Kurczaczek częstuje. Smacznego!

Okładka książki Kurczaczek częstuje. Smacznego! Mack van Gageldonk
Okładka książki Kurczaczek częstuje. Smacznego!
Mack van Gageldonk Wydawnictwo: Papilon literatura dziecięca
literatura dziecięca
Een hapje voor jou
Papilon
2022-03-23
2022-03-23
Iwona Mączka
rodzicielstwo bliskości rodzicielstwo parenting macierzyństwo dziecko

"Kurczaczek częstuje. Smacznego" jest to książeczka dla maluszków. Poznajemy w niej historię małego Kurczaczka, który niesie pomoc swoim przyjaciołom. Pilnuje, aby każdy z jego przyjaciół był nakarmiony. Gdy Kurczaczek pomoże wszystkim, sam poczuł się głodny. Na szczęście mamusia się o niego zatroszczy. Dzieci dzięki tej książce poznają zwierzątka, a także co je każde z nich. Dzielenie i pomaganie innym jest bardzo ważne. Pamiętajmy także o zaspokajaniu swoich potrzeb. Książka jest pięknie ilustrowana, a zarazem w prosty sposób.

Tytułowy bohater poznaje wiele gatunków zwierząt, którym oferuje jedzenie, aby nie były głodne. Na końcu sam jednak czuje, że burczy mu w brzuszku - pomocy szuka u swojej mamy, która miała przygotowane dla niego smakołyki.

Na wyróżnienie zdecydowanie zasługują przepiękne i estetyczne ilustracje przykuwające wzrok. Sprawiają, że chce się przewracać kolejne strony i poznawać nowych przyjaciół kurczaczka.

Książeczka pokazuje, że dzielenie się i pomaganie jest ważną życiową wartością.
Książeczka ilustrowana jest w piękny i prosty sposób. Kolory są stonowane, co daje ogromną przyjemność z oglądania i czytania. Treść zrozumiała dla dziecka. Dzięki tej książeczce dzieci poznają różne zwierzęta oraz ich ulubione posiłki

Książeczka pokazuje, że dzielenie się i pomaganie jest ważną życiową wartością.

"Kurczaczek częstuje. Smacznego!" to nasz nowy hit w domu 😂 nie wiem co jest w niej takiego, ale nasza Nika się zakochała. W kółko muszę czytać o "kuczaćku" 🐥 🤪
__
Kurczaczek ma wielu przyjaciół, a wszyscy oni są głodni! Kurczaczek każdemu chce pomóc w zjedzeniu czegoś pysznego. Żyrafce pomaga sięgnąć gałązek, foczce daje rybkę, pieskowi kość, koali listki eukaliptusa, myszce serek ☺️ Na każdej rozkładówce mamy inne zwierzątko które chce jeść i które dzięki kurczaczków dostaje jakiś przysmak (no, poza jednym przypadkiem 🐊😂). A na końcu kurczaczek spostrzega, że jemu samemu burczy w brzuszku!
__
Ta książeczka jest tak pełna ciepełka!
Mega prosta, nie przytłaczająca grafika o przyjemnych dla oka nasyconych barwach 😍. Trochę jak z painta, lekko pokraczna (szczególnie przy niektórych zwierzątkach) ale słodka i wręcz idealna dla malucha. Maluchy nie potrzebują mnogości szczegółów, a im prościej tym chętniej oglądają i skupiają się na historyjce.
__
Bardzo bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie ilość scenek (rozkładówek) - ta z pozoru niewielka książeczka ma ich 27!
Maluch pozna aż 26 zwierzątek i ich upodobania kulinarne. Do tego książeczka uczy pomagać i konstruować proste zdania i jeszcze dopatrzyłam się możliwości nauki liczenia do 3 na kaczuszkach 🦆 i Nika faktycznie chętnie je liczy ☺️
__
Dużym atutem jest rozmiar - ta niewielka kwadratowa książeczka bez problemu zmieści się w maminej torebce!
Jedyne czego bym się ciut przyczepiła to tego, że książeczka mogłaby być cało kartonowa 🤩. Bo choć wydanie jest super, w twardej oprawie i z dość grubymi kartkami, to obawiam się, że np. dwulatek może podrzeć strony, a wg mnie spokojnie już można z takim maluszkiem potowarzyszyć kurczaczkowi ☺️
Wiek: 2+

__

Urocza książeczka. Ma proste, delikatne ilustracje utrzymane w pastelowych barwach, przyjemny mały format. Mimo tego, że wydaje się malutka ma aż 57 stron. Tekstu na stronie nie jest dużo, akurat dla małych niecierpliwców, którzy lubią szybko przewracać strony ;) a o czym jest? O tym jak kurczaczek podsuwa smaczne kąski swoim przyjaciołom (aż 25 zwierzakom). Jest przy tym bardzo życzliwy, sympatyczny i używa ładnych zwrotów grzecznościowych. Książeczka ta jest jedną z ulubionych mojej córki (20 miesięcy).

Utrzymana w duchu rodzicielstwa bliskości książeczka o małym Kurczaczku, który bardzo lubi pomagać innym. Pokaże dzieciom, że dzielenie się jest fajne, a z rodzicami jest bezpiecznie. Przy okazji dzieci poznają dużo fajnych zwierzątek.

Poznajcie Kurczaczka. Maluch codziennie pomaga swoim przyjaciołom. Mała żyrafka nie może dosięgnąć do listków, które lubi. Podobny problem ma też panda. Nasz mały bohater z przyjemnością pomoże. Nakarmi też fokę, świnkę czy pingwinki. O nie! Chciał pomóc krokodylowi, ale nie chce zostać zjedzony. Gdy Kurczaczek pomoże wszystkim, sam poczuje, jak bardzo zgłodniał. Na szczęście ma mamusię, która się o niego zatroszczy.

Polecam serdecznie, szczególnie dzieciom w wieku 1-2 lata.

Niepozorna książeczka, a w niej niespełna 60 stron krótkich historyjek z małym kurczaczkiem w roli głównej, który bardzo chętnie pomaga zdobyć pożywienie innym zwierzętom. Minimum treści i maksimum przekazu. Idealna dla najmłodszego czytelnika. Moja dwuletnia córeczka jest na nią zachwycona. Aktywnie uczestniczy w czytaniu nazywając poszczególne zwierzęta oraz naśladując ich odgłosy.

Bardzo przyjemna, oprawa graficzna. Książeczka ma twardą okładkę i nieduży format, idealny dla małych rączek. Wewnątrz ładne, kolorowe i co ważne nieskomplikowane ilustracje, które jednoznacznie obrazują czytaną treść. Starszy synek podsumował, że to takie rysunkowe zwierzątka i chciałby też takie narysować. Więc widzicie, że może być ona również impulsem do dalszej zabawy.

• 2022 Marzec
  • Współpraca z wydawnictwem
  • Przeczytane w 2022
  • Papier
  • Zrecenzowane
  • Literatura dziecięca

Dodaj cytat z książki Kurczaczek częstuje. Smacznego!