Fatalny zakład

Książka jest z kategorii wiekowej 18+. Tekst zawiera elementy opisujące przemoc, gwałt i handel ludźmi.

,,Nie chce rozmyślać o przyszłości, skoro teraźniejszość ma mi tak wiele do zaoferowania”

Obiecałam sobie, że przeczytam ,,Fatalny zakład” do końca roku i udało się. Cieszę się ogromnie i żałuję, że tak długo zwlekałam! Muszę wam to napisać to świetna historia, warta, aby ją poznać! A dlaczego zapytacie?

Bardzo polubiłam styl autorki, jest swobodny, obrazowy i bardzo szczery. Polubiłam tę historię: życiową, wielowątkową i niebanalną. Jestem pod wrażeniem. Znakomity debiut Autorki, wielkie brawa 👏

Dominika Szrejder w tej powieści pokazuje, że nic nie jest proste, a czasem by coś osiągnąć trzeba przejść trudną i skomplikowaną drogę. Przekonała się o tym główna bohaterka Andżelika, która boryka się ze swoją przeszłością. Zmienia ona całe swoje życie, staje się silną i zdystansowaną kobietą, mającą swoje zdanie. Poukładany świat Andżeliki legnie w gruzach, kiedy będzie musiała zmierzyć się z przeszłością. Jak sobie poradzi? Czy uda jej się wyrównać rachunki? Musicie przekonać się sami?

Autorka porusza w książce ważny temat dotyczący porywania ludzi. Wątek ten objawia się niespodziewanie i czyta się go naprawdę z zapartym tchem. Wielką zaletą książki jest dynamizm, napięcie, które elektryzuje i przyciąga czytelnika. Bohaterowie zostali świetnie wykreowani a dialogi nie są przesadzone i sztuczne.

,,Fatalny zakład” to przejmująca powieść o skomplikowanych relacjach międzyludzkich oraz nadziei na lepsze jutro. Finał powieści jest niezwykle emocjonujący. Już nie mogę się doczekać jak zacznę czytać kolejną część!

Historia jest ciekawa, wielowątkowa, rozwija się wolno, ale mimo wszystko autorka wzmacnia atmosferę niepewności i emocji. Książkę czyta się bardzo szybko i lekko. Można się przy niej na chwilę zrelaksować i oderwać od monotonnej codzienności.

Gorąco polecam 💙

"Fatalny zakład" to historia pełna przemocy, bólu, wewnętrznej walk, ale to nie wszystkie wątki, jakie porusza Autorka. Uczucia mierzą się z problemami, przedstawiona historia jest trudna i bolesna, napisana w ciekawy sposób. Polecam książkę, bo jest inna i wywołuje emocje, takie jak przerażenie i szok.

Erotyczny thriller, poruszający takie wątki jak: handel ludźmi i gwałt. Książka niedługa, ale ciekawa, przedstawia jakby dwie odrębne historie, które w odpowiednim momencie łączą się ze sobą. Uważam to za ciekawe i udane połączenie. Andżelika jest inteligentną, wyrafinowaną postacią, wzbudzającą różne emocje.

Fatalny Zakład opowiada historię kobiety, która postanowiła się zemścić na mężczyźnie, przez którego została wykorzystana. Okazuje się jednak, że historia ma drugie dno. Dwie pozornie niezwiązane ze sobą historie łączą się w punktach kulminacyjnych. Osobiście powiedziałbym, że jest to thriller. Książka zasługuje na polecenie, jej lektura to był dobrze wykorzystany czas, a zakończenie zachęcą do zapoznania się z dalszymi losami historii.

Fatalny zakład. Dominika Szrejder.
Gatunek sensacja, kryminał thriller

Głównymi postaciami w tej książce są Andzelika i Czarek. Są bardzo dobrymi przyjaciółmi. Dziewczyna jest stiueardesa, nie ma lekki i w jej życiu nie jest kolorowo. Niemiła sytuacja która wydarzyła się w czasie szkolnym bardzo wpłynęło na dziewczynę i zmienia się bardzo.
Za to Czarek jest jedna osoba która pomogła dziewczynie. Przyjaźnią się i do tego łączy ich tylko seks. Nic więcej. Aż do pewnego momentu gdy jedno zaczyna czuć coś do drugiego.

