Ada nie chce spać

Okładka książki Ada nie chce spać Barbara Wicher
Okładka książki Ada nie chce spać
Barbara Wicher Wydawnictwo: BIS opowieści dla młodszych dzieci
24 str. 24 min.
opowieści dla młodszych dzieci
BIS
2022-01-15
2022-01-15
24 min.
#ksiązkidladzieci #barbarawicher; #kartonowa

“Ada nie chce spać” umili każdą wspólną chwilę czytania i zaowocuje w przyszłości pięknymi wspomnieniami z radosnych chwil razem.

Ada zastanawia się, dlaczego trzeba spać, ona za bardzo tego nie lubi, więc z biegiem historii dowiadujemy się, że mimo codziennego poznawania świata dla każdego musi nadejść czas na odpoczynek. W dodatku każdemu nie dopisuje humor, gdy jest niewyspany, a tego nie chcemy, prawda?

Książka będzie idealnym pomysłem na pierwszy prezent dla mamy i dziecka. Wydanie jest solidne i cudownie zilustrowane.

Uwielbiam wpatrywać się w ilustracje zwierząt i uroczych bohaterów. Ada bardzo lubi wieczorne czytanie w miłym towarzystwie, razem ze zwierzątkami przygotowuje się do snu. Małpka, surykatka, lwiątka, pandy, kangury, niedźwiadki, koala, wiewiórki, sówki i leniwce przeżywają fantastyczne przygody, ale też przygotowują się do snu, a Ada im towarzyszy. Mama jest jej nieustanną towarzyszką i cierpliwie wszystko opowiada i tłumaczy. Dobranoc…każdy dostaje swoje wieczorne pożeganie.
Ciekawe, co przyśni się zwierzakom i dziewczynce 😉

To pięknie skonstruowana, pomysłowa i wyciszająca historia, pełna bliskości i ciepła, która umili wieczorne chwile razem i proces zasypiania.

Polecam z całego serca.

"Ada nie chce spać" to kolejna pozycja Barbary Wicher - autorki wielu udanych książeczek dla dzieci. W swojej prostocie przyciąga uwagę. Piękna okładka i ilustracje sprawiają, że jest w sam raz "do poduszki".
W treści znajdziemy spokojną, łagodną i ciepłą rozmowę mamy z córeczką tuż przed pójściem spać. Rytuał czytania książki pięknie wycisza i opowiada o tym jak sen jest ważny...
Polecamy w szczególności dla młodszych dzieci, gdyż idealnie sprawdzi się w małych, psotnych rączkach - a tekstem zainteresuje przede wszystkim maluchy.
Tymek już w trakcie chciał spać ale jako mały esteta zwrócił uwagę na formę wydania, która jest bardzo przyjemna dla oka.

Dziś chciałabym napisać kilka słów o bardzo ciekawej książeczce dla najmłodszych czytelników w grupie wiekowej 3-6 lat.
Ta niezwykle barwna opowieść skradła moje serce od pierwszej przełożonej strony.
Jest to historia opowiadająca o małej dziewczynce, która pomimo zmęczenia całym intensywnym dniem, nie chce iść spać. Na szczęście jej mama ma sprawdzony sposób na ułożenie córki do snu... zaczyna jej czytać książeczkę o zwierzątkach, które również udają się na nocny spoczynek. Czy Ada w końcu zaśnie, tego Wam nie zdradzę, ale z całego serca zachęcam byście przekonali się o tym całą rodziną.
Kochani, ta książeczka jest rewelacyjna! Autorka poprzez tę książkę zwraca uwagę także nam, dorosłym, na to, jak ważne jest wieczorne wyciszenie, zapewnienie dziecku poczucia bezpieczeństwa, spędzenie wspólnego czasu tuż przed zaśnięciem, budowania tej jedynej wyjątkowej więzi... A dzieciom przybliży fizjonomię snu, pokaże, jak ważny jest odpoczynek i czym może skutkować niewyspanie.
Czytając tę książeczkę, sami poczujecie, jak atmosfera się uspokaja, a emocje opadają... Ta książka otuli Was wszystkich niezwykłym ciepłem i spokojem.
Dziecko będzie miało okazję poznać przy okazji różnorodne zwierzęta, między innymi surykatkę, pandę, małe lwiątka czy chociażby moje najbardziej ukochane misie na świecie, czyli...koale.

