chłopiec ma wiele pomysłów, które zaciekawią dzieci.
Totalnie oderwałam się od rzeczywistości.
Gwarantuję Wam, że będziecie bawić się świetnie.
Polecam!

• Przeczytam 52 książki w 2022 roku
  • Przeczytane dziecięce
  • Przesłuchane

Dodaj cytat z książki Nie ma innej opcji