Bardzo ciekawa książka. Przyjemnie się czyta u bardzo mocno trzyma w napięciu. Czy dziewczyna będzie chciała się zemścić? Czas pokaże, a najlepiej przeczytajcie książkę. Pokazane jest w książce jak główna bohaterka jest silna. Autorka przedstawia bez owijania w bawełnę trudne tematy takie jak handel ludźmi. Bardzo mocne momenty które na pewno nie powinno czytać dziecko. Tylko osoba starsza. Której nie wpłynie to na psychikę. Bardzo mocna książka która zostanie w mojej pamięci. Wiem że autorka pisze i szuka recenzentów do drugiej książki. Polecam książkę

Fatalny zakład. Dominika Szrejder.
Gatunek sensacja, kryminał thriller

Za to Czarek jest jedna osoba...

RECENZJA

#współpracareklamowa dla @wydawnictwomagiaslow i @dosia_nie_taka_samosia

Seria: Naznaczeni przez los t1
Autor: Dominika Szrejder
Gatunek; sensacja, kryminał, thriller
Wydawnictwo: Magia Słów

Andżelika i Czarek są najlepszymi przyjaciółmi, którzy żyją w związku bez zobowiązań, do czasu aż jedno z nich zaczyna czuć coś więcej.
Dziewczyna ma za sobą traumatyczne przeżycia, które zniszczyły ja wewnętrznie. Przez co staje się całkowitym przeciwieństwem jaka była dawniej. Jest pewna siebie i zna swoją wartość, wie komu może zaufać, a od kogo powinna się trzymać z daleka. Niestety jedna wiadomość wywraca do góry nogami jej poukładane życie, a bolesne wspomnienia dają znać z podwójną mocą.

„Fatalny zakład” to debiut @dosia_nie_taka_samosia. Autorka serwuje nam ciekawa historię i przemyślaną fabuła, w której wszystkie wątki zespalają się w całość. To opowieść o walce z demonami, żądzy zemsty, popełnianiu błędów i konsekwencjach z nich wynikających. Poruszony temat gwałtu i handlu ludźmi trzymają w napięciu, wywołując rożne emocje i mam nadzieje że w kolejnym tomie zostanie rozwinięty.

RECENZJA

Autor : Dominika Szrejder
Wydawnictwo Magia Słów
Data premiery : 18 październik 2022

Opis książki :
Andżelika i Cezary są parą najlepszych przyjaciół. Żyją w związku bez zobowiązań do czasu, aż jedno z nich zaczyna czuć coś więcej.
Kobieta ma za sobą przykrą przeszłość oraz szkolne drwiny, które zniszczyły ją od wewnątrz. Po latach staje się zupełnym przeciwieństwem dawnej siebie. Zna swoją wartość, wie komu może zaufać, a od kogo trzymać się z daleka.
Jedna wiadomość wywraca jej poukładany świat do góry nogami, bolesne wspomnienia uderzają w nią ze zdwojoną siłą. Ale to nie wszystko, z czym przyjdzie jej się zmierzyć. Pojawi się ktoś, kto zapragnie wyrównać zaległe rachunki.

" Nie wiem, po co po raz kolejny zaprzątam sobie tym głowę. Nie chcę rozmyślać o przyszłości, skoro teraźniejszość ma mi tak wiele do zaoferowania. Jak każdy cywilizowany człowiek mam w życiu priorytety, marzenia, które chciałabym spełnić. Staram się dążyć do tego bez pośpiechu, dać sobie czas na przemyślenia. Czy nagle stanę się szczęśliwsza, niż jestem? Tego nie wiem. Nie posiadam daru widzenia przyszłości, co w gruncie rzeczy bardzo mnie cieszy i pozwala żyć spokojnie. "

