Nieuległa

Okładka książki Nieuległa A. November
Okładka książki Nieuległa
A. November Wydawnictwo: Dlaczemu Cykl: Nieznana (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Nieznana (tom 3)
Nieuległa
2022-02-01
2022-02-01
#dark #romans #erotyk #ksiazka #ludzie #milosc #pozadanie #niewolnictwo #porwanie #erotyk

Warsztatowo nie za dobre budowanie ciągu wydarzeń, wirowanie ciągle wokół tego samego.
No i trigger max. Ktoś przy Tobie zarzyna nastolatki? To nic, ważne,że bielizna którą kazał ci założyć leży na tobie idealnie :/

obłednie dobra seria! gratulacje dla autorki, że nie bala sie pisac tak brutalnych scen!!!

Cała seria jest bardzo ciekawa ale i brutalna. Historia Blue jest wstrząsająca ale jest też nadzieja że będzie dobrze. Autorka daje nam dużo do myślenia,że niestety takie historie się zdarzają. Dużo jest różnych zwyrodnialców co stosują przemoc na kobietach i dzieciach. Historia choć tragiczna wciąga od początku do końca.

To bezpośrednia kontynuacja, więc trzeba znać wcześniejsze części. Abigail wciąż tkwi w niewoli u swojej zwyrodniałej rodzinki. Co gorsze, jej mąż zostaje ciężko ranny i również trafia w nieodpowiednie miejsce. Czy reszta chłopaków zdoła ich uratować? Jak wiele jeszcze przyjdzie znieść Blue ? Przekonajcie się sami...
Od razu zaznaczam - ta książka nie jest dla ludzi o słabych nerwach i słabym żołądku. To, co przyszło przeżyć głównej bohaterce jest przerażające. Ogrom bestialstwa, okrucieństwa i zwyrodnialstwa w tym tomie poraża jeszcze bardziej. Dlatego czytałam ją tak długo - momentami było dla mnie tego już za dużo, musiałam dać sobie chwilę przerwy. A potem wracałam, czytałam... I znów była przerwa. Autorka nie oszczędza ani bohaterów ani czytelnika, porusza, wzbudza wielkie emocje, doprowadza prawie do załamania nerwowego. Naprawdę bardzo mi się podoba styl Autorki. Ma lekkie pióro i pisze świetnie. Tyle, że o strasznych, momentami wręcz obrzydliwych rzeczach.
Czy sięgnę po kolejne książki Autorki? Tak, bo jak wspominałam, Jej styl bardzo mi się pod

Od razu zaznaczam - ta książka nie jest dla ludzi o...

Wysoka ocena tej książki pozastanie dla mnie wielka tajemnicą.Mam wrażenie,ze pozytywne opinie napisali przyjaciele i rodzina autorki, bo gorszego gniota dawno nie czytałam.

Czy człowiek może trafić do piekła na ziemi? Czy gorszy może być Szatan czy Diabeł? Ile musi wycierpieć kobieta, aby nie dać się złamać, żeby zostać nieuległą? Na te pytania znajdziemy odpowiedzi w tej części. Historia bardzo mroczna, wstrząsająca, przepełniona bólem i emocjami. Czyta się z zapartym tchem, z lękiem o bohaterów. Autorka kontynuuje wątki pedofilii, gwałtów, przemocy. Poznajemy przeszłość i trudne momenty żołnierzy będących na wojnie. Blue doznaje ogromnych krzywd, cierpień i bólu, mimo wszystko wciąż stoi z wysoko podniesioną głową i liczy na uwolnienie. Zakończenie daje ogromną nadzieję i wiarę w to, że dobro zawsze zwycięża. Jestem zachwycona twórczością autorki i czekam na więcej.

recenzja patronacka

A November Agnieszka Dudek Autorka
Dlaczemu

Nieuległa to trzeci, a zarazem finałowym tom niesamowitej serii Nieznana autorstwa A.November Agnieszka Dudek - Strona Autorska
Na samym wstępie kilka słów dla tych, co nie czytali dwóch poprzednich tomów. Kochani trzeba je przeczytać, by wiedzieć, o co chodzi i nie pogubić się w fabule. Bardzo, bardzo zachęcam wszystkich, którzy jeszcze nie czytali do nadrobienia tego, ponieważ gwarantuje wam, że cała seria powali was na kolana.

Abigail kolejny raz zostaje złapana na ucieczce. Ciągle tkwi w więzieniu, jakim raczy ją jej własny brat. Kobieta tkwi w najgorszym z najgorszych koszmarów, jaki można sobie wyobrazić.
Co się stało z Kellanem?
Jaki los zgotuje dla dziewczyny Szatan?
Kto jest jej sprzymierzeńcem?
Komu Blue może ufać, a komu nie?
Czy można się nawrócić?
Jakie przeszkody pokonają chłopcy, by dotrzeć do celu?
Abigail była nieznana, pragnęła stać się niewidzialną, ale czy uda jej się pozostać nieuległą?
Wiele pytań, na które znajdziecie odpowiedzi tylko czytając Nieuległą.

