Follow me, Like me

Zielona Sowa
2021-05-05
2021-05-05
Mateusz Rulski-Bożek
internet młodzież młodzieżowe instagram nastolatki

Bardzo przyjemna książka niby przewidywalna, ale nie do końca. Poznajemy w tej historii dwie dziewczyny, która jedna z nich jest prześladowana w necie, a druga ma obsesje na punkcie jednego faceta. Książka porusza ważną rzecz z prawdziwego życia czyli cyberprzemoc. Książka jest niby 12+ ale osobiście dałam bym takiej książce 15+, bo no niby porusza ważne informacje na temat prześladowań w internecie, ale osobiście uważam, że są pewne momenty które młodzież wieku 12 lat nie powinna za bardzo czytać ale to tylko moje zdanie. Jeśli ktoś jest zainteresowany przeczytaniem jej to ja polecam, może nie jest wybitna ale to bardzo dobra książka.

Tyle razy zasnęłam na tej książce, że to jest niepojęte. Bardzo chciałam ją polubić, bo porusza ważny temat cyberstalkingu, ale kurde. Wynudziła mnie okropnie i tak naprawdę tylko te ostatnie 20% miały moja uwagę (co śmieszne to wystarczyło, żeby wiedzieć co się działo przez całą książkę).

Plus za temat o staranie, ale wykonanie niestety na nie. Szkoda, bo książki o takich tematykach powinny zapadać w pamięć!

Postać trenera z siłowni dosłownie rozwaliła mnie na łopatki. Do samego końca nie spodziewałam się kim jest nowy znajomy Ambar z internetu. Jednak wciąż czułam, że jestem na tę książkę za stara. Ale to tylko w mojej głowie. Obie książki Charlotte Sagan wydane w Polsce są dobre dla dzieci, by pokazać im jak działa świat internetu.

7,5/10

7,5/10

Pokaż mimo tovideo - opinia

Na półkach: , , , , , , ,

Bardzo fajna i przyjemna młodzieżówka, która jednocześnie porusza poważne tematy.

• Biblioteka
  • Listopad 2021