Książka jest bardzo wciągająca, idealna na wieczór. Historia bohaterki nie jest niestety kolorowa. Przez to co wydarzyło się w czasach szkolnych, Andżelika zmieniła się o 180 stopni. Teraz jest piękną, niezależną kobietą, która zna swoją wartość.
Andżelika i Czarek są przyjaciółmi, Czarek jako jedyny pomógł podnieść się przyjaciółce po traumatycznych przeżyciach jakie zgotowali jej rówieśnicy w szkole. Teraz kiedy są dorośli nadal się przyjaźnią. Łączy ich przyjaźń i seks bez zobowiązań. Ale czy napewno? Przecież nie może być cały czas idealnie, prawda? Czy taki układ między kobietą a mężczyzną może przetrwać bez uczuć? Co, jeżeli jedna ze stron w końcu zacznie czuć coś więcej niż pragnienie? Czy ten układ ma szansę przetrwać?
Nastaje w końcu taki czas kiedy Andżelika otrzymuje wiadomość na facebooku, od Marka o zjeździe klasowym w Zakopanem. Nagle wszystko do niej wraca, wszystkie złe wspomnienia. Andżelika ma idealną okazję na zemstę. Czy uda jej zemścić się na wszystkich tych, którzy drwili z niej w szkole?
Co kiedy nagle zaczną się głuche telefony? Czy mężczyzna, który był chwilową rozrywką, będzie szukał zemsty?
Czy potwierdzają się słowa Marka, że przespał się z nią w szkole tylko dla zakładu ze swoim kuzynem?
Czy naprawdę ten Czarek okaże się tym Czarkiem - kuzynem, przez którego Andżelika tak cierpiała?
Historia Andżeliki wciągnęła mnie od pierwszej strony, choć trochę pogubiłam się kiedy została zmieniona perspektywa narracjii. Ale dzięki temu wszystko składa się w jedną całość. Pióro autorki jest lekkie i zrozumiałe, a bohaterowie dobrze wykreowani, z dobranymi charakterami. Seria Naznaczeni przez los to historia zawierająca trudne tematy jak handel ludźmi, co każdemu może się przydarzyć w pracy czy w drodze do pracy czy nawet w drodze do szkoły. Dlatego uważajmy i bądźmy ostrożni. Ponieważ przypadkowa znajomość może okazać się tą złą znajomością.
Gorąco polecam tę historię i z niecierpliwością czekam na kolejną historię z serii : Naznaczeni przez los.
Dziękuję wydawnictwu za zaufanie i egzemplarz do recenzji ❗

Tytuł : Fatalny zakład

Autor: Dominika Szrejder @dosia_nie_taka_samosia
Wydawnictwo: @wydawnictwomagiaslow

❤️Moja ocena❤️
⭐4/5

Angelika i Czarek to dwójka przyjaciół, których łączy seks bez zobowiązań, ale do czasu. Jedno z nich wyznaje, że nie jest obojętne względem tego drugiego. W grę wchodzą uczucia.
Przykra przeszłość i szkolne drwiny, których doświadczyła Angelika, zniszczyły ją wewnątrz. Po latach jest ona całkowitym przeciwieństwem siebie z tamtych lat. Teraz wie, ile jest warta i komu może ufać a komu nie i od kogo powinna trzymać się z daleka.
Bolesne wspomnienia wracają ze zdwojoną siłą za sprawą jednej otrzymanej wiadomości, przez co jej poukładany świat wywraca się do góry nogami.
Ale to niestety nie wszystko. Na horyzoncie pojawi się ktoś, kto chce wyrównać zaległe rachunki.

❤️Moja opinia❤️

Angelika to piękna kobieta, którą bolesna przeszłość ukształtowała na wyzwoloną, pewną siebie i wiedzącą czego chce kobietą. To stewardessa, którą łączy związek oparty na seksie i bez zobowiązań z przyjacielem, który jako jedyny, wspierał ją i pocieszał, gdy została ona ofiarą drwin w szkole.