Czytając, finałowy tom nie jeden raz poleciała mi łza po policzku. Po przeczytaniu kolejny raz zagłębiłam się we własnych myślach. Pisałam o tym w poprzednich recenzjach, jednak uważam, że znów trzeba, te moje myśli poruszyć. Żyjemy w czasach, w których wszystkie informacje z kraju i świata mamy na wyciągnięcie ręki. W dobie internetu słyszymy bardzo wiele przykrych wiadomości o tym, że ktoś zaginął. Zastanawialiście się kiedyś co się dzieje z tymi wszystkimi osobami? Tak osobami, ponieważ są to dzieci, młodzież, kobiety mężczyźni. Nie zawsze są to ucieczki, nie zawsze są to po prostu zagubienia. Kochani porwania dla handlu żywym towarem się zdążają i to się dzieje blisko nas, czego my często nie zauważamy. Myślę, że właśnie to chciała nam przekazać autorka serią Nieznana, pokazując, nam co się dzieje z dziećmi czy kobietami porwanymi, chce nam otworzyć oczy, abyśmy żadnego zaginięcia nie traktowali z żartem typu "pewnie uciekła z domu". Kochani błagam, miejmy oczy szeroko otwarte, zwróćmy czasem uwagę na córkę naszego sąsiada jak idzie ulicą, obejrzyjmy się za siebie gdy widzimy auto z podejrzanym kierowcą, krzyczmy głośno gdy coś nas zaniepokoi i na sam koniec nie krytykujemy kogoś, kogo spotkała strata bliskiego poprzez zaginięcie. Miejmy w sobie empatię i sile do walki i pomagania sobie nawzajem. Pilnujmy siebie wzajemnie nawet jeśli się nie znamy. Wspierajmy rodziców, których córka nie wróciła do domu ze szkoły.

Agnieszka całą serię napisała znakomicie.
Osiągnęła znakomite sukces. W poprzednich częściach postawiła wysoko poprzeczkę, a trzecim tomem jeszcze ją podniosła. Debiutancka seria autorki na bardzo wysokim poziomie. Ja całym sercem pokochałam bohaterów od pierwszego tomu, chłopcy są fantastyczni, Abigail jest silną, wytrwałą i zawziętą, cudowną kobietą. To świadczy o tym, że bohaterowie są bardzo, ale to bardzo zacnie wykreowani. Fabuła książki nietuzinkowa, jedna z tych, które pochłoną bez reszty. Styl pisania Agnieszki bardzo lekki i bardzo przyjemny, bez zbędnych i przydługich opisów, czyta się szybko i lekko. Książkę czytamy z perspektywy wielu osób, co jeszcze bardziej umila nam czytanie, bo wiemy co czują inni bohaterowie. Przez książkę się po prostu płynie.
Zakończenie piękne, wyciskające kolejne łzy. Ale po zakończeniu, mam wrażenie, że autorka jeszcze czymś nas zaskoczy i nie żegnamy się tak do końca z bohaterami tej cudownej serii. Reflektujecie na jakiś spin-off?? Bo ja jak najbardziej!!!!
Dziękuję Agnieszce za kilka słów od siebie, w których wstawiła nazwy i namiary na miejsca, o których każdy z nas powinien wiedzieć, że istnieją.
Kochani, podsumowując; polecam z całego serca, bo książka jak i cała seria jest znakomita.
I na koniec ode mnie do autorki: dziękuję bardzo za możliwość objęcia Nieuległej patronatem i za zaufanie jakim mnie obdarzyłaś. ❤❤❤

recenzja patronacka

A November Agnieszka Dudek Autorka
Dlaczemu

Zaczęło się całkiem dobrze. Potem odczuwamy wyraźny podział pomiędzy Jej a Jego historią a na koniec dostajemy zakończenie składające się z samych absurdów.
Z niedowierzania w kółko kręciłam głową. Abigail na okrągło była bita lub gwałcona, ale nie przeszkadzało jej to w podejmowaniu kolejnych prób ucieczek. Każdy normalny człowiek po takim traktowaniu dochodziłby do siebie fizycznie co najmniej miesiąc, ale nie nasza"super woman" (pomijam już kwestie psychiczne). Z twarzy miała miazgę, ledwo chodziła, jej ciało wyglądało jak po zderzeniu z ciężarówką, była postrzelona a mimo to nadal czytamy jaka to jest "piękna i pociągająca".
Od ilości jej cierpienia sama czułam się cała obolała a jej pozytywna, wciąż bojowa postawa była po prostu śmieszna. Nawet zbiorowy gwałt nie odbił na niej żadnego piętna (przyjęła z 30-stu chłopa, ale wystarczyło, że zamknęła oczy i już nie było tak źle... normalnie parodia)nadal biegała, skakała z okien, wspinała się na mury ratowała innych a na koniec dopisywał jej humor... żartowała z kumplami jej ukochanego i była szczęśliwa... serio?!!
Współczuła jednemu ze swoich oprawców, gwałcicielowi i sadyście, wręcz go "pokochała" w jakiś pokręcony sposób co jest kolejnym potwierdzeniem irracjonalności tej historii.
Końcówka wyszła po prostu "wyśmienicie" ( a naprawdę straszne mnie wkurzyła)... normalnie "zjazd rodzinny" by sobie porozmawiać jakby chwilę wcześniej nie doszło do rzeźni i jeden z morderców nie powinien siedzieć w areszcie zamiast dyskutować z "rodzinką".
Podsumowując cały cykl... albo się nudziłam (tom 2),albo kręciłam głową z zażenowania, niesmaku czy niedowierzania (tom 3). Gdybym wiedziała jak potoczą się ostatnie rozdziały tej serii nie sięgnęłabym po nią.
Nie polecam.

