Milioner z Gdańska

Okładka książki Milioner z Gdańska Katarzyna Majgier
Okładka książki Milioner z Gdańska
Katarzyna Majgier Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura Cykl: Tajemnice starego pałacu (tom 2) Seria: To Lubię literatura dziecięca
literatura dziecięca
Tajemnice starego pałacu (tom 2)
To Lubię
Wydawnictwo Literatura
2021-01-01
2015-09-23

Okładka książki Latający talerz Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Grzegorz Kasdepke, Krzysztof Kochański, Barbara Kosmowska, Marcin Kozioł, Katarzyna Majgier, Katarzyna Ryrych, Tomasz Samojlik, Katarzyna Terechowicz
Latający talerz Roksana Jędrzejewsk...
Okładka książki Sieci widmo Wojciech Cesarz, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Grzegorz Kasdepke, Krzysztof Kochański, Barbara Kosmowska, Marcin Kozioł, Katarzyna Majgier, Katarzyna Ryrych, Tomasz Samojlik, Katarzyna Terechowicz
Sieci widmo Wojciech Cesarz, Ro...

Druga część. Niestety pierwsza - "Duch z Niewiadomic" postawiła wysoką poprzeczkę. Mnie bardzo denerwowało to powtarzanie się autora... Dzieci słuchały, ale z mniejszym zainteresowaniem niż pierwszą część.

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Dawno temu przeczytałam pierwszą część przygód rozgrywających się w Niewiadomicach. Teraz wpadła mi w ręce kolejna książka Katarzyny Majgier z serii "Tajemnice starego pałacu", Podczas lektury poczułam się jak nastolatka. Książka z zabawną akcją i ciekawymi postaciami stanowiła odskocznię po lekturze poprzednio przeczytanej książki " Dziewczyna z listu".
Chętnie zajrzę za jakiś czas do tajemniczych wnętrz pałacu milionerów:)

Chętnie zajrzę za...

Ponawiam opinię - dobra, ciekawa, nieinfantylna, momentami humorystyczna, momentami poważna historia dla dziatwy szkolnej z klas 0-3.

Jakiś czas temu recenzowałyśmy pierwszą część przygód Wiktora i Magdy („Duch z Niewiadomic”),a dzisiaj w nasze ręce dostał się ciąg dalszy historii związanej ze starym pałacem i ukrytym głęboko w piwnicach najprawdziwszym wehikułem czasu. Wiktor od zawsze marzył, że w przyszłości wzbogaci się na tyle, aby kupić zaniedbane zamczysko, jednak ubiegła go rodzina Magdy, która wygrała los na loterii i postanowiła całkowicie odmienić swoje życie. Odrestaurowali zamek, zatrudnili służbę i ku rozpaczy naszej młodej bohaterki, zaczęli wieść życie wyższych warstw społecznych (rozumiejąc to po swojemu). Wiktor ku swojemu zdziwieniu zaprzyjaźnia się z Magdą i wspólnie odkrywają tajemnicę pałacu. Tom drugi ich perypetii oscyluje głównie między ochroną pałacowych piwnic i tajemnicy Róży Niewiadomskiej a trzymaniem ciekawskich z dala od miejsca, w którym ukryty jest ich największy skarb. Dzieci drżą, ponieważ nagle okazuje się, że zainteresowanych piwnicą jest całe mnóstwo: mama Magdy ma pomysł na urządzenie tam siłowni, konserwator zabytków dziwnie często kręci się w okolicy, a świeżo zatrudniony ochroniarz nie tylko przeszukuje rzeczy Magdy, ale także przy każdej okazji kieruje swoje kroki ku podziemiom. Żeby jednak było jeszcze śmieszniej, do pałacu przyjeżdża wakacyjny kolega Arnolda – January Trzmiel. Chłopiec jest synem milionera, dlatego w domu państwa Czereśniaków zostaje przyjęty z wszelkimi należnymi honorami. Wyalienowany mózgowiec pasjonuje się łamaniem szyfrów, dlatego kieruje się zasadą, że każdy stary pałac posiada swoją tajemnicę i on na pewno odkryje tajemnicę TEGO pałacu. Oczywiście odkrywanie idzie mu jak z płatka, ku rozpaczy Magdy i stresowi Wiktora.
Czy naszym bohaterom uda się uniemożliwić chętnym wejście do pałacowych piwnic? Nie będzie łatwo, ponieważ dzieci do końca nie będą przekonane, kto jest ich przyjacielem, a kto wrogiem. Będzie dużo konspiracji i jeszcze więcej poszukiwań śladów przeszłości prowadzących do pierwszych właścicieli pałacu.
Lekka, przyjemna lektura na wakacyjne popołudnia. Akcja toczy się dość spokojnie, jednak zdarzają się momenty, w których lektura może pochłonąć i zaintrygować. No i oczywiście to książka z serii „To lubię” wydana przez Wydawnictwo Literatura; już samo to jest sygnałem, że szykuje się przygoda.
„Milioner z Gdańska” jest średniej grubości książką o twardej, kolorowej okładce. Standardowej wielkości czcionka sprawia, że czyta się komfortowo, jednak polecamy ją dzieciom nieco już zaprawionym w czytaniu, takim 9+. I jest część kolejna, którą niebawem Wam przedstawimy ( tylko doczytamy ).

Believathon III - The Scream: An audiobook / read a book out loud

Strasznie wciągająca i ekscytująca historia. Zaczęło mi się udzielać napięcie głównej bohaterki. Szczerze mówiąc, jestem bardzo ciekawa tego, co wydarzy się w trzeciej części. Naprawdę fajna jest ta cała historia!

Polubiłam postać Trzmiela.

Jedyny minus jest taki, że narratorka audiobook'a bardzo głośno przełykała ślinę. xD

Believathon III - The Scream: An audiobook / read a book out loud

Polubiłam postać Trzmiela.

Jedyny minus jest taki, że narratorka audiobook'a bardzo głośno...

Kapitalna

Kapitalna

Zakochałam się.

Zakochałam się.

Świetna :D chyba pierwszy raz druga część okazuje się lepsza niż pierwsza !!z dużym niedopowiedzeniem,ale nie zawodzi. Autorka pozostawia czytelnika z wielkim niedosytem i apetytem na więcej. Czekam na ciąg dalszy.

Kontynuacja "Ducha z Niewiadomic" Katarzyny Majgier czyli „Milioner z Gdańska” nie wciągnął mnie aż tak bardzo jak część pierwsza. Bo też i fabuła jest mniej skomplikowana, przygotowana jakby pod kolejną, już trzecią część cyklu.
Pojawia się nowy bohater młodzieżowy oraz kilku nowych bohaterów dorosłych, pojawiają się nowe wątki, ale jednak czegoś brakuje. Trochę brak ciekawych przygód, zwrotów akcji. Wszystko toczy się dość spokojnie w utartych ramach części pierwszej. Ale czyta się miło i szybko, gdyż styl autorki jest bardzo lekki, a obserwacje psychologiczne, często zabawne, trzymają się kupy. Ogólnie rzecz biorąc fajna, profesjonalnie napisana książka. Można polecić.
O książce podyskutować można też na forum panan Samochodzika:

Katarzyna Majgier Milioner z Gdańska Zobacz więcej
Katarzyna Majgier Milioner z Gdańska Zobacz więcej