Jak wiecie, mój syn nie czyta samodzielnie, więc trudno mi pisać o odczuciach dziecka, ale sądzę, że to, że potrafiłam go zainteresować głośnym czytaniem, a bajecznie kolorowe i wyraziste ilustracje na dłuższą chwilę przykuły jego wzrok, może być wystarczającą rekomendacją.
Książeczkę, dzięki sztywnym kartonowym stronom będzie się łatwo trzymało w małych rączkach, a zaokrąglone rogi są bezpieczne i nie stwarzają zagrożenia.
Książka jest napisana prostym językiem, który trafi do każdego dziecka.
Ja odbieram tę książkę jako dobry uspokajacz po całym emocjonalnym dniu.

Czy polecam?
Z całego serca jestem na tak. Przepiękne ilustracje, mądra treść. Cudowna historia, która może stać się doskonałym punktem wyjściowym do wielu ciekawych rozmów z naszymi pociechami.

Ig:co_my_dzis
Jesteście nocnymi markami czy rannymi ptaszkami?

Ada to zdecydowanie nocny marek. Ale są rzeczy, które Ada uwielbia podczas wieczornego rytuału. Jeśli jesteście ciekawi jakie zwierzątko przypomina, gdy już zasypia, zajrzyjcie do książki:
Ada nie chce spać- Barbary Wicher, wydawca @wydawnictwobis

Przed Wami prześliczna tekturowa książeczka. Twarde, mocne strony ułatwiają oglądanie i czytanie nawet podczas wieczornego leżenia w łóżku. Prześliczne ilustracje zachęcają do oglądania nawet najmłodszych czytelników. Sama historia wydaje się mocno znajoma wszystkim rodzicom, którzy poświęcają wieczorny czas na czytanie z dziećmi. Książka również wycisza i pokazuje, że mimo tego jak świat jest barwny i ciekawy, sen jest jego nieodłącznym i bardzo ważnym elementem.

Kiedy nadchodzi pora snu, Ada nie czuje się ani trochę śpiąca. Wszystko co ja otacza, cały świat jest tak ciekawy i barwny, że nie chce przegapić się z na niego nawet sekundy. I nie ważne czy to dzień czy noc. Ada potrafi we wszystkim dostrzec coś co sprawia, że sen jest nie ważny. Ale wie również dlaczego jednak mimo niechęci do snu, jest on ważny. Najlepszym przykładem tego jest tata kiedy się nie wyśpi. Na szczęście na miły sen jest dobry sposób dobrze znamy Adzie. To książka czytana razem z rodzicem, bezpieczne miejsce, objęcia rodzica i oczywiście cieplutko kołderka. Wszystkie te zachowania można znaleźć również w przyrodzie. Zwierzęta też potrzebują takich rzeczy, aby spokojnie spać i odpoczywać.
Jesteście ciekawi jakie zwierzątka naśladowała Ada razem z mamą? Zapraszam do czytania 😍

Ig:co_my_dzis
Jesteście nocnymi markami czy rannymi ptaszkami?

Ada nie chce spać- Barbary Wicher, wydawca @wydawnictwobis

Przed Wami prześliczna tekturowa książeczka. Twarde, mocne...

Pamiętam momenty, w których kładłam starszą córkę na sen... i ten rytuał trwał wieki.

Kolacja.
Mycie.
Szykowanie łóżka, pokoju.
Wybór książek...
Ogromnie cieszę się, że powstaje coraz więcej pozycji, które dodają takim wieczorom spokoju.
To ułatwienie dla zmeczonego dniem rodzica i wciąż żyjącego emocjami- dziecka.

Dziś chcę przedstawić jedną z piękniejszych książek, które powoli wyciszają i wprowadzają czytelnika w relaks i odprężenie.

"Ada nie chce spać " to książka wydana przez Wydawnictwo Bis a napisana przez Barbarę Wicher.