Na kontenerowcu następuje wybuch. Wszyscy bracia z SEALs dochodzą do siebie, ale brakuje jednego Kellana. Mężczyźni wierzą, że żyje i jest jest z Danielem Crow. Ruszają z odsieczą, tym samym rozwiązując pomału zagadkę porwania Blue.

Kellan już jest „po drugiej stronie”, ale ktoś usilnie przywraca go do życia. Budzi się w zimnej zatęchłej piwnicy i nie wie gdzie się znajduje oraz co się dzieję.

Daniel kontynuuje wprowadzanie swojego planu w życie. Znalazł idealny sposób aby Abigail była mu posłuszna, uległa. Widzi, że kobieta nie dba o to co się z nią stanie, ale nie jest obojętna na krzywdę innych.

Abigail musi zmierzyć się z samym pomiotem szatana, a te zmagania przynoszą wiele bólu i ran. Na to co funduje jej Daniel Crow nie można się przygotować w żaden sposób. Jednak w tym wszystkim pojawia się nadzieja w postaci samego Diabła. Abigail ma szansę na stworzenie czegoś, czego nigdy nie zaznała.

Nieuległa to trzecia, ostatnia część Nieznanej. Autorka kontynuuje ciekawą, mroczną fabułę.
W tej części poznajemy bliżej historię każdego z braci, którzy mimo braku więzów krwi są rodziną i nigdy żaden żadnego nie zostawi w potrzebie. Ci mężczyźni niosą śmierć, ale również dobro i nadzieję. Każdy z nich „ma w sobie dwa wilki”. Abigail dalej pozostaje w samym środku okrutnych wydarzeń. Pokazując swoją siłę i nieuległość.
W finałowym tomie poznamy ostatecznie genezę wszystkich zdarzeń, odkryjemy tajemnice z przeszłości, które doprowadzą nas do rozwiązania zawiłych wątków. Tylko czy ten finał będzie szczęśliwy dla wszystkich?
Autorka po raz kolejny wprowadza nas do brutalnego świata handlu żywym towarem, pedofilii i gwałtów. Te trzy tomy nie są lekką historią i kolejny raz powtórzę nie jest to trylogia dla każdego. Nie myślcie sobie, że jestem takim twardzielem i bez żadnych emocji przeczytałam tą serię. Otóż NIE! Zwłaszcza ten tom „Nieuległa” momentami wywoływała u mnie wielką odrazę do czynów jakich dopuszczał się Crow. „Zło ma tylko jedną twarz… ludzką”

Nie uległa to ostatbi tom serii o Abigail Doe. W tej części poznajemy wszystkie wydarzenia, tajemnice i rozwiązania pewnych bardzo ważnych kwestii jeśli chodzi o Abi i bohaterów. Muszę przyznać od razy, że niektórych kompletnie się nie spodziewałam. Abiagal w dalszym ciągu walczy o życie i przetrwanie tego horroru. Doznaje coraz to mocniejszych upokorzeń i bólu. To czego dziewczyna doświadczyła jest nie do opisania, tak bardzo jej współczułam i tak bardzo chciałam, żeby to się w końcu skończyło. Niespodziewanie Abigail w całym otoczeniu potworów odnajduje sojuszników, którzy próbują jej pomóc. Tylko czy im się uda?

Cała seria jest bardzo mocna, kontrowersyjna, a momentami nawet obrzydliwa. Jednak dostarczyła mi bardzo dużych emocji. Autorka świetnie poprowadziła cała fabułę, akcja nie zwalnia nawet chwilę. Abi mi zaimponowała, swoją determinacją, wolą walki tym, że do końca się nie poddała. Nie wiem czy ktoś byłby w stanie tyle wytrzymać. Książka może jednych gorszyć, a inni będą nią zachwyceni. Ja akurat lubię takie mocne klimaty i trudną tematykę, lubię czuć emocje i dreszcze czytając, a ta seria mi tego dostarczyła. Polecam gorąco wszystkie trzy tomy, a autorce gratuluję całej serii.

• Rok 2022
  • Tak