Julia w Skrajnym Świecie

self-publishing
2022-05-26
2022-05-26
#baśń #fantastykadziecięca

Książka, która zaskoczyła mnie, jak również całą moją rodzinę. Trafiłam na nią przez zupełny przypadek i nie żałuję. Historia która niesie wiele mądrych życiowych przekazów, która uczy, czasem bawi, a innym razem przeraża i zaskakuje. Przeniosła mnie w inny świat i pochłonęła bezgranicznie. Pozycja świetna dla dzieci i dla dorosłych. Polecam z czystym sumieniem.

Zdecydowanie polecam książkę, czytając ją miałem wrażenie, że nawet bardziej trafi swoim przekazem do dorosłych jak do dzieci. Świetna książka dla całej rodziny. Dodam również, że fabuła jest tak dobrze skrojona, że nadawała by się do ekranizacji! Polecam

Nigdy bym nie pomyślała, że autor o którym nic nie słychać, może mieć w swoim dorobku tak dobry tytuł jak powyższy. Zakochałam się w treści bajki, która jest nadzwyczaj barwna, trzymająca w napięciu i bardzo POUCZAJĄCA. Niektóre stwierdzenia jednej z postaci, są tak prawdziwe, że nie mogę uwierzyć skąd autorzy biorą na to pomysły. Wspaniała pozycja dla dziecka i dorosłej osoby. Polecam z całego serduszka!

Książka jest cegiełką dla fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?”, o czym również możecie przeczytać na stronie organizacji lub autora.

Tytuł: „Julia w Skrajnym Świecie”
Autor: Damian Orlewski
Premiera: 26.05.2022 r.
Gatunek: literatura dziecięca, baśń
Wiek: 10 +

W pewną księżycową noc mała dziewczynka budzi się na środku drogi w całkowicie obcym dla niej miejscu. Przerażona szuka wzrokiem mamy i taty, ale nigdzie ich nie dostrzega.
Nie rozumie, dlaczego jest tu sama, skoro jechała samochodem z rodzicami. Otoczenie napawa ją jeszcze większym strachem. Za jej plecami znajduje się wyjątkowo ciemny las, przed nią rozciągają się łany zbóż, a dookoła słychać tylko złowieszczy szum wiatru.

Nie upływa wiele czasu, gdy nagle z lasu wychodzi groźny wilk, mający złowrogie zamiary. Zwierzę ostrzy swoje kły, ponieważ nadszedł czas polowania, a ona spadła mu z nieba – idealnie jako posiłek. Na szczęście w odpowiednim momencie zjawia się sympatyczny pies o imieniu Spidey. Oferuje Julii pomoc i schronienie w Międzykrólewiu. Zabiera ją do domu, w którym mieszka z księżniczką Frillą i Axlem. Tam wspólnie analizują, co się stało oraz w jaki sposób mogą jej pomóc.

Kolejnego dnia o poranku Julia dowiaduje się, że jedyną możliwością powrotu do swojej rodziny jest zdobycie pewnych magicznych kryształów. Nie będzie to łatwe zadanie, ponieważ znajdują się one w różnych zakątkach tego świata i tylko Samotnik wie, gdzie zostały ukryte.

Dziewczynka w towarzystwie Spidey'ego wyrusza na poszukiwania. Najpierw muszą udać się na przerażającą Górę Śpiącego Rycerza, a następnie odwiedzić dwa zwaśnione i całkowicie odmienne królestwa. Czeka ich wyjątkowo trudna podróż, pełna czyhających wokół niebezpieczeństw. Jak sobie poradzą? Czy odnajdą magiczne przedmioty? Czy Julia wróci do domu?

