Spacer

Okładka książki Spacer Aleksandra Brambor-Rutkowska, Paweł Mildner
Okładka książki Spacer
Aleksandra Brambor-RutkowskaPaweł Mildner Wydawnictwo: Wydawnictwo Natuli interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
22 str. 22 min.

Okładka książki Zupa Aleksandra Brambor-Rutkowska, Paweł Mildner
Zupa Aleksandra Brambor-...
Okładka książki Pranie Aleksandra Brambor-Rutkowska, Paweł Mildner
Pranie Aleksandra Brambor-...

Z całego zbioru "Zupa", "Pranie" to "Spacer" umiejscawiam właśnie na miejscu trzecim.

Nie ujmuje nic absolutnie tej książce, jednak największy recenzent jakim jest mój kilkumiesięczny syn jak na razie wykazuje nią najmniejsze zainteresowanie, chociaż wraz z wiekiem myślę, że może ulec to zmianie. Myślę, że w wakacje sam na własnej skórze będzie mógł doświadczyć jako prawie roczne dziecko sytuacji zawartych w książce.

Duży plus dla całej serii, że są wykonane z grubej tektury w związku z czym ślina czy delikatne obgryzanie jej przez dziecko nie jest jej straszne. Karty (strony) wykonane w sposób solidny.

Książeczki kontrastowe wydawnictwa @natuli_dziecisawazne wyjątkowo spodobały się naszym dzieciakom. A to za sprawą tego, iż poza biernym słuchaniem - mogli się również bawić i aktywnie uczestniczyć w zadaniach.

Kupę śmiechu zagwarantowało nam robienie ZUPY, pół godziny ruchu dało nam PRANIE, a najwyższy poziom zainteresowania otrzymaliśmy za sprawą SPACERU…

W naszej opinii są to pozycje warte miejsca w biblioteczce małych żłobkowiczów, ponieważ:

- bawią i integrują grupę
- uczą codzienności
- opowiadają interesujące historie, które pobudzają dzieci do kreatywnego myślenia
- pozwalają na dźwiękonaśladownictwo
- grafika jest nietuzinkowa, ale zbudowana z prostych figur i kontrastowych kolorów, które dzieci mogą z łatwością odzwierciedlić w swoich wytworach plastycznych
- są poręczne i praktyczne tzn., że z łatwością mieszczą się w małe rączki oraz posiadają twarde kartki, co w codzienności żłobkowej odgrywa istotną rolę.

Myśle, że największą rekomendacją książki są dzieci, które przy ostatniej stronie krzyczą: „Ciocia, ciocia! Jeszcze raz!” - i tak się stało w przypadku książek autorstwa Pani Aleksandry Brambor-Rutkowskiej i wspaniałej grafiki Aleksandra Mildnera.

W naszej...

Co wyróżnia te książeczki na tle innych książeczek kontrastowych? Przede wszystkim dotyczą codziennych czynności, które są lubiane i naśladowane przez najmłodszych. Nie jest to zbiór pojedynczych obrazków - każda mała książeczka tworzy opowiadanie, krótką historię, z którą maluszek może się identyfikować. Ilustracje są kontrastowe, ale nie krzykliwe. Kolory obrazków są bardzo przyjemne dla oka. Grafika jest minimalistyczna, co pozwala dzieciom skupić się na konkretnym zagadnieniu, którego dotyczy poszczególną strona. Choć pozycje te przeznaczone są głównie dla najmłodszych dzieci, nawet mój trzylatek zaśmiewał się przy książeczce "Pranie", powtarzając razem ze mną wyrazy dźwiękonaśladowcze zawarte w środku :) Czytanie tych książeczek doskonale rozwija koncentrację, pobudza wszystkie zmysły i wspiera rozwój mowy oraz budowanie pierwszego słownictwa. Zdecydowanie warto dodać te książeczki do swojej domowej biblioteczki i czytać je już z najmłodszymi pociechami.

Czy lubicie spacery?
My uwielbiamy. Na spacerze zawsze coś się dzieje. A to auto przejeżdża a to piesek idzie na smyczy. Każda chwila jest nową możliwością na poznanie świata, kolorów i dźwięków. Dokładnie tak jak w książce "Spacer" od Natuli. Ta mała książeczka kontrastowa porywa nas w przyjemną podróż. Zabierajcie więc swoje najmłodsze pociechy i zaczynamy.

Czy wiecie że podróż zaczyna się od pierwszego kroku? Nasza zaczyna się od otwarcia drzwi: "cyk, cyk" oraz zejściu po schodach "hop, hop". Potem mamy same przyjemności, czyli zwierzaki, patyki i inne zjeżdżalnie 🤣. Jestem przekonana że spodoba Wam się.

Warto zwrócić uwagę na wykonanie książki. Ilustracje są bardzo proste ale też zrozumiałe dla dziecka. Kolory żywe i wesołe. Mocne kolory wspomagają prawidłowy rozwój wzroku u dziecka. Twarde, kartonowe kartki i zaokrąglone rogi sprawiają, że książka długo będzie dobrze wyglądać. Bo wiadomo jak to jest w tym wieku, czasem można coś ugryźć albo na to stanąć przypadkowo

Najfajniejsze jest to że wystarczyło kilka razy przeczytać ją dzieciom a starsza córka bierze i "czyta" ją młodszemu bratu. Opowiada co się dzieje na obrazkach, tłumaczy i wydaje dźwięki.
Do tej pory mieliśmy kontakt tylko z czarno białymi publikacjami dla najmłodszych dlatego ta zrobiła na nas duże wrażenie. Mamy wiele radości z czytania jej.. Polecamy.

Czy lubicie spacery?

Czy wiecie że...

Książeczki kontrastowe dla najmłodszych od @natuli_dziecisawazne są proste i zabawne, a ich czytanie pobudza wszystkie zmysły i rozwija szereg umiejętności.

Ich tematyka dotyczy prostych, codziennych czynności, które dziecko może obserwować we własnym otoczeniu.

Gotowanie zupy, pranie, czy spacer są okazją do odkrywania nowych i fascynujących rzeczy, bo dla maluszka dosłownie wszystko jest nowe i zadziwiające!

To co najbardziej spodobało mi się w tych książeczkach, to że zawierają dużo wyrazów dźwiękonaśladowczych. Dzięki temu wspierają słuch fonematyczny ale także zachęcają je do powtarzania, a przez to rozwijają mowę i słownictwo

Pozytywnie zaskoczyły mnie także ilustracje. Są kolorowe ale doskonale skupiają wzrok dziecka. Na każdej stronie znajduje się niewielka liczba elementów, uwaga malucha zostaje skierowana na konkretne przedmioty.

Warto czytać dzieciom książeczki, można to robić nawet z maluszkami. Pamiętajmy czytanie to inwestycja w przyszłość naszego dziecka.

„Spacer” przedstawia co się dzieje jak idziemy na spacer.

Książeczki dedykowane są już maluszkom, ale mój prawie czterolatek bardzo je polubił.

Serdeczne polecamy! U nas zagościły w stałym repertuarze

„Spacer” przedstawia co się dzieje jak idziemy na spacer.

Serdeczne polecamy! U nas zagościły w stałym repertuarze

• Dzieciństwo W.