Kojarzycie tytuły, które powoli prowadzą odbiorcę przez karty książki i snują się jak przyjemny nocny sen?
To właśnie jedna z nich.

Ada po wspaniałym dniu pełnym wrażeń razem z mamą, towarzyszką wieczornej monotonii szykuje się do snu. Jej dzielnym kompanem jest miś, którego mimo początkowej niechęci angażuje w przeżywanie historii z bajki, którą osobiście chcę przeczytać mu na dobranoc.

Jak na małą dziewczynkę przystało, nie potrafi jeszcze czytać ale ma doskonaly dar zapamiętywania treści i dumnie rozpoczyna wieczorny rytuał...

Gdy słów zaczyna brakować pomaga jej Mama i zręcznie pokazuje świat zamknięty na kartach książki.
Książka charakteryzuje się wspaniałą obrazowością. Piękne opisy znanych zwierząt pełne rodzicielskiej bliskości wzmacniają poczucie więzi a lekki i wolny styl wypowiedzi kształtuje wyobraźnię maluchów dodatkowo wprowadzając spokój i melodyjne tempo, niczym w kołysankach.

Utwór przepełniony jest czułością i bezpieczeństwem. Otulanie misia, Ady i wszystkich kolejnych zwierząt, kołderką stworzoną z sennych marzeń i ciszy dodaje wytchnienia po najtrudniejszym dniu.

Co można powiedzieć o samym wydaniu?
Proste i pastelowe.
Twarda oprawa i kartonowe karty.
Idealne rozwiązanie dla dzieci, które dopro rozbudzają wyobraźnię bazując na książkach.

Ilustracje wykonane przez Anetę Krella-Moch są dopełnieniem całości.
Delikatna linia, subtelne wypełnienie kolorem i spokój bijący z dopracowanej kolorystyki to coś, czym warto się otoczyć 🥰

Po takiej lekturze można się spodziewać tylko pięknych snów.
Kto wie, może i Tobie przyśni się świat zwierząt niezgłębiony, tajemniczy, ale ponad wszystko bliski sercu.

Kolacja.
Mycie.
Szykowanie łóżka, pokoju.
Wybór książek...
To ułatwienie dla zmeczonego dniem rodzica i wciąż żyjącego emocjami- dziecka.

Dziś chcę przedstawić jedną z piękniejszych...

Zbliża się noc. Czas zasypiania i wyciszania. Jeszcze tylko buziak na dobranoc i można spać.
Znacie to?
Bo ja nie.
"Mamo, jeszcze siku", "Pić mi się chce", "Pójdę tylko zobaczyć, co robi tata", "A może przeczytamy jeszcze jedną książkę?", "A co jutro będziemy robić?", "Wezmę sobie jeszcze przytulankę", "Albo nie, idę ją odłożyć"- przecież powodów, dla których nie warto iść spać jest całe mnóstwo!

Podobnie jest z Adą. Nadchodzi wieczór, ale spanie, to ostatnia rzecz, na którą dziewczynka ma ochotę. Szkoda czasu na sen, gdy wokół jest tyle ciekawych rzeczy!
Mama ma to jednak pewien sposób. Jaki? Prosty i oczywisty.

Ada zadaje mnóstwo pytań - dlaczego trzeba chodzić spać? Mama tłumacząc cierpliwie, opowiada, czym jest sen i dlaczego dla organizmu jest tak ważny. Tak jak w ulubionej książce, małpka kapucynka, która po całym dniu zabaw, wieczorem zapada w głęboki sen. Albo jak surykatka, a może jak małe lwiątka, które w objęciach mamy znajdują wieczorne ukojenie. Można się tulić jak panda albo jak kangur w maminej torbie, jak koala i leniwiec… albo jak Ada, która właśnie powoli przenosi się w świat sennych marzeń.

"Ada nie chce spać " to ciepła i otulająca opowieść. Spowija niczym puchowa kołdra, wycisza i przygotowuje do snu. Mądra i prosto opowiedziana historia o tym, czym jest jest sen i dlaczego jest ważny. Gdy mama czyta, robi się spokojniej, bezpieczniej, ciszej i cieplej. To świetna lektura, która po całym dniu wrażeń i zabaw, pomaga zwolnić, wyciszyć się i oddać się w senne objęcia.