„Julia w Skrajnym Świecie” to przepiękna baśń niosąca wiele mądrości życiowych. Przedstawia historię dziewczynki, która niestety nie ma pojęcia, jakim cudem przeniosła się do innego świata, w dodatku bez mamy i taty, którzy jeszcze przed chwilą jechali z nią na urodziny babci. Julia poznaje tam wiele życzliwych ludzi i zwierząt m.in. psy Spidey'ego i Axla, księżniczkę Frillę, Lili (córkę królowej),a także tych nastawionych wrogo np. wilka, rycerzy z Zakonu Horów, czarownicę Selinę.
Podczas wyprawy do królestwa Casparów i królestwa Burków przekonuje się, że skrajności nie prowadzą do niczego dobrego, a tylko równowaga może zapewnić szczęście, spokój i wolność. W pierwszym z nich panuje anarchia, natomiast w drugim ład i porządek – całkowite przeciwieństwa, które tak naprawdę swoją postawą przynoszą więcej szkód niż pożytku.
Mówiący ludzkim głosem pies o imieniu Spidey, pełni rolę przewodnika. Wskazuje drogę, wspiera, motywuje, ale nigdy nie zmusza i nie narzuca własnej woli. Jestem zachwycona jego pięknymi i mądrymi słowami. Myślę, że każdy z nas chciałby mieć przyjaciela z danymi cechami. Dzieci natomiast potrzebują takich rodziców, ponieważ motywacja i wsparcie przyniesie dużo lepsze skutki w przyszłości niż dyktowanie, czy też kierowanie według swoich niespełnionych marzeń i ambicji.

Śliczna okładka i intrygujący opis zachęcają do poznania wnętrza. Baśń należy do wyjątkowo obszernych, lecz mimo wszystko czyta się ją szybko i przyjemnie. Te 222 strony to nic w porównaniu z przygodami jakie Was tam czekają. Fabuła – spójna, niebanalna oraz zaskakująca. Akcja rozpoczyna się od samego początku i utrzymuje odpowiednie tempo do końca. Opowieść pochłonęła mnie doszczętnie. Nie odłożyłam jej na bok, dopóki nie sprawdziłam, jak zakończą się losy tej młodej damy. Mocno trzymałam za nią kciuki, by spełniło się jej życzenie. Książka przeznaczona jest dla trochę starszych dzieci oraz dla dorosłych. Maluchy nie zrozumieją przekazu ani zależności w niej występujących.
Bohaterowie wykreowani w ciekawy sposób. Przestraszona i zdezorientowana Julia nabiera siły, odwagi oraz waleczności. Spidey, Axel i księżniczka Frilla są bardzo serdeczni, zawsze pomagają, udzielają wartościowych porad i zapewniają poczucie bezpieczeństwa. Każda z postaci przedstawiona w utworze ma własny, niepowtarzalny charakter, wyróżniający się na tle pozostałych. Niektóre z nich obdarzyłam sympatią, inne z kolei nie trafiły na moją listę ulubieńców.
Baśń ma zachowane wszystkie cechy tego gatunku. Znajdziemy w niej dobro i zło, czary, księżniczki, królowe, magów, rycerzy i zwierzęta z nadprzyrodzonymi mocami. Trzyma w napięciu, absorbuje oraz daje dużo do myślenia. Raz jest strasznie i mrocznie, raz magicznie i wesoło. Historia wywołała we mnie lawinę emocji – tych pozytywnych, jak i tych negatywnych, a połączenie jawy i snu, rzeczywistości z fikcją wprowadziło w całkowity zachwyt.

Czy podoba mi się? Czy polecam?
Tak bardzo rozpisałam się wyżej, że jest to chyba jasne. Ogromnie mi się podoba. Książka daje wiarę i nadzieję dorosłym, którzy mają podobne zmartwienia jak rodzice Julii. Pokazuje, że droga do celu nigdy nie będzie prosta, ale nie należy się poddawać, lecz pomimo trudności nadal stawiać kroki do przodu. Polecam! ❤️

Tytuł: „Julia w Skrajnym Świecie”
Autor: Damian Orlewski
Premiera: 26.05.2022 r.
Gatunek: literatura dziecięca, baśń
Wiek: 10 +

