Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy [cz. 4]

Okładka książki Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy [cz. 4] praca zbiorowa
Okładka książki Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy [cz. 4]
praca zbiorowa Wydawnictwo: Fundacja Osuchowa Cykl: Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy (tom 4) popularnonaukowa
popularnonaukowa
Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy (tom 4)
Fundacja Osuchowa
2021-07-15
2021-07-15
pandemia epidemia koronawirus SARS-CoV-2 COVID-19 szczepionki fototerapia leczenie

Książka, podobnie jak poprzedniczka, nie jest napisana językiem naukowym a przystępnym, do zrozumienia również dla ludzi spoza świata nauki.
Czytając ją jednak odczuwalna już była pewna tendencja, której w pierwszej części nie było.
O ile pierwsza część warta jest do przeczytania przez ludzi, którzy są otwarci na dyskusje a nie jedynie trzymają się jednej, odgórnej opinii medialnej, o tyle kolejne części już niekoniecznie…

To już czwarty przeczytany przeze mnie tom "Fałszywej pandemii" i był równie ciekawy co poprzednie. Zawierał wywiady z kolejnymi rozsądnymi naukowcami. Profesor Sucharit Bhakdi przedstawił wyjaśniające rysunki, a polscy profesorowie Kornelia Polok i Roman Zieliński poglądowe tabelki. Uproszczony wniosek z tej lektury nasunął mi się taki: szczepienia przeciw koronawirusowi nie były potrzebne; te "szczepionki" stanowił preparat genetyczny oparty na nowej technologii mRNA – ludzkość wzięła udział w niezbyt zdrowym globalnym eksperymencie medycznym.

Książka dobrze opisuje przez swą wartość merytoryczną stan ówczesnej wiedzy medycznej, która nie jest przekazywana w źródłach głównego nurtu. To, że o czymś media które mówią Ci jak masz myśleć, nie mówią nie znaczy, że prawda stoi po całkowicie innej stronie, niż ich przekaz. Co gorzej poparta medycznie.
W książce tej dowiadujemy się szczegółowo o etapach dopuszczenia szczepionki do użycia i ich wszystkich fazach klinicznych jak ich czasie pokazując dla porównania jak wyglądało to ze szczepionkami mRNA na covida. Są zapisane wyczerpująco obawy ze skutkami ubocznymi z oparciem naukowym.
Opisane są również w postaci wątków epizody z skutkami poszczepiennymi ze szczepień przeciwko świńskiej grypie. Książka zawiera naprawdę mocne fakty, ciężko ją opisać i przytoczyć wszystko w niej zawarte w paru zdaniach.
Pozycja obowiązkowa do przeczytania!

W książce tej dowiadujemy się szczegółowo o etapach dopuszczenia...

Czy książka promująca teorie typu: "Ziemia jest płaska" jest "popularnonaukowa"? Książka gdzie "fałszywi lekarze" i "fałszywi naukowcy" potępiają szczepienia, a propagują rozmaite "cudowne" sposoby leczenia "siłami natury" też nie.
Jak daleko wypada się posunąć, żeby zgarnąć kasę lub zaistnieć w mediach? Grzegorz Braun we wrześniu 2021 publicznie (w Sejmie) zagroził Ministrowi Zdrowia Adamowi Niedzielskiemu "Będziesz pan wisiał". Oceniając tą publikację nie posunę się się w stosunku do autorów aż tak daleko. Zacytuję tylko:
„Chłopcy, przestańcie, bo się źle bawicie!
Dla was to jest igraszką, nam idzie o życie”
(Dzieci i żaby - Ignacy Krasicki)

PS. Nie czytałem tej książki (przeczytałem tylko spis treści). Przejrzałem natomiast poprzednie z tej serii co pozwoliło mi wyrobić sobie opinie zarówno o autorach jak i fundacji Osuchowa.

Bardzo dobra. Ukazuje prawdę o fałszywej pandemii. Same fakty. Zero spekulacji czy domysłów.

• Nie posiadam
  • Naukowe