Całość dopełniają ciepłe, miękkie i delikatne ilustracje, które nie pobudzają, a wzmagają senny nastrój.

Znacie to?
Bo ja nie.

To dobrya książka.
Pozdrawiam

To dobrya książka.
Pozdrawiam

"Mamooo jeszcze chwilę", "Mamusiu jeszcze niee", "Nie chcę spać". No ile razy już słyszeliście tego typu zdania? 😁 Ja z milion, nawet gdy widziałam że Niką jest już bardzo zmęczona i przez to kapryśna.
__
"Ada nie chce spać" to urocza, słodziutka, idealna na dobranoc książka której bohaterką jest mała Ada która.. Nie chcę spać, a jakże 😁 Ale mama ma na to sposób! Gdy Ada jest już w łóżku, czyta jej ulubioną książkę, o zwierzętach. Dziewczynka utożsamia się ze wszystkimi zwierzątkami, ze strony na stronę robiąc się coraz bardziej senna. Przed samym zaśnięciem życzy dobranoc każdemu ze zwierzątek i błogo zasypia 😴.
__
Książeczka jest pięknie ilustrowana, z bardzo ładnie oddanymi postaciami i zwierzętami a także ich mimiką twarzy. Kolory są ciepłe, nasycone, a jednocześnie stonowane tak aby nie pobudzać, a uspokajać maluszka. Historyjka tak napisana aby dziecko wyciszyć i przygotować do snu, albo nawet uśpić w trakcie czytania ;) Nika tak jak Ada chciała naśladować niektóre zwierzątka a i poznała dwa całkiem nowe! - surykatkę i leniwca 😁 a pod koniec czytania Niką też wszystkim powiedziała dobranoc 🥰
__
Spory format jest tu także atutem, bo dzięki niemu wszystkie szczegóły ilustracji są bardzo dobrze widoczne. Bardzo podoba mi się też to że książeczka jest całokartonowa, bo bajka nadaje się już nawet do czytania 1,5latkom, wiec tak łatwo jej nie zniszczą. Choć dla takich maluszków ilustracje mogą a nawet na pewno są zbyt szczegółowe. Co jednak nie stoi na przeszkodzie aby poczytać przed snem taką miłą usypiankę, prawda?
Polecam!🌛

__

Nastaje wieczór i czas szykować się do spania. Mała Ada ma jednak inne zdanie na ten temat. Jest tyle ciekawych rzeczy, które można zrobić! Szkoda czasu na sen!

Mama jest jednak gotowa. Zna temperament córeczki i wie jak go ostudzić. Cierpliwie odpowiada na kolejne pytania dziewczynki i tłumaczy skąd się bierze potrzeba snu i dlaczego sen jest tak ważny.

A potem nadchodzi czas na lekturę do snu. Ada utożsamia się z kolejnymi bohaterami opowiadania. Czuje się jak małpka kapucynka skora do zabawy, jak małe lwiątka potrzebujące wytracić trochę energii, jak mała panda, która uwielbia tulić się do mamy czy kangurek schowany w maminej torbie.

Ada powoli odpływa w krainę snów.

"Ada nie chce spać" to bardzo fajna bajka wyciszająca, idealna na wieczorny rytuał. Na początku książki czuje się szybkie tempo, radość i zabawę, wraz z biegiem historia jednak zwalnia i się uspokaja, by pod koniec otulić małego czytelnika kołderką. To przyjemna lektura, która pomaga dziecku zwolnić po dniu pełnym wrażeń i poczuć przyjemne mrowienie w ciele. I wreszcie spokojnie oddać się krainie snu.

A potem nadchodzi...

To książka kartonowa z zaokrąglonymi rogami, dlatego świetnie sprawdzi się podczas wielokrotnego czytania. Opowieść o małej Adzie, która nie lubi momentu zasypiania, ma za zadanie skupić uwagę dzieci, zainteresować, wyciszyć i…. ukołysać do snu.

• PRZECZYTANE 2022
  • L-owe
  • .2022
  • Dla Anieli

Dodaj cytat z książki Ada nie chce spać