Julia, budząc się w nieznanym miejscu, gdzieś w ciemny lesie, odczuwa strach. W końcu ostanie co pamięta to podróż autem z jej ukochanymi rodzicami. Kiedy wydaje się, że nie będzie już gorzej na jej drodze staje wilk. Wielki, zły i co najdziwniejsze władający ludzką mową. Zwierzę nie ma jednak dobrych zamiarów. Na szczęście w porę pojawia się wybawca w postaci golden retrievera imieniem Spidey. Pies przejmuje opiekę nad Julią prowadząc ją w bezpieczne miejsce jakim jest dom księżniczki Frilli, sprawującej opiekę nad stworzeniami zamieszkującymi Międzykrólewie.
Dziewczynka dowiaduje się, że żeby wrócić do swojego świata musi odnaleźć coś co utraciła. Poszukiwania jednak mogą okazać się trudne, a nawet niebezpieczne. Bowiem zarówno królestwo władane przez królową Airę jak i to pod władzą królowej Liwii, nie tylko różnią się ogromnie, ale także nie żyją ze sobą w zgodzie.
Tak oto Julia wyrusza na poszukiwania w towarzystwie wyjątkowego psa Spideya, który z wszystkich sił stara się zapewnić jej bezpośrednio. Na swojej drodze spotykają tak samo dobrych jak i złych mieszkańców tej cudownej krainy. Czy Julii uda się odnaleźć co utraciła? Czy powróci do domu?
Przekonajcie się sami☺️

Oprócz tego, że książkę czyta się jednym tchem, może stać się wyśmienitym pomysłem na spędzenie czasu w rodzinnym gronie przy wspólnej lekturze. Ponadto książka stanowi cegiełkę fundacji "Akogo?" Pani Ewy Błaszczyk.

Zastanawialiście się czasem, jakby to było żyć w kraju bez reguł, praw, gdzie każdemu wszystko wolno?
A może to za duża abstrakcja i lepsze byłoby państwo, gdzie wszyscy muszą wszystko robić według ściśle określonych reguł, zgodnie z terminami i zegarem, z dokładnością co do minuty?

Pewnego razu Julia budzi się na zielonej polanie niedaleko lasu. Nie wie co tu robi, bo przecież jechała z rodzicami na urodziny babci. Ale mamy i taty tutaj nie ma. Jest za to piękny golden retriever, który właśnie odegnał złego wilka. Jak się okazuje Spidey ma magiczne moce i potrafi mówić.

Julia trafia do Międzykrólewia, nad którym opiekę sprawuje Frilla i jej towarzysz, magiczny golden retriever, Axel, przyjaciel Spidey'ego. Wkrótce okazuje się, że aby wrócić do swoich rodziców, Julia musi zdobyć pewne przedmioty, które są ukryte w różnych zakątkach tego świata. W celu ich pozyskania dziewczynka wraz z psem odwiedzą pewną złowróżbną górę i dwa skrajnie odmienne królestwa.

Książka jest baśnią skierowaną do młodszego czytelnika, jednak nie jest to bajka. Julię spotykają liczne przygody, niektóre groźne i straszne, inne dziwne, a jeszcze inne śmieszne. Ktoś ginie bohaterską śmiercią, ale jasnych miejsc w książce jest zdecydowanie więcej niż tych mrocznych. Przeczytacie też tu piękne, mądre słowa wypowiadane przez towarzysza Julii - Spidey'ego.

"Julia w Skrajnym Świecie" to ciepła opowieść o tym, że nigdy nie należy się poddawać, warto dążyć do celu, choćby małymi kroczkami. Wszelkie skrajności nie służą nikomu, a równowaga jest tym, co buduje.

Książka jest cegiełką dla Fundacji Ewy Błaszczyk "Akogo?"
"Julię w Skrajnym Świecie", którą objęłam patronatem medialnym, można nabyć na stronie autora.

• Fantastyka, SF
  • Dla młodzieży i nie tylko
  • Dla dzieci

Dodaj cytat z książki Julia w Skrajnym Świecie