„Fatalny zakład” to książka autorstwa Dominiki Szrejder, którą miałam okazję przeczytać w booktour zorganizowanym przez autorkę. Za co serdecznie dziękuję.
Angelika to kobieta lubiąca mocne wrażenia w łóżku, które zapewnia jej Czarek. To jej wieloletni przyjaciel, który potrafi zaspokoić jej potrzeby łóżkowe.
Wszystko między nimi, w ich układzie bez zobowiązań układało się wręcz idealnie do momentu, gdy w grę zaczęły wchodzić uczucia. Jedno z nich chciałoby prawdziwego związku.
Niespodziewanie Angelika dostaje szansę na zemstę na tych, którzy drwili z niej w szkole. Czy wyjazd na spotkanie klasowe będzie dla Angeliki satysfakcjonujący? Czy jej plan się powiedzie? Czy uda jej się zemścić na tym, kto najbardziej ją skrzywdził? Co takiego straciła w przeszłości?
Czy Czarek, ten przystojny policjant, który jako jedyny potrafi zaspokoić żądze Angeliki, jest z nią całkowicie szczery, czy może ukrywa coś, co po wyjściu na jaw zniszczy nie tylko ich związek bez zobowiązań, ale i wieloletnią przyjaźń?
Co grozi jej ze strony tego, kto postanowi wyrównać stare rachunki?
Muszę przyznać, iż mimo początku, w który nie potrafiła się wczuć książka „Fatalny zakład” zapewnia dawkę emocji, które wciągają czytelnika w świat ten silnej i niezależnej kobiety. Nie zawsze są to pozytywne emocje, ale o to przecież chodzi, o różnorodność. To wszystko zapewnia nam, czytelnikom to, co lubimy w książkach najbardziej.
Główna bohaterka, choć ciągle powtarza, jak silną jest osobą, w głębi duszy nie pozbyła się jeszcze traumy doznanej w przeszłości za sprawą znajomych ze szkoły. W środku jest zranioną dziewczyną, za którą wciąż uganiają się demony z przeszłości. Czy w ostatecznym uporaniu się z przeszłością pomoże jej zemsta? Czy stratę, którą poniosła w przeszłości, można tak łatwo wybaczyć, zapomnieć?
Autorka porusza w swojej książce trudny wątek, jakim jest handel ludźmi, który jeśli wierzyć statystykom jest niestety bardzo dochodowym procederem wśród organizacji przestępczych. Ale to nie jedyny taki wątek w tej historii. Dowiadujemy się również tego, jacy okrutni potrafią być nastolatkowie i jak wielkie szkody są w stanie wyrządzić innej osoby, aby tylko zyskać na popularności, albo dla wygranej w głupim zakładzie.
Powieść napisana jest z perspektywy głównej bohaterki, więc poznajemy tutaj jej myśli i odczuwane przez nią emocje.
Choć początkowo czytanie szło mi dość opornie i nie potrafiłam wczuć się w to, co działo się na kartkach książki, im dalej brnęłam w historię Angeliki, tym bardziej zaczynałam płynąć na fali powstałej z poczucia upokorzenia, które co prawda zadane zostało w latach nastoletnich, ale jednak mimo upływu lat wciąż było silne oraz chęci zemsty, złości, strachu, niebezpieczeństwa, jak również pożądania i namiętności.
Czekam na ciąg dalszy losów Angeliki i Czarka.

#fatalnyzakład #naznaczeniprzezlos #1 @dosia_nie_taka_samosia @wydawnictwomagiaslow #instagramczyta #bookstagram #ksiazka_i_dobre_wino #booktour

❤️Opinia❤️

Seria: Naznaczeni przez los
Autor: Dominika Szrejder @dosia_nie_taka_samosia
Wydawnictwo: @wydawnictwomagiaslow

❤️Moja ocena❤️
⭐4/5

Przykra przeszłość i...

Lekki styl pisania autorki sprawia, że chce się czytać, a sama fabuła i przedstawione wydarzenia są na swój sposób ciekawe i pochłaniające czytelnika.

Hmm takie trochę ,,płaskie" podejście do poruszonych trudnych tematów. Na plus, że nie męczy styl pisania.

• Przeczytane Kwiecień 2023
  